2003-2006 Model Land Cruiser Vx100 Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Fukuyama Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,104

Fukuyama

05077827160
Herkese merhaba,

Yeni üyeyim, adım Erdinç. forumu uzun süredir takip ediyorum. katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.

2003-2006 model vx100 satın almak istiyorum, fakat ilanlarda istenen fiyatlar bütçeme uymuyor. Açıkcası istenen fiyatın ederinden çok fazla olduğunu düşünüyorum. 3-4 aydır uygun fiyata vx100 arayışı içerisindeyim ama şevkim kırılmak üzere. çünkü zaman geçtikçe fiyatlar daha da yükseliyor. Sizden araç bulmam konusunda yardım istiyorum ve şimdiden teşekkür ederim. Yorum ve yardımlarınızı heyecanla bekliyorum.
İyi forumlar

Etiketler
ben yeniyim azcık fikir vereyim..

her 100binde agır bakımı vardır..

bakımın işçiliği zor.... parca fiyatları uçuz degildir..

dogru ellerde orjinal parca ile bakım olmuşunu bulmanız gerek..

8 buji si yaklaşık 500 tl gibin dir mesela normal bi usta yarım günden fazla buji degişiminle boguşur gibin..anlabildimse..

derdi sıkıntısı olmıyan aracların sahibleri asla araclarına kıyıp satamazlar..

satılanların mutlaka bi derdi vardır baktırmadan almayın..

burdan bakınca maddi durumunu zu göremiyorum..;) paranızı nerde nasıl..harcıyacagınıza karışmak gibi bi ukelalık da yapmak istemem ..Allah daha cok versin gözümde yok ..

baktıgınız aracın yıllık vergisi 10 bin tl üzeri..

km olarak dünyada 500bin gibim ..ülkemizde ise 400bin gibim sorunsuz gibi düşünün..

az km li ..az boyalı..,az hasarlısını ..+ çok bakımlı hiç bi yerinden tık gelmiyenini ...bulmaya calışın..

istanbul maslak da 2-3 yer var konuya hakim onlara danışın ..onların olur dediği aracı alın derim..

kolay gelsin..

Oğuz bey mesajınız için teşekkürler. Bütçem maksimum 80000lira civarında. Size mümkünse birkaç soru sormak istiyorum.
1. Ağır bakımlarını yaptırmak istersem bana aşağı yukarı kaça malolacağını yazar mısınız? (işçilik ve parça fiyatını ayrı söylerseniz çok iyi olur)
2. Ağır bakım için gerekli parçaları nereden temin etmemi tavsiye edersiniz?
3. Bu araçlarda 400bin km üzerinde nasıl bir sıkıntı yaşarım? (Bütçemden dolayı yüksek km araç almak zorundayım.)
4. Bu araçların uzun süre yatması problem yaratır mı?
Verdiğiniz cevap için şimdiden çok teşekkür ederim.
Selametle

2015 yılıda 200 kasa üretimi bitti 4,5 dizel motorlu idi..2016 modeli yok..

satış fiyatı 200.000. euro civarında idi Türkçesi 750.BİN TL .. bi arabadan bahsediyoruz demek..

tüm dünyaya senede 3000 civarı üretim yapıp yollamak ..bu arabadan toyota para kazanmıyor prestij olsun diye yapıyor demek dir..
wikipedya dan arakladım>
Toyota Corolla (トヨタ カローラ Toyota Karōra?), Japon otomobil üreticisi Toyotatarafından üretilen kompakt (C segment) sınıf otomobildir. Üretilmeye başlandığı 1966yılından günümüze kadar 11 nesildir. 32 milyonu aşkın üretim adediyle dünyanın en çok satan otomobili olma unvanını elinde tutmaktadır..

20 yıldır yaklaşık..1998 de başladı..100 ve 200 kasa üretiliyor 50-60 bin adet..toplam dünyada var demek..

adet az olunca yan sanayii parcası az...cıkma kazalı aracdan cıkması vs yok kadar az demek dir..

memleketimizde toyota servisi + satış bayisi olup da 1 tek land cruıser satmamış..servisin de ona yag bile degişmemiş..cok bayii var..
sebebi ben ce aşırı pahalı olması derim..+ pek bilinen bi aracda da değil..derim..

reno kılıyo,fiat paliyo vs. bi araca 3 bine motor yapılır..5 bine daha iyisi yapılır..7-8 bine sandık motor rahat konabilir..

vx 100'e tahminim..20 bine yapılmış motor hoş olmamış demekdir..bence..tam rakamını bende bilmiyorum..

'vx 100' ün en + özelliği ahc sistemidir.. bu gün bitane aldınız..3-5 gün sonra arızası halinde işi bilen ellere sahip bi yere giderseniz + kısmetiniz de var ise sorun maliyeti minimum 10 bin den başlar..

duydum bi hikaye: ahc bozuk diye servise gidip onu degiş bunu degiş..35 bin fatura fatura ödenip ahc çalışmaz olarak aracı teslim almak..anlatabildimse..?

ahc bozulunca ıronman yükseltme kiti 4000.'ne alıp taktırmak..en matematiksel cözümdür..

ahc si iptal vx 100 ..>> kadillaga tofaş amortisörü takılmış gibin bişi dir

bakımlı vx 100 ler dünyada 800 bin km leri göreni de var..

memleketimde toyota taş gibin arabadır diyem at arabası gibim kullanıldıgına ..400bini zor deviriyor geneli..

benim tanıdık tamirçim var dayıoglu ,amca oglu..yok yakınköylü vs bi baksın diye ugranın ça ilk yaptıkları ahc deposunu su deposu sanan cırakça konulan 1 bardak su bilem 50 bin gibi yara yapabilir...

bakım parcalarını orjinal kullanmak en sihhatlisi..rakamlarını bilmiyorum..

parcaları ebayden bulunuyor..ben bazılarını burdan getirtiyorum..>«Мегазип» — интернет-магазин запчастей для японских автомобилей и мототехники

hava,yag filitersi fren balatası vs yan sanayii olarak var sadece..

Merhaba
dediğiniz gibi çok güzel araçlar, sıfırı da çok pahalı. ama ülkemizde vergi, yakıt ve parça fiyatları malum. ayrıca bahsettiğimiz araçlar 10 yaşından fazla. şunu da iddia ediyorum, son birkaç yıldır 100bin liranın üzerinde satılan vx100 yoktur. çok düşük km dizelleri hariç tutuyorum. zaten dizellerin kasko değeri benzinlinin neredeyse iki katı.

eski kasası vx 80' o na bende hastayım 93-98 arası üretilmiş sanırım..91 modelleride vx 80 diye satıyorlar ama degil benzeri bişi..
düzgünü 100 bin altına yok

25 yaşındaki arabaya 100 bin para vermek..?.. bana göre de çok yüksek 50 bin gibi olmalı alınabilir olmalı..

vx 100' lerin ön sistemi çöpe atıp sabit dingilli 105 'e ceviriyorlar..

2,5 tonluk arabayla agır offroad yapmaya başlıyorlar..en az 20-30 bin para harcanıyor bu işleme..

toyotaya binen aşık olup aklının bi kısmını yitiriyor gibi bişi..

vx 100 bence arab çipi ,vergisine ,yakıtına,bakımına yetebiliyor isen binip keyfine bakıçan..

bakım konusunda çok kaprisli fena usta seçiyor..!

marş motorun bzulursa gidersin bi elektirikçiye 3 vida 2 kablo söker 15 dakikada yerinden söker alır..vx 100' de ise 3 elektiriçiyi altından üstünden sok ellerine fener de ver yarım saat arasalar göremezler..bırak sökmeyi....

motorun v 'sini tam ortasına koymuş minnacık bişi silgi motoru kadan ama v8 makinayı döndürüyor..motorun yarısı manifoltlar sökülmeden cıkmıyor..mesela..

benzin tüketimi 1 tl üstü km de kullanması zor maddi olarak..
benzinle kullanırsan 100 binde bir sibob ayarı..
tüp le kullanırsan 50 binde bir sibob ayarı..
yapmak gerekiyor..en az
32 siboblu motorun sibob ayarı şimli pulu..da deniyor..
ayarı 2-3 gün sürüyor..!

gazla kullanıp da sibob ayarı yaptırmaz isen..sibob yakıyor..kapak çatlatıyor..vs..

yetkili serviste düzenli yag ve filitre degişimi ..bu aracda yeterli degil..bakım anlamında..yüksek km..daha cok dert acabilir diye düşünüyorum..az km lisi bence daha mantıklı..
bu aracın km yapmamışı yok kadar az..o da akıllara zarar mantık dışı bi olay ..çok yakan aracın bu kadar km yi nasıl yaptıgı sorusu..nerdeyse cevapsız mantıken..işin sırrı konforu ve rahatlığı kullanmaya doyamıyor sahibi verdiği keyif yaktığını unutturuyor..
masrafı derdi olunça da elden cıkarılıyor..

uçuza vx 100 alıp sorunsuz binmek keyif yapmak yok bence derim..

benim aracım 180.000. de idi 1 yıldır bindim hiç bi toyotacıya ugramadan..

birine bi selam verdim 1 haftayı gectim 10 günü bulacam ..

hedefim 10 yıl elimi cebime atmadan binmek..toyota'cılarada cay içmek için ugrarım diye düşünüyorum ..

Herkese merhaba,

Yeni üyeyim, adım Erdinç. forumu uzun süredir takip ediyorum. katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.

2003-2006 model vx100 satın almak istiyorum, fakat ilanlarda istenen fiyatlar bütçeme uymuyor. Açıkcası istenen fiyatın ederinden çok fazla olduğunu düşünüyorum. 3-4 aydır uygun fiyata vx100 arayışı içerisindeyim ama şevkim kırılmak üzere. çünkü zaman geçtikçe fiyatlar daha da yükseliyor. Sizden araç bulmam konusunda yardım istiyorum ve şimdiden teşekkür ederim. Yorum ve yardımlarınızı heyecanla bekliyorum.
İyi forumlar
merhabalar ben kısa bir süre önce eşim için aldım,130 bin km de tüpünüde kendim takdırdım,içi dışı çok temiz bir araç ancak ,büyük araç konusunda sıkıntı yaşadık,isterseniz konuşabiliriz...inanın bana hiç bir sorunu yok

Merhaba oğuz bey. bu hafta bir araç almak üzereyim. bana verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. aracı almadan önce kafama takılan size telefonda sormak istediğim birkaç önemli soru var. numaram 5077827160.sizi aramam için bana çağrı atarsanız çok memnun olurum. yardımlarınız için çok teşekkürler.

Sonunda aradığımı buldum ve muradıma erdim. Başta Suat usta ve Oğuz bey olmak üzere yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Aracımdan çok memnunum. Herkesin LC sahibi olup bu duyguyu yaşamasını tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın

vx'iniz hayırlı olsun
özel değilse biraz bilgi alabilir miyim , ben de şu sıralar vx peşindeyim de kısmetse

Teşekkür ederim. Sene başından beri VX100 arıyorum ve 8 tane araca baktıktan sonra nihayet alabildim. Bir de kilometre saati farklı diye gidip bakmadığım 4-5 araç var. VX100 arayanlar bana sms atarsa müsait olduğumda arayıp bildiklerimi paylaşabilirim. Herkese kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.