1992 Midel110 Düz Dizel Defender

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Herbalist06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,205

Herbalist06

Ana Kamp
Yer
Ankara
Değerli büyüklerim abilerim. Uzun zamandır kamp ve kışın zor koşullarda yaylaya cıkmak için arazi aracı arıyorum. Şehir içi kullanmıcam. Bütcem kısıtlı. 20 bin tl ye 92 model 85bin kilometrede- 110luk 5 kapı düz dizel defender buldum. Piyasası hakkında bilgi sahibi değilim. Arac diri ve sorunsuz görünüyor. 4 teker almam gerek sadece. Sizce bu fiyata almalımıyım? Dizel olması kışın bana sorun yaratır mı? Şimdiden tesekkur ederim.

Etiketler
Sadece anlattıklarınızdan bir sonuca varmak zor. Araç temiz ve sorunsuzsa makul bir fiyat.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Değerli büyüklerim abilerim. Uzun zamandır kamp ve kışın zor koşullarda yaylaya cıkmak için arazi aracı arıyorum. Şehir içi kullanmıcam. Bütcem kısıtlı. 20 bin tl ye 92 model 85bin kilometrede- 110luk 5 kapı düz dizel defender buldum. Piyasası hakkında bilgi sahibi değilim. Arac diri ve sorunsuz görünüyor. 4 teker almam gerek sadece. Sizce bu fiyata almalımıyım? Dizel olması kışın bana sorun yaratır mı? Şimdiden tesekkur ederim.
Piyasası bu kadar yüksek ken neden bu fiyata satıyor normalde ederi bu ama bu aralar fiyatlar yüksek iyice bi bakın derim

Sadece 5. Vitesine geçerken zor geçiyormuş. Birde üst kapak kecesinden çok hafif yağ atiyo. Keçe degişecek.. bunlar cok sorun teskil edermi.

ortalama piyasa fiyatıdır .Defender araçı mekanik aksamlardan oluşuyor elektronik nerdeyse yoktur bu yüzden arıza kolay kolay yapmaz.Dizel olması avantajdır yakıtı az olur kızdırması düzgün çalıştığı sürece kışın eksi 20 derecede sorunsuz çalışır.Almadan 4 çekerini mutlaka deneyiniz.Vites geçişlerinde ses olup olmadığını dinleyin.

Defender hakkında bilgi sahibi olmadığım için vereceğiniz bilgiler benim ıçın altın değerindedir. Başka nelerine bakmam gerek

Defender hakkında bilgi sahibi olmadığım için vereceğiniz bilgiler benim ıçın altın değerindedir. Başka nelerine bakmam gerek
defender aracının 2 tane masraflı arızası vardır
1.motor arızası ( blok çatlatma üst kapat çatlatma ) Üst kapat çatlaması defenderlerde kroniktir çıkma temiz kapakla motoruda refize yaparak 1500 tl ye kurtarırsın.Risk değildir.
2.Şanzuman arızası ( arızanın büyüklüğüne göre 350 ile 2000 tl arasında maliyeti olur.
yalnız 20000 tl ye 5 kapı düzgün araç buldunuzsa almanızı tavsiye ederim.8000 tl ye Ankara hurdacılarda faturalı tdı motor gecen denk geldi araç tdi yede dönebilir.tahmini şanzuman motor ve işçilik 11000 lilra olur ve arabanın piyasası 40000 e çıkar.
2 türlüde değerlendirilebilir

Değerli bilgileriniz için çok tesekkur ederim. Bugünden itibaren bende bir defenderci oldum. Çoğu kişı çekiş sorunu var die korkuttu ama gayet güzel çekişi (canavar gibi) şuanda tek eksiğim hidrolik direksiyon. Lastikler gelecek yaza kadar idare eder. Bu araclarada performansı etkilemiyecek ve yakışıklı göstercek jantlar ve lastikler nelerdir? Hıç kullanılmamis desek yeridir 8 tonluk warn marka vinç buldum 2 bin tl ye. Fiyat makulmudür?

Değerli bilgileriniz için çok tesekkur ederim. Bugünden itibaren bende bir defenderci oldum. Çoğu kişı çekiş sorunu var die korkuttu ama gayet güzel çekişi (canavar gibi) şuanda tek eksiğim hidrolik direksiyon. Lastikler gelecek yaza kadar idare eder. Bu araclarada performansı etkilemiyecek ve yakışıklı göstercek jantlar ve lastikler nelerdir? Hıç kullanılmamis desek yeridir 8 tonluk warn marka vinç buldum 2 bin tl ye. Fiyat makulmudür?
hidrolik direksiyonda yardımcı olabilirim

Tesekkur ederim. Hidrolik direksiyon takılımını paylascam. Araç kapalı kabin ama kamyonet olarak geçiyor, binek olarak gecirmem icin proje gerekiyormuş, be kadara maal olur?

Fiyatı ne tutar işcilik dahil?
orjinal land takımı ben takarsam malzeme işcilik 2500 tl.
yurt dışından hidrolik takımı alıyorum 1500 e geliyor tornacıya para veriyorum hortumlarını yağını ve bidonunu ankaradan temin ediyorum.şu anda elimde 3 takım kaldı fakar 4 arabam var yeni siperişde bulundum 1 ay içinde 10 takım bekliyorum
farklı bir marka tak derseniz 1500 tl ye işcilik dahil takarım.genelde türkiyede ford yada bmv direksiyonu takıyorlar fakat boşluk oluyor ben 3-4 markadan farklı malzemeler kullanarak ve orfinal sistemini bozmadan kendim oluştırmuş olduğum takımlarım var boşluk bırakmıyor onuda tüm masraflar dahil 1500 e monte ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR