1996 ile 1999 arası Rav4 satın almak istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ali.ilbey.52 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,265

ali.ilbey.52

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar ve üstadlar. Bana 1996 ile 1999 model arası Rav4 lazım. Forumda var mı satan veya tavsiye ettiğiniz bir tane lütfen acil...
Saygılarımla...

Etiketler

Ynt: 1996 ile 1999 arası Rav4 satın almak istiyorum

Öyle mi üstad?
Kaç modeldi
Durumu nasıldı
Kaça verdiniz
Bunların iyilerini nasıl anlarız.
Mesela şanzıman nasıl olmalı vb

Ynt: 1996 İle 1999 Arası Rav4 Satın Almak İstiyorum

98 model, komple boyalıydı ve 300bin km civarındaydı. o sırada kaçırmak istemediğim bir araba denk geldiği için takasa verdim ucuza gitti, o yüzden size referans olmaz. piyasası nedir derseniz 3 aşağı 5 yukarı 20bin civarı derim. arabayı boyatmasaydım ve km biraz daha düşük olsaydı rahat rahat bu fiyattan satardım gibi geliyor bana.

bunların iyilerini nasıl anlarız konusuna gelince: daha önce kullanmadıysanız anlayamazsınız, hatta kullandıysanız da anlayamazsınız. benim araç otomatik vites geri vitese atarken vuruntu yapıyordu, 5 sene kullandım hiç sorun çıkarmadı, alırken vuruntu yapıyor kötü deseydim iyi bir aracı kaçıracaktım. sattığım sırada da diferansiyelinden hafif bir uğultu geliyordu. o da sorun muydu keyfe keder birşey miydi bilmiyorum, sanırım hiçbir zaman öğrenemeyeceğim.

Ali bey yaklaşık 1 senedir bende suv araçlar üzerinde araştırma ve satın alma girişimindeyim.Geçen sene nissan terrano 2se modeli bi araç satın alma aşamasında hüsrana uğrattı beni daha sonra arkadaşların ve buradan olsun diğer sitelerde olsun değerli üstatlar sayesinde bayağı bilği sahibi oldum ama herşey bilği sahibi olmak ile olmuyor tecrübede ğerekli. Şu aralar bende Rav4 almak için araştırıyorum. Bence çok acele etmeyin ve mutlaka bilen kullanan birileriden yardım isteyin. Sonuçta gözümüzle görmüyoruz temiz denilen aracın bi ekspertizde neleri çıkıyor birazda şans işi 2. El araç ben öyle düşünüyorum.

2. el ofrrood araclar,masraf çıksrtır, çıkartmasa zaten sahıbı satmaz,yada en yakın offroadcu arkadası alır,
arac alırken ilk sahıbınden almanız önemli,ruhsat tarıhı ve trafıge cıkış tarıhı aynı olmalı.arac 1999 modelse ruhsatt tarıhıde aynı olmalı.yada trafıkten dosyasından baktıracaksınız.piyasasından 1000 tl fazla verıp ofrroad kullanılmamış,asfalt aracı almak mantıklı...2.el çok arac alıp hepsıne masraf etmiş tonla para harcamış biri olarak yazıyorum.En iyi araç bildiğiniz aractır,çevrenızde arkadasınızda varsa marka modele bakmadan fiyatı uygunsa onu alın,alırkende yine guvendıgınız bır ustaya şaselerıne kadar kontrol ettırın..

98 model, komple boyalıydı ve 300bin km civarındaydı. o sırada kaçırmak istemediğim bir araba denk geldiği için takasa verdim ucuza gitti, o yüzden size referans olmaz. piyasası nedir derseniz 3 aşağı 5 yukarı 20bin civarı derim. arabayı boyatmasaydım ve km biraz daha düşük olsaydı rahat rahat bu fiyattan satardım gibi geliyor bana.

bunların iyilerini nasıl anlarız konusuna gelince: daha önce kullanmadıysanız anlayamazsınız, hatta kullandıysanız da anlayamazsınız. benim araç otomatik vites geri vitese atarken vuruntu yapıyordu, 5 sene kullandım hiç sorun çıkarmadı, alırken vuruntu yapıyor kötü deseydim iyi bir aracı kaçıracaktım. sattığım sırada da diferansiyelinden hafif bir uğultu geliyordu. o da sorun muydu keyfe keder birşey miydi bilmiyorum, sanırım hiçbir zaman öğrenemeyeceğim.
Selamlar sevgiler
Il olarak bursa da mi yaşıyorsunuz 2016 yılında bursadan bi rav4 satın aldım ve aynı sorunlar vardı.geri vites vuruntusu ve on dif sesi.siyah renk 300 bin civarındaydı km.su an hala kullanmaktayım merakımdan soruyorum. Belki de sizin aracınız olabilir bendeki.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri