1950 Model Gazlı - Benzinli Massey Ferguson Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motogezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,967
Ynt: 1950 Model Gazlı - Benzinli Massey Ferguson Projesi

bir hikayesi oldu.pek hoş olmasada,Gülsen mi ağlasanmı meselesi.bu arada ustaya gecmiş olsun.

Etiketler

Maşallah, çok güzel, ve bu haliyle bile kendini gösteriyor, lütfen orjinal renginde boyatın :smiley:

Ödemiş sanayisinde iş yaptırmak kolaysa İzmir'den oraya gelelim biz de :smiley:

Kolay gelsin

özgür bey birisi daha sormuş nerede toplanıyor diye..bu arada fark ettimki torbalı diyeceğime ödemiş demişim alınan yer torbalı.traktör çeşmede toplanıyor malesef boyacı kaportacı hak getire burada işi tam manasıyla bayatlatmaya bayılıyorlar.

renk konusuna gelince bunlar 4 renk motorgövde hep gri .kaporta sarı,kırmızı ,yeşil,gri ortadoğu iran vs ye hep gri yollanmış .ama ben o sıkıcı gri yi tercih etmiyorum benim zevkime göre tabii.geçen gün bir arkadaşım RR sipariş etmek istedi renkli cam düz boya istedi verilen cevap şu efendim olmaz sonra ortadoğu arabistanda bu renkler yok sonra ama siz bunu bir daha satamazsınız.Yani kurtlar vadisi olmak zorunda koyu renk koyu renki cam neyse 6 aydır bekliyor yakında gelecek.konuyla alakası yok ama demek ki avrupada birileri bizim adımıza renk kararı vermiş

motogezgin' Alıntı:
özgür bey birisi daha sormuş nerede toplanıyor diye..bu arada fark ettimki torbalı diyeceğime ödemiş demişim alınan yer torbalı.traktör çeşmede toplanıyor malesef boyacı kaportacı hak getire burada işi tam manasıyla bayatlatmaya bayılıyorlar.

Çeşme'de müsait bir zamanda arabayı görmek isterim.
Ben de İzmir ve Çeşmedeyim

malesef boyacı dan haber yok 1-2 gün daha bekleyip ona göre karar vereceğim.bu gün kendimi oturağın amerikadan bulduğum kılıfıyla eğlendirdim

DSCN4466

Üstadım,
Güleyim mi ağlayayım mı durumu olmuş yine ve sizinde dediğiniz gibi bu tür işler sadece TR de olur.Ama yanlız değilsiniz hatta şanslısınız (sizin proje finishe ulaşmak üzere) ,kredi kartını kullanmayı bilmeyen ve borcundan dolayı polis kontrolünü geçemeyen ustamız içeri alınınca bende aynı duyguları yaşamıştım.Kaportacıydı ve ortadan ikiye ayrılmış bir araç bırakıp bizi teketmişti ;D Herneyse uzatmıyayım,sıradışı bir işi bizimle paylaşıp siteye yeni bir renk kattığınız için teşekkürler. (Özellikle orjinaline sadık kalarak yapılıyor olması çok güzel)

Şaşkın şaşkın takip ediyorum harika is yapılıyor :eek: :eek:

evet arkadaşlar sonunda kaputu başkasına boyattık.bu kadar uğraşa bu şansızlık olmadı aslında ya neyse.Adamlara bir traktörün boyasının aslında son model bir arabanın boyasından farkı olmadığını anlatmayamı çalıştığına yanarsın yoksa doğru dürüst esnaf bulamadığınamı yoksa hepsine ayrı ayrı tekrar anlatmak zorunda kaldığınamı neyse ben yapamadığıma göre istemeyerekte olsa mevcuda razı olduk.kaput takıldı orjinal kaput üstü tek fardır trafiğe çıkmayacağı için tek far yapıldı kaput ön ve yan armaları ile oturak minderini amerikada bir traktör sitesinde bulmama rağmen farın altındaki parçayı bulamamıştım onuda bergamada bir traktörcü kardeşim hediye etti böylelikle proje tamamlandı son dakika manifolt koruyucuyu da orjinal aluminyum olarak bulunca keyfim yerine geldi.Ama en keyiflisi bir marşta çalışan motor oldu avans ayarı ve rölanti ayarı yapıp sanyide zafer turu atmak her şeye deydi başka projelere inşallah....

DSCN4472

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri