2.5 Pajero Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan georoad Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,587

georoad

Kamp I
Yer
İZMİR & ANTAKYA
Herkese merhaba arkadaşlar bende 4x4 e adım attım atacam bu aralar. 2.5 pajeroyu nasıl bilirsiniz arkada diff kilit varmıdır yakıt filan nasıl. Birde malum sitede şöyle bir ilan var tavsiyeleriniz benm için önemli http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-1993-hatasiz-boyasiz-214954039/detay herkese şimdiden teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: 2.5 Pajero Yardım

arka dif kilit? -> ben olsam bunlara takılmazdım, piyasada bunlardan kaç tane var, olur da kaza vs yaparsanız kaporta parçası nerden bulunur onu öğrenmeye çalışırdım.
bunun dışında 93 model araba, çalışıyorsa ciddi kazası yoksa iyidir, gerisi önemli değil, zaten alıcı müşteriler de sıraya dizilmemiştir, duruma göre fiyatını tartışmaya da açabilirsiniz.

Ynt: 2.5 Pajero Yardım

Merhaba Yılmaz bey,

Kısıtlı tecrübelerimle bri yorumda bulunmak isterim.
Bende yaklaşık 2 aydır 1988 model pajero 2.5 td var. Yakıt üzerindeki 31/10.5/15 bfgoodrich at lastikler ile şehir içi .50 krş (10lt ) civarı yakmakta, biraz agresif kulanımda .55 krş'a kadar çıkıyor. Uzun yolda çıkma fırsatım olmadı henüz.

Parça olarak internetten baktığım zaman sınırlı bir temin olduğunu görüyorum. Yani fren balatası debriyaj seti nette mevcut ama far grubu zor bulumabiliyor mesela ... ama konuştuğum kişiler İstanbul yedpa ve aksaray civarında rahatlıkla bulunduğunu söylüyorlar. Ayrıca ebay ve yurt dışı sitelerden de temin söz konusu. Hafta içinde bakım için servisie götüreceğim, muhtelemen bazı parçalar değişecek fiyat ve temin konusunda bilgim olmuş olacak.

Bildiğim kadarıyla difrensiyal kilidi belli bir seneden sonra bazı!!! modellerde standart olarak gelmekte ( 98 sonrası olabilir.)

1982-1991 yılları arası 1.jenerasyon
1991-1999 yılları arası 2.jenerasyon
1999-2006 yılları arası 3.jenerasyon
2006-........ yılları arası 4.jenerasyon olarak geçer

1. ve 2. jenerasyonlar motor alternatifi çoktur. 3. ve 4. jenerasyonlar ülkemize sadece 3.2 dizel oalrak gelmiştir.

konuyu çok fazla dağıtmadan toparlamam gerekirse, sormuş olduğunuz 2.5 td serinin küçük motorlu bir aracıdır ama iş görür (Kocaeli/ Gebze köylerinde traktörlerin geçtiği yollara aşağı yukları 30-35 cm derin kanalda biraz uğraşmam ile çıktı... çokta küçümsenecek bir araç değildir yani:smiley:)))....) benim gibi yeni ve ciddi kısıtlı bir büteçeyle başlayan biriyseniz düşünebilirseniz. Ama maddi ve zaman olarak imkanın var derseniz 3.0 ve 3.5 benzinli modellere bakmanızı öneririm daha çok keyif alacağınıza eminin.

bence çok fazla araç bakıp içlerinden en temiz ve en az masrafız olanını tercih etmeniz, çünkü hepsinde bir masraf olacaktır, bir yerinden ses gelecektir. benim için iş gözümü karartıp almaya gelmişti. pazarlaksız vs aldım aracı ...:smiley:

istediğiniz aracı bulmanız dileğiyle ... sağlıcakla kalın..

IMG 4466

IMG 4456

IMG 4528

IMG 4524

IMG 4530

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.