1 Soru 1 Cevap

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SeRKaN KAHRAMAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,555

SeRKaN KAHRAMAN

Ana Kamp
Arkadaşlar bilgisizliğimi bu konuda mazur görün lütfen. 3,5 sene Nissan XTRAİL kullandıktan sonra şimdiki aracım Mitsubishi L200 4x4 İntense modeli.

Soru şu;

Nissan XTRAİL de yolda 2 çekerde giderken 80 km altında iken 4x4 H moduna direk geçebiliyordum. 4x4 L moduna durup boşa alıyordum.

Mitsubishide 2 çekerde giderken 4x4 H moduna alabiliyormuyum yoksa illa ki durup boşa alıp geçmem mi gerekiyor ?

4x4 H modunda iken devreden çıkardığımda illaki geri geri 1 - 2 metre kadar gitmem gerekiyormu ?

Saygılarımla

Etiketler
Bu forum çok aktif bir forumdu. Ne oldu da böyle oldu. Sizin için basit benim için karmaşık olan bir soruya bile 3 - 4 günde tek kelam yazılmamış !!! Bi yardım lütfen.

Bu forum çok aktif bir forumdu. Ne oldu da böyle oldu. Sizin için basit benim için karmaşık olan bir soruya bile 3 - 4 günde tek kelam yazılmamış !!! Bi yardım lütfen.
merhaba hocam evet kesinlikle katılıyorum kimse cevap vermiyor soruların muhatabı yok yanlız şu kadar param var şunu yapcam bunu yapcam dersen bianda dolup taşıyor forum..şimdi sorunun cevabı şu durup alınması tercih edilmeliymiş bende serviste sormuştum bende de 2009 intense var 4*4 ayrıca çıkarırken ileri geri mevzusu herzaman yaşanan bi olay değil çıkmazsa 4 çekerden o zaman yapıcaksın ..ve yine mitsubishi ve gezenbilir üyelerine siteme devam edicem çünkü daha bilmediğim o kadar çok şey varki kimsede bişey söylemiyor

Merhaba. Maalesef L200 konusunda biraz pasif bir grubuz. Pek hareket olmayınca insanlarda takip etmiyor bu sayfayı.

Sorunuza gelince 2H'den 4H ve 4Hlc'ye hareket halindeyken (100 km altında) geçiş yapabilirsiniz. Direksiyonu düz bir şekilde tutarak ve gaz pedalından ayağınızı çekerek geçirmeniz gerekiyor. Eğer geçiş olmazsa arada gaza bas-bırak yaparak birkaç kez denemeniz gerekiyor. 4Llc için durmanız ve aracı boşa almanız gerekiyor.

Herkese hayırlı akşamlar 4 senedir l200 kullanıcısı olarak benim bildiğim 4H Moduna yüksek hızlarda geçiş yapılabiliyor Fakat 4HLC daha (maks 30km)düşük hızlarda geçiş yapılabiliyor 4LLC moduna geçebilmek içinde durmak gerekiyor diye biliyorum.

Merhaba. Maalesef L200 konusunda biraz pasif bir grubuz. Pek hareket olmayınca insanlarda takip etmiyor bu sayfayı.

Sorunuza gelince 2H'den 4H ve 4Hlc'ye hareket halindeyken (100 km altında) geçiş yapabilirsiniz. Direksiyonu düz bir şekilde tutarak ve gaz pedalından ayağınızı çekerek geçirmeniz gerekiyor. Eğer geçiş olmazsa arada gaza bas-bırak yaparak birkaç kez denemeniz gerekiyor. 4Llc için durmanız ve aracı boşa almanız gerekiyor.
Üstad size bi soru sormak istiyorum.
Aracı arazide veya çamurda 4 çekere aldığında çat çat çat ses geliyor zaman zaman azalıyor zaman zaman çoğalıyor ama şehir içinde böyle bi durumla karşılaşmadık sizce nedendir..birde saçma sapan bi sekilde çok dik olmayan rampalarda(arazide)gaz yemiyor çıkmıyor olduğu yerde boğulup kara duman atiyor.. Daha evvel disco 1 vardı bende canavar gibiydi 2.0 mpi olmasına rağmen çıkamasa bile patiye düşüyordu bu ise bayiliyor..

Üstad size bi soru sormak istiyorum.
Aracı arazide veya çamurda 4 çekere aldığında çat çat çat ses geliyor zaman zaman azalıyor zaman zaman çoğalıyor ama şehir içinde böyle bi durumla karşılaşmadık sizce nedendir..birde saçma sapan bi sekilde çok dik olmayan rampalarda(arazide)gaz yemiyor çıkmıyor olduğu yerde boğulup kara duman atiyor.. Daha evvel disco 1 vardı bende canavar gibiydi 2.0 mpi olmasına rağmen çıkamasa bile patiye düşüyordu bu ise bayiliyor..

Çekiş problemi bende de vardı. Fakat benim aracım otomatik vites, yokuşlarda P ve N'de devir göstergesi gaza basınca yükseliyor, ama D'ye alınca araç hareket etmiyor yada çok yavaş kalkıyordu. Yetkili servise götürdüğümde akismetre sensörünü değiştirdiler. Şu anda sorun yaşamıyorum. Buna benzer bir problemi forumdaki başka bir arkadaş otomatik şanzıman müşürünü değiştirerek düzeltmiş.

Sesin gelme sebebini bilemiyorum. Usta olan arkadaşlar sanırım yardımcı olabilir. Birde Facebook kullanıyorsanız " mitsubishi l200 owners club turkey stoc-tr " grubuna üye olmanızı tavsiye ederim. Faydalı paylaşımlar yapılıyor.

Çekiş problemi bende de vardı. Fakat benim aracım otomatik vites, yokuşlarda P ve N'de devir göstergesi gaza basınca yükseliyor, ama D'ye alınca araç hareket etmiyor yada çok yavaş kalkıyordu. Yetkili servise götürdüğümde akismetre sensörünü değiştirdiler. Şu anda sorun yaşamıyorum. Buna benzer bir problemi forumdaki başka bir arkadaş otomatik şanzıman müşürünü değiştirerek düzeltmiş.

Sesin gelme sebebini bilemiyorum. Usta olan arkadaşlar sanırım yardımcı olabilir. Birde Facebook kullanıyorsanız " mitsubishi l200 owners club turkey stoc-tr " grubuna üye olmanızı tavsiye ederim. Faydalı paylaşımlar yapılıyor.
benim probleremim sizinki ile aynı dğil şehir içinde ben çekiş problemi devir düşmei gibi şeyler yaşamıyorum sadece bazen arazide çok dik olmamasına rağmen araba patiye bile düşmüyor son gaz yapıyorum boğuluyor bazenden ondan daha dik çamurlu yerlerde keçi gibi zıplıyor yani tekerler boşa dönse dicem lastik tutmuyor..bu arada benim aracımda otomatik,izciteam in bi gezisinde aynı sesi yine bi l200de duydum içimi rahatlattım normal diye:smiley: ustaya gösteremiyorum çünkü sadece çamuru yedikten sonra yapıyor yani anca ustayı ava götürürsem duyabilir:smiley:..bu arada size birşey daha sormak istiyorum anti patinaj sistemini devre dışı bırakıyorum çamurda ama yinede devrede gibi yanıp sönüyor sizinkide böylemi?

Çamurda bile olsa hiç antipatinajı devre dışı bırakmadım :smiley:

Kullanım klavuzunda " ASTC'nin kapatılmasından sonra ışığın yanıp sönmesi, yolun kaygan olduğunu ve tekerleklerin patinaja düştüğünü bildirmek için çalışır" diyor. Sanırım sadece uyarı amacıyla yanıp sönüyor, fren veya motora müdahale etmiyor.

Çamurda bile olsa hiç antipatinajı devre dışı bırakmadım :smiley:

Kullanım klavuzunda " ASTC'nin kapatılmasından sonra ışığın yanıp sönmesi, yolun kaygan olduğunu ve tekerleklerin patinaja düştüğünü bildirmek için çalışır" diyor. Sanırım sadece uyarı amacıyla yanıp sönüyor, fren veya motora müdahale etmiyor.
teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.