12-24VDC Buzdolabı ekipmanları ve Servisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GATOMIC Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,333

GATOMIC

Ana Kamp
Yer
1. SANAYİ SİTESİ - İZMİR
Web
www.atomelektronik.com
12-24VDC Buzdolabı ekipmanları ve Servisi ile hizmetinizdeyiz...

Web: www.atomelektronik.com
Web: www.atomelectronic.com
Email: info@atomelektronik.com
Email: atomelektronik@hotmail.com
Msn: atomelektronik@hotmail.com
Tel: (0232)433 70 81-86
Tel: (0232)449 92 93

Sayılarımla...

Gökhan ATOM

ATOM LOGO

Etiketler
Ynt: 12-24VDC Buzdolabı ekipmanları ve Servisi

Gökhan nın benim üzerimdeki etkisi , kendini fazla reklam edemeyen , sebebi ise halen tezgah basında sorun çözen ve kendine göre (bizler gibi nasıl daha ekonomik hale getirebiliriz) araştırmaları yapan (mektepli ve baba meslegi) bir arkadaşomız olarak tanıyorum. Hasbel kader buzdolabı sorunumu çozmekte hem yardımcı olmuş ve hem de ekonomik açıdan avantaj saglamama sebeb olmuştur. (bu arada , buz dolabım sorunsuz olarak 2500 devir de , 4,6 ah ve buzluk _18-25 arası sorunsuz çalışmaktadır .
Bu kanat oluşumlarım ışığında kendisinin ,biz karavancılara yardımcı olabilecegi ve sınıfındaki soracagımız sorulara cevap verebilecegi yahut da, açık ca kanaat belirtecegi imajı üzerimde oluşturmuştur. Bu bilgiler ışığında kendisinden bilgileneceğimiz gibi ekonomik tasarımların gerçekleştirilmesi sonucunda bizlere faydalı olabileceği kanaatindeyim. Bu kanaatim hiç-bir şekilde yandaşlık ve ya menfaat irtibatlı anlaşılmamasını samimiyetle belirti.rim . Amaç olarak gurubumuzun daha kolay ve daha ekonomik kazanımları yandaşıyım.
Selamlarımla

Mehmet abi yanlızca sizin işinizi yapmaktan değil sizin gibi bilgili ve tecrübeli bir abimizle tanıştığımdan dolayı onur duyuyorum. Tecrübelerinizle
bilgilerimize bilgi kantığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Dün akşam firmaya gilgi için mail atmıştım .Biraz önce Gökhan bey telefonla aradı sağolsun ne sorduysam çok net cevaplar vererek bilgilendirdi .Teşekkür ederim.

Gökhan bey, methinizi Mehmet abiden geçtiğimiz Kasım ayında duydum, bir ara 220 lt. çift kapılı 2. el buzdolabı arayışımız oldu, bulsaydık benim 110 lt. dolabı 220 lt. dolaba motorunu aktarma için sizden yardım destek almayı düşünmüştüm, zamanım kısıtlı olması nedeniyle bir süreliğine erteledim.
Nasipse bir daha ki sefere tanışmak dileğimle, sağlıcakla kalın.

Ynt: 12-24vdc Buzdolabı Ekipmanları Ve Servisi

Gökhan Bey,benim 270lt , 220 İle Çalışan Beko Buzdolabım Var.güneş Enerjisinden Daha İyi Verim Alabilmem İçin 12 Volta Çevirmem Önerildi.şu An Dolabımı Ekonomik Olmasada Sorunsuz Kullanabiliyorum.bu Dönüşümü Yaptığımızda Karşılaşabileceğim Riskler Göze Almaya Değermi. Yani Kısacası Pirince Giderken Bulgurdan Olma Gibi Bir Risk Varmı. Danfoss Diye Bir Marka Kompresörün Olduğu Ve İyi Sonuç Alındığını Duydum. Beni Bu Konularda Yönlendirirseniz Memnun Olurum. Selamlar.

ydeniz Bey Merhaba,

220vac İle Çalışan Buzdolabı Motorları, Fiziksel Olarak Sabit Kullanılacakları Düşünülerek Tasarlandıkları İçin İçlerinde Şok Emici Ve Ses
önleyici Takozlar Yoktur. Araç Üzerlerinde Kullanıldığı Zaman, Metal Haznenin İçinde 4 Adet Yayın Üzerine Oturan Mekanik Ve Sargı Grubu Sağ-sol-aşağı -yukarı Esneyerek Ve Zıplayarak Metal Hazneye Vurup Rahatsız Edici Bir Ses Çıkartırlar. Özellikle Bozuk Yollarda. Rahatsız Edici Bu Sesten Daha Önemlisi İse İlerleyen Zamanlarda Motorun İçindeki Basınç Borusunun Kırılmasına Motorun Yaydan Çıkıp Sargının Üzerine Düşmesine Ve Hatta Motorun İçerisindeki Soketin Çıkmasına Sebep Olur. Bu Zamana Kadar 10.000 Adetin Üzerinde Tamir İçin Motor Açtığımız İçin Tecrübemizle Sabittir.

12-24vdc İle Çalışan Bldc (sensorless Brushless Dc Motor) Motorlar İse, (danfoss Bd35f-bd50f Ve Benzerleri Gibi) İçerlerinde Şok Emici Ve Ses Önleyici Takozlar Vardır. Bu Takozlar Yanlızca Ses Önlemezler, 4 Adet Yayın Üzerine Oturan Mekanik Ve Sargı Grubu Sağ-sol-aşağı -yukarı Gereğinden Fazla Esnemesini Önleyerek Yukarıda Belirttiğim Basınç Borusu Kırılması, Yaydan Çıkma Ve Soketin Çıkması Gibi Sorunları Ortadan Kaldırır.

Yanlızca Fiziksel Olarak Bile 12-24vdc Bldc Motorlar 220vac Motorlara Göre Baştan 2 - 0 öndedir. Gelelim Verimlilik Durumuna...

12-24vdc Motorlar Rotorunda 4 Adet Doğal Mıknatıs Barındırırlar Ve Bu Fiziksel Özellik Motora Elektronik Sürücü İle Devir Ayarı Yapma Özelliği Kattığı Gibi (ınverter Sistem) Motorun Gücünün %50 Sine Kadar Doğal Mıknatıslar Karşıladığı İçin Ve Gaz Basıncına Göre Devir Değiştirdikleri İçin Az Akım Çekerler Isınmaları Az Olur Dolayısıylada Sabit Devir İle Çalışan Ve Silisli Sac Rotora Sahip Olan 220vac Motorlara Göre Çok Verimlidirler.

12-24vdc Motorlar Daha Verimli, 220vac Motorlar İse Fiyat Avantajlı Olduğu İçin Tercih Sebebi Olabiliyor...

220vac Motorlu Dolaplara 12-24vdc Motor Montajını İşten Anlayan Daha Önce Tecrübesi Olan Kişilerin Yapmasında Hiç Bir Sakınca Olmadığı Gibi Çevrimi Yapılacak Buzdolaplarının No-frost (rezistanslı) Ve Dijital Panelli Olmamasına Özen Gösterilmelidir. Kısaca Buzdolabında 220vac İle Çalışan Kompresör Harici Başka Bir Elektronik Kart Ve Rezistans Olmaması Gerekmektedir 220vac İç Aydınlatma Ampülü 12 Veya 24vdc İle Değişebilir.

12-24vdc Motorlar Şehirler Arası Otobüslerde, Turizm De Çalışan Midibus-minibuslerde, Vıp Araçlarda, Binek Araçlarda, Yelkenli, Yat,
motoryat, Soğutmalı Tabut, Kan Toplama Dolapları, Soğuk Zincir Gida Taşıyan Araçlar, Medikal Aşı Sevkiyatı Yapan Toptancı Araçları Gibi Bir Çok Yerlerde Kullanılan Bu Kompresörler Ve Sürücüleri Uygun Seçim Yaparsanız Sorunsuz Çalışmaktadır. Solar Cell Uygulamaları Ve Enerjinin Kısıtlı Olduğu Durumlarda İnverter İle 220vac Motor Çalıştırmak Bence Uygun Bir Çözüm Değil. Zaten Başta Bu Çözüm 220vac Motorun Fiyat Avantajı İle Ön Plana Çıkıyor Ama İyi Bir Marka Pure Sinewave İnverter Fiyatı İle 12-24vdc Motor Fiyatı Yanlızca İnverter Dolap İçin Kullanılacaksa Aşağı Yukarı Aynı.

İşyerimizde 220vac Den 12-24vdc Ye Her Türlü Uygulama İçin (aşı Taşıma Dolabından - Minibar'a Kadar) Buzdolabı Çevrimini Sorunsuz Ve Garantili Olarak Yapmakta Olduğumuz Gibi Danfoss Kompresörlere
göre Fiyat Avantajlı Başka 12-24vdc Sorunsuz Ve Garantili Kompresörlerde Elimizde Mevcuttur.

umarım Yardımcı Olabilmişimdir.

saygılarımla...

gökhan Atom

ATOM LOGO   Kopya

Merhaba.
benim Bir Sorum Olacak, 90lt 220 Dolabımı Çevirtmek İstesem, Hangi Komresörü Tavsiye Edeceksiniz Ve Bu Kompresör Hangi Gaz'ı Kullanacak.?

Sayın Aka Merhaba,

Fiyat Ve Performans Açısında Test Edilmiş Ve Şimdiye Kadar 1.000 Adetin Üzerinde Uygulama Yapılmış 134a Gaz İle Çalışan Kompresör Ve Sürücüsü Resmini Bilgilerinize Sunulmuştur.

saygılarımla...

gökhan Atom.

12 24VDC COMPRESSOR

Peki, Ben Buzdolabımda R600 Gaz Kullanılsın İstersem Nasıl Bir Yöntem Uygulanacak.? Bu Sebepten Kompresörü Sordum. Özellikle Numarasını.

Sayın Aka,

12-24vdc bldc kompresörlerin hemen hemen hepsi R134a gaz ile çalışır. R600 gazla çalışan buzdolabının çevrimi yapılacak ise dolabın üzerindeki kılcalın ve filitrenin değişmesi, sistemin azot ile temizlendikten sonra R134a uygulaması yapılması gerekir. Bu uygulamadan sonra buzdolabında performans kaybı olmaz. Eğer ben buzdolabında oynama yapmak istemiyorum yanlızca kompresör değişimi yapmak istiyorum diyorsanız, elimizde 12 veya 24vdc olarak çalışan kendi imalatımız R600a gazlı kompresörler mevcuttur. Fakat bunlar bldc olmayıp silisli saç rotora sahip olduklarından dolayı bldc motorlara göre 2 amper daha fazla çekerler. Sistemin büyüklüğüne göre değişir ama sizin buzdolabınızda 12vdc de 6-7 amper, 24vdc de ise 3-4 amper civarı akım sarfiyatları vardır.

Saygılarımla...

Anlaşılmıştır, r600 kopresörlerin özelliklerini az çok bilirim, 6-7 amper şuan için çok, teşekkürler.

Foruma hoş geldiniz. :smiley:

GATOMIC' Alıntı:
220vac İle Çalışan Buzdolabı Motorları, Fiziksel Olarak Sabit Kullanılacakları Düşünülerek Tasarlandıkları İçin İçlerinde Şok Emici Ve Ses
önleyici Takozlar Yoktur. Araç Üzerlerinde Kullanıldığı Zaman, Metal Haznenin İçinde 4 Adet Yayın Üzerine Oturan Mekanik Ve Sargı Grubu Sağ-sol-aşağı -yukarı Esneyerek Ve Zıplayarak Metal Hazneye Vurup Rahatsız Edici Bir Ses Çıkartırlar. Özellikle Bozuk Yollarda. Rahatsız Edici Bu Sesten Daha Önemlisi İse İlerleyen Zamanlarda Motorun İçindeki Basınç Borusunun Kırılmasına Motorun Yaydan Çıkıp Sargının Üzerine Düşmesine Ve Hatta Motorun İçerisindeki Soketin Çıkmasına Sebep Olur.

Bilgi için çok teşekkürler. 220V buzdolabı kullanacaklar için önerebileceğiniz, kısmen de olsa şok emiciye sahip kompresör kullanan, buzdolabı tavsiyeniz varsa birçok arkadaş için yararlı olacaktır. :smiley:

GATOMIC' Alıntı:
... elimizde 12 veya 24vdc olarak çalışan kendi imalatımız R600a gazlı kompresörler mevcuttur. Fakat bunlar bldc olmayıp silisli saç rotora sahip olduklarından dolayı bldc motorlara göre 2 amper daha fazla çekerler. Sistemin büyüklüğüne göre değişir ama sizin buzdolabınızda 12vdc de 6-7 amper, 24vdc de ise 3-4 amper civarı akım sarfiyatları vardır.

Kullandığınız kompresörle ilgili biraz daha bilgi verebilirmisiniz. Anladığım kadarıyla motor tekniğiniz 220V kompresörlerle aynı. Yaptığınız tadilat kompresörün sarsıntıya dayanıklı hale getirilmesimidir ? Neden tercih edilmelidir?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.