91 Vitara Hikayesi ; Revizyon Değişiklikler Ve Yapılacaklar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barışözgür Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,178

Etiketler

hikayeye nerde kalmıştık

şanzımandan ayağı debriyajdan çekince gelen ses vardı :smiley:

iki adaet servise telefon ve ankaradaki servise sormak koşuluyla şanzımanın bittiği ve yenisi ile değiştirmek gerektiği söylendi.

burdaki ustam ilk şikayetimle birlikte prizdirek değişecek dedi ve teşhisi koydu.

artık bunu değiştirmeye başlayalım dedik önce gittik izmirden malzemeleri aldık
ıvır zıvır şeyler yedek olsun diye alındı
alınaılar ayna , prizdirek, baskı balata ,keçeler , arka stoplar,filtreler,debriyaj ve gaz teli , benzin depo şamandırası ve hatırlayamadığım birkaç bişey daha ama fiyatı unutmadım :smiley: 1600 tl

D84D9V
sanırım oldu heralde foto yükleme

şanzıman yerlerde artık full söküldü .
çok detaylı çekmedim
keçeleri var onlar değişti ön tarafında bir boşluk var oraya keçe bozuk diye yağ gitmiş ve giden yağ gelmemiş :smiley:
prizdirek, keçeler ,yağı değiştii

tabi bu arada hiç boş durulurmu araba askıda ve tamamiyle altı boş :smiley:

ne yapılır ...... tabiki pütür boya :smiley:
boşluklar bantlnandı
GPbNj6

boş hali
YN21ky

tazzikli su ile yıkandı
bide şanzıman üstü boşluğuna kendinden yağışkanlı zift yapıştırıldı

WgWad2

tabi daha ii yapışsın die hürmüz kullanınca yapıştırılan bantlar edridi :smiley:

pitürü önce fırça ve rulo ile atıyodum ki şans işi tamirhanede bulunan samurai için kaportacı geldi ve pütürü tabanca ile attı. baktımki süper bişey
malzemeciyle kavga ederek 50 tl olan pütür tabancasını aldım .
işler öyle böyle kısalmadı :smiley:
arabayı havuza aldım

G2jRjN

ve bitiş :smiley: süper deil onnnnn numara oldu

9gvlp8

bu kadar olmuşken radyatör gözüme batıyodu eskiyi çıkartıp izmire motorla götürdüm petek be kapları tamamiyle bakır hemde üç sıra özel radyatör yapırttım .. 700 :smiley:
oda geldi
siyaha boyamış boyama demiştim :( neyse

Qv1Ggg

ama güzel olmuşş kapağı falan uydu ama oturuken biraz zorladı ama cıncık gibi oldu :smiley:

Mo94l9

ha tabi bu aradda teller meller filtreler falan filan vss ne istersen hersey değişti :smiley:

bide pedallar oynaktı onlarında burçları vss değişti

ama anlatmadan geçemiycem debriyaj komple değişti ama yansanayi taiwan malı debriyaj teli beni bneden aldıki sormayın

baskı balata değişirse yumuşaması gereken debriyaj b.k gibi oldu bide acil ankara yapmam lazım

gittim fakat öldümm bittim devamlı ayarı yükselterek devam trafiğe giremezsin balata ayırmıyo çünkü

neyse tekrardan orjinal teli aldım olay çöüzlendi

ha tabi bu aradda teller meller filtreler falan filan vss ne istersen hersey değişti :smiley:

bide pedallar oynaktı onlarında burçları vss değişti

ama anlatmadan geçemiycem debriyaj komple değişti ama yansanayi taiwan malı debriyaj teli beni bneden aldıki sormayın

baskı balata değişirse yumuşaması gereken debriyaj b.k gibi oldu bide acil ankara yapmam lazım

gittim fakat öldümm bittim devamlı ayarı yükselterek devam trafiğe giremezsin balata ayırmıyo çünkü

neyse tekrardan orjinal teli aldım olay çöüzlendi

arka stoplar ve yan sinyalleri ben evde dğiştim :=

G2jRvO

ZM2Rj3

buda bonus ..romork elektrik bağlantısı tampona bağlamışlar onuda aşğı aldık olması gereken yere

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR