2000 Crv Tavsiye?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enjoythesilence Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,956

enjoythesilence

Yeni Üye
Selamlar forumu araştırdım fakat sanırım güncel cevaplar daha etkili olacaktır kararımda. Kış memleketinde yaşıyorum 2000 modelini düşündüğüm CRV haftasonu için ve yılda bir iki yapacağım uzun yol için uygun olur mu acaba bir de genellikle 150000-240000 arası araçlar filtreme takılıyor(Üst sınırım 27000)
Başlıca sorularım:
1.Yakıtı nasıldır
2.Motoru bu kilometrelerde ne gibi masraf çıkartır
3.2000ler 150 hp sanırım performans nasıldır
4.abs dışında başka güvenlik var mıdır
5.Şimdiden çok teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: 2000 Crv Tavsiye?

CRV kullanmadım ama bu arabalar aşağı yukarı aynı deyip yanıtlıyayım:
1.Yakıtı nasıldır: şehir dışı 9 / şehir içi tahmini 12 lt benzin / 100 km
2.Motoru bu kilometrelerde ne gibi masraf çıkartır => temizse lpg takılmamışsa masraf çıkarmaz
3.2000ler 150 hp sanırım performans nasıldır => 1.6 motorlu binek araç kadar
4.abs dışında başka güvenlik var mıdır => hava yastığı vardır muhtemelen.

Araçta honda integranın 1.8lt dohc motorunun gelişmiş hali var.

Motor kmsine pek takılmayın bu araçlarda. Ancak motora anahtar değmemiş ve sağlıklı olması önemli. Katalogda yazolı olan yağında kullanıldığından emin olun.

Km sinün düşürülmediğinden emin olun, koltuklar pedallar vs gerçek km yi söyler. 300 binden önce ciddi bir deformasyon olmaz.

Yakıt akranı araçlardan azdır, pişman olmazsınız. Sakyuz arkadaşın verileri doğru fakat TR de genellikle b20b kodlu 130hp lik motorlar var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-tertemiz-2000-model-cr-v-sifir-motor-sifir-lastik-sifir-yuruyen-180720841/detay

Bu ilana takıldım.. araç sıfır motor bakımlar tam sizce nasıl hocam

İlanda ne yazıyor bunu gördünüz mü: "PISTONLAR-PISTON KOLLARI- SEKMANLAR-SIBOPLAR- ANA YATAKLAR-YAN YATAKLAR- TRİGER SETİ-SEKMANLAR-BUTUN KAYISLAR VS VS YAG POMPASINA KADAR YAPILDI VE 7200 TL PARA HARCANDI."

200bin km de honda motoru o kadar problem çıkarmaz ben olsam başka arabaya bakarım bunun bakımlarının tam olduğu biraz süpheli. Hem "bütün bakımları tam" hemde komple motor yaptırmış, tam olsaydı bu kmde motor orjinal haliyle duruyor olurdu.

Honda motorları ile ünlü bir firmadır ve 1milyon km ye kadar motor ömrü uzayabilir. Bir honda motoru tamir ediliyorsa kullanıcı hatası vardır. Ve kullanıcı hatalıysa o araçta daha ne sorunlar vardır :smiley:

Orjinal bir araç bulun bence.

Arkadaşlar bu ilandaki aracın motor yaptırma nedenini satıcı "ARACIMI KALDIRIMA SURTTUM RADYATOR HORTUMUNU PATLATTIK FARKETMEDIK VE ARAC MOTOR YATAK SARDI BU YUZDEN 207.000 KM DEKOMPLE ORJINAL PARCALARLA SIFIR MOTOR YAPTIRDIM" diye açıklamış (doğruysa). Yani bakımını aksattığı için değil.

Yasin hocam sizin de belirtitğiniz gibi o sebeple ilgimi çekti(Hani adam yapılacak masrafı yapmış bana binmek düşer) ama tedirginliğimin sebebi motor bi kere oynanmış bir daha düzen tutmaz gibi bir vesvese..
Arkadaşlar, Açıkçası 240binde halen canavar gibi kullanan tanıdıklarım var fakat bu araçların yabancısıyım aldığımda en azından 2 yıl sanayiye falan takılmak istemiyorum. müsadeniz olursa bir kaç ilanı da paylaşmak isterim fikrinizi almak açısından Selamlar...

Kaldırıma sürterek radyatör hortumu patlatabilen de var yani :smiley:)

O sürtme değildir kaldırım arabaya girmiştir bence. :smiley:)

Ayrıca krang a kadar değiştirilecek hasarı sadece su ile veremezsiniz, yağ da olmaması gerek. Aynı kaldırımda karter blok vs parçalarda sürtmeden dolayı dağılmış olabilir. Ayrıca radyatörü parçalamadan radyatör hortumuna kaldırım sürttüremezsiniz bence.

enjoythesilence' Alıntı:
Yasin hocam sizin de belirtitğiniz gibi o sebeple ilgimi çekti(Hani adam yapılacak masrafı yapmış bana binmek düşer) ama tedirginliğimin sebebi motor bi kere oynanmış bir daha düzen tutmaz gibi bir vesvese..
Arkadaşlar, Açıkçası 240binde halen canavar gibi kullanan tanıdıklarım var fakat bu araçların yabancısıyım aldığımda en azından 2 yıl sanayiye falan takılmak istemiyorum. müsadeniz olursa bir kaç ilanı da paylaşmak isterim fikrinizi almak açısından Selamlar...
Yağını suyunu kontrol ettiğiniz sürece honda ile sanayiye girmezsiniz.

Verdiğiniz ilandaki araca da niyetlenirseniz ankarada sadece hondaya hizmet veren işinin ehli insanlar var computest yerine oralara baktırım.

İlanları paylaşın, tartışalım.

Daha önce paylaştığınız ilan sahibinin günahını almak istemem ama en azından radyatörünün değişip değişmediğini sorun, değiştiyse hortumdan önce aracın radyatörü kırılmıştır.

Saygılar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-acil-memurdan-otomatik-degisensiz-lpg-li-2000-model-crv-172797198/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-sahibinden-temiz-1999-model-crv-177894330/detay

bu ikisi nasıldır sizce?

İkiside güzel duruyor, ancak ikincisi orjinalliğini yitirmiş gibi. Sanırım farlar değişmiş. Çamurluğu değiştirmeyi gerektirecek kazayı da öğrenmek gerek.

İlki derim ben. Yakından da bakmak gerek

Ben size işin aslını söyliyeyim: Sanayine bu arabaların bakımından anlayan pek yok belki 5 ustadan 1 tane denk gelir, hadi ustayı geçelim 10 kullanıcıdan birtanesi bakım açısından neyin önemli neyin önemli olmadığını anlayacak kadar arabayı kullanmıştır. Hal böyleyken ben olsam km'si bu kadar yüksek bir araç bakarken o km'ye kadar yetkili servis bakım kaydı olanı tercih ederim.

sakyuz' Alıntı:
Ben size işin aslını söyliyeyim: Sanayine bu arabaların bakımından anlayan pek yok belki 5 ustadan 1 tane denk gelir, hadi ustayı geçelim 10 kullanıcıdan birtanesi bakım açısından neyin önemli neyin önemli olmadığını anlayacak kadar arabayı kullanmıştır. Hal böyleyken ben olsam km'si bu kadar yüksek bir araç bakarken o km'ye kadar yetkili servis bakım kaydı olanı tercih ederim.
Haklısınız.

Ancak ankarada bazı özel servislerde çok iyi, ama referans olan bulunmaz heralde :smiley:

Ancak ankarada bazı özel servislerde çok iyi, ama referans olan bulunmaz heralde

;D ;D reklama girer sonra fiyat yükseltirler. o bir yana tamirat işi başka bakım başka şey- bir zahmet kullanma klavuzunu okuyan çıksa orda hepsi yazıyor ama malesef. bazen de hayat bu dalgalı kur gibi inişli çıkışlı günün birinde o arabayı alacak paranız vardır iki sene sonra bakımını yaptıracak paranız olmayabilir.

1992 model honda crx ime 10-40 yağ koymaya kalkan bir ustayla inanılmaz bir kavga sonucu bakımlarını kendim yapmaya başlamıştım. Kredi borcu yüzünden satmak zorunda kaldım ve hayatın dalgaları yüzünden şimdi benimki gibi araçlara 17-18 bin lira lar istiyorlar :-S

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri