2.7 Grand Cherokee Offroad Donanim Da Bilgi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan borozanci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,987

borozanci

Kamp I
Herkese merhaba tecrubeli abilerimin yardimina ihtiyacim var 2.7 crd grand cherokee aracimi yülseltmek istiyorum kit mi yoksa takozlami karar veremedim agir offroad yapmayacagim bir de lastik ebati 31.10.50r15 dusunuyorum veya 33' lastik secimim ne olmali bir de ses degisimi icin komple egzoz sistemini degistirmek istiyorum nasil bir ses alirim daha once denemis ve ya sesini duymus var mi ?bu islemleri yaparken nasil bir yol izlemeliyim 31' veya 33' lastik 2.7 crd yorar mi ?simdiden cok teşekkür ederim cümlemizin kandili mübarek olsun...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
öncelikle 2,7 offroad için uygun değildir.
yükseltme işlerine de pek gelmez, alt yapı 4,7 den faklıdır

get ile max 2" e kadar yükseltenler var, kimi memnun kimi sorun yaşıyor, 4" gibi kit ile yükseltmeler ise bitmeyen sorunlar getirir.

lastik olarak 245/75/16, orijinal jantınız ile devam edin derim. üstü aracı zorlayabilir.
lastik ise BF KO2

Sizinle aynı şeyleri düşünüyordum keza Akgün&Aydın servisine bu soruyu sorduğumda bana verdikleri cevap SAKIN HA! Akgün&Aydın servisinin müdürü Adem bey ile sohbetimde bahsettiği ilk şey şanzımanın sensörlerle çalıştığını , V8 ler ile aynı teknolojiye sahip olmadığını ve bu yüzden yükseltme kiti uygulandığı zaman sorunlarla karşılaşacağını söyledi. Yükseklik bana da yeterli gelmemişti en başta ama bu cümlelerden sonra aracımın yüksekliği bana hayli yeterli geldi. İlla yaptırmak istiyorum derseniz 1.5'' üstüne çıkmayın. mauvais arkadaşımızla da bu konuyu uzun uzun konuşmuştuk. Konuşma sonrası aracım bana olduğundan daha yüksek gelmişti :smiley:

Şahsi görüşüm yükseltmeye vereceğiniz parayla aracınızın bakımını yaptırmak daha mantıklı bir seçenek.

Sizinle aynı şeyleri düşünüyordum keza Akgün&Aydın servisine bu soruyu sorduğumda bana verdikleri cevap SAKIN HA! Akgün&Aydın servisinin müdürü Adem bey ile sohbetimde bahsettiği ilk şey şanzımanın sensörlerle çalıştığını , V8 ler ile aynı teknolojiye sahip olmadığını ve bu yüzden yükseltme kiti uygulandığı zaman sorunlarla karşılaşacağını söyledi. Yükseklik bana da yeterli gelmemişti en başta ama bu cümlelerden sonra aracımın yüksekliği bana hayli yeterli geldi. İlla yaptırmak istiyorum derseniz 1.5'' üstüne çıkmayın. mauvais arkadaşımızla da bu konuyu uzun uzun konuşmuştuk. Konuşma sonrası aracım bana olduğundan daha yüksek gelmişti :smiley:

Şahsi görüşüm yükseltmeye vereceğiniz parayla aracınızın bakımını yaptırmak daha mantıklı bir seçenek.

Ben aracıma oldmanemu nun 1,5 " yükseltme kitini taktım 2 yıldır kullanıyorum. Lastik ebatımıda 245/70/17 yaptım.
Sıkıntı yaşamıyorum bilginize....

Ben aracıma oldmanemu nun 1,5 " yükseltme kitini taktım 2 yıldır kullanıyorum. Lastik ebatımıda 245/70/17 yaptım.
Sıkıntı yaşamıyorum bilginize....
bence de yapılması gereken en mantıklı seçim bu. ben get ile yükseltmeye pek sıcak bakmıyorum, sonuçta süspansion sisteminin genel yapısı bozulmuş oluyor. 1,5" lik kit ile yükseltme çok daha iyi sonuç verir. diğer yandan bu araçlarda en ideal yükseklik de bu (araştırdığım kadarı ile) , get ile yükselten hatta 4" kit koyan da var ama sonuç pek iyi olmayabiliyor.
sonrasında da "bu araçlar sorunlu, çok masraf çıkartıyor" gibi yorumlar ortada geziyor.

TarifiaA"infantry, post: 1421142, member: 110146"]Ürünü nereden temin ettiniz yardımcı olabilir misiniz.[/QUOTE]
Taroto... ama alali iki yil oldu. Stoklarında var mi netten bakmak gerek.

Amortisörler normalden daha sert. Galiba aldığımda orta sertlikte olanı aldım diye hatırlıyorum. En sert olanları kasislerden geçerken veya bozuk yollarda rahatsızlık verebilir. Tabi yol tutuş avantajı ayrı....

Amortisörler normalden daha sert. Galiba aldığımda orta sertlikte olanı aldım diye hatırlıyorum. En sert olanları kasislerden geçerken veya bozuk yollarda rahatsızlık verebilir. Tabi yol tutuş avantajı ayrı....

merhaba,

şu an aracınız duruyor mu? bu iki sene içinde kit hakkında olumsuz bir durum yaşadınız mı?
bir de orta sert seçmenize rağmen normalden daha sert mi oldu?
sert olması virajlarda ve ani şerit değişimlerinde avantaj ama zıplamalar sorun, ayrıca iç mekanda oluşan titreşimden dolayı trim seslerinde artma oldu mu?

Evet aracım duruyor. Kitle ilgili sıkıntım olmadı. Standart amortisörlerden daha sert oldu. Trim seslerinde artma olmadı ama kasislerden geçerken sert olduğu için ön takım daha çok darbeye maruz kalıyor.

C0e2c598a2b433b763376a76a4276485 ben araca 265/70/r17 at lastik taktim surtme cok nadir durumlar da oluyor lakin yatici cok degistir sehirler arasi 3 lt gibi fazla yakar oldu bu normal mi birde yukseltmeyle ilgili yazdiklarinizi okudum cok tesekkur ederim lakin benim usta yapariz hallederiz diyor 4 inc isini nasil olacak bir karar veremedim

Lastik Çapı büyüdüğü için km göstergesinin Hatalı gösterdiğini hesaba kattınız mı?
Ayrıca lastik Çapı Büyüdükçe lastiğin Dönme kuvveti öncekine göre zorlaşır. Bir miktar tork kaybı oluşur. Yükselen Aracın altından geçen hava miktarı artar. Bu olumsuzluklar Yakıt artışı olarak size geri döner. Son olarak uydur kaydır yükseltme işlerinden de uzak durmanızı acizane tavsiye ederim. Saygılar....

Lastik Çapı büyüdüğü için km göstergesinin Hatalı gösterdiğini hesaba kattınız mı?
Ayrıca lastik Çapı Büyüdükçe lastiğin Dönme kuvveti öncekine göre zorlaşır. Bir miktar tork kaybı oluşur. Yükselen Aracın altından geçen hava miktarı artar. Bu olumsuzluklar Yakıt artışı olarak size geri döner. Son olarak uydur kaydır yükseltme işlerinden de uzak durmanızı acizane tavsiye ederim. Saygılar....
Çok teşekkür ederim abi capi hic hesaba katmamistim cok mantikli ben bu araca 31 veya 33 lastik dusunuyordum o zaman isler daha cok karisir yukseltme isine gelince kit cok salliyor diyorlar abi offroad donanimli bir kac abimle gorustum kit i sokup takoz yaya gecmistir ben bu araci 4 inc takoz ve yayla saglikli iyi bir usta da yukseltsem verim alamazmiyim abi

Bugun burdan Ahmet Bey le görüstum 2.7 crd si var 1 saate yakin konustuk 2 inc get 2 inc kit kullanmis hatta aracinin resimlerinide paylasti benimle cokta guzel olmus hicbir sikintida yasamamis ayrica istedigi yere de girip cikmis arazi de Add4895cb390a6e81f331861ee698c3b 575641fd52e83ce75c6d8103fd28d5c3 915868811380f6fa52fa4b6c9c3bcc81

Bugun burdan Ahmet Bey le görüstum 2.7 crd si var 1 saate yakin konustuk 2 inc get 2 inc kit kullanmis hatta aracinin resimlerinide paylasti benimle cokta guzel olmus hicbir sikintida yasamamis ayrica istedigi yere de girip cikmis arazi de Add4895cb390a6e81f331861ee698c3b 575641fd52e83ce75c6d8103fd28d5c3 915868811380f6fa52fa4b6c9c3bcc81

Merhaba bu aracta kac inc yukseltme var 2 inc yukseltmeli bir cok aracin fotosuna baktin ana bunun kadar yuksek gozukmuyor. birde satilan 2 inc kitlerin icerisinde sadece
1 - AMORTİSÖR 4 ADET
2 - HELEZON ÜST TAKOZU 4 ADET
var bu yukseklige cikarmak icin extra birsey yapmak gerekiyormu. land cruiser pradonun gozunu seveyim eski aracimdi on amortisore 3cm parca kaynaklattim arkayada koruk iptali yerine yay koydum 33 lastikler cuk diye oluyordu 2.7 wj aldim 2 inc yukseltmeyle bile 30 lastik anca oluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR