2004 Grand Cherokee Overland, 2.7 CRD Yağ Basınç Göstergesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan consulting Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,926

2004, 2.7 CRD Yağ Basınç Göstergesi Düşük...Bu bir sorun mudur?

• Evet

Kullanılan: 5 45.5%
  • Hayır

Kullanılan: 2 18.2%
  • Belki

Kullanılan: 4 36.4%

• Kullanılan toplam oy
    11

consulting

Yeni Üye
Herkese merhabalar...Ankarada yaşıyorum...1 ay önce 2004 model bir 2.7 crd aldım..araç 147000km de....Internette araştırırken bu siteyi buldum ve yazılarınızı okumaya başladım..Bence çok faydalı bir site, herkes bilgi paylaşımı yaparak birbirine yardımcı oluyor..Arabamı yeni aldım, çok tanımıyorum, tanımaya çalışıyorum..Arabadaki yağ basınç göstergesi çeyrek veya altında gösteriyor..gaza basınca ortaya (dik konuma) çıkıyor....Size sormak istediğim sorum, göstergenin normal yeri neresi olmalı, arabada bir sorun mu var mı diye merak ediyorum..
Arabayı aldıktan sonra yağ, yağ filtresini, mazot filtresini değiştirdim...Yağ basıncı düşük mü arabamın? Bu bir sorun mudur? Gösterge neden çeyrektedir? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim..Şimdiden çok teşekkürler...

Siteye yeniyim..seçenek kısmını yanlış yazmış olabilirim...kusura bakmayın...

Etiketler
Ynt: 2004 Grand Cherokee Overland, 2.7 CRD Yağ Basınç Göstergesi

Herzaman ortada olmasi lazim cok dusunce çaan Calip check gages yaziyormu once yag musuru degistirt bak olmasa servislerde bunla ilgili rikol var beyne direk kablo cekiyorlar baypas ediyorlar ama buyuk ihtimal musur senin

Cevap için teşekkurler...Check gages yazmıyor, herhangi bir uyarı da yok...Müşürü değiştiririm o zaman...

Cevabim genel bir cevap olacak ama bence anormal bır durumunuz yok.. rolatide çalışırken makinenin yağ basıncıyaklaşık 2 bar cıvarındadır. Gaza basıp deviri yükselttiğinizde bu basınç 6 bar cıvarına kadar yükselir ve orada relif valf ile sabitlenir. Bu hareket makine soguk iken daha fazla dikkat çekecek aralıkta olur. Makine ısındıkca hareket aralığı düşer.
Genede servis/ teknik kulanım klavuzunda verdiğim basınç değerlerini aracınıza uygun olarak çek etmenizi tavsiye ederim..
Saygılarımla
Rıza

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Rıza Bey...
Saygılar...

Sevgili dostum müşür falan hiçbişey yok aracında için ferah olsun... Arabamı ilk aldığımda babam kullanmak için istedi 1 saat sonra beni aradı Bora arabanın yağ göstergesi aşşağı indi. Dedim şuan neredesin? köprüde dedi Trafik varmı dedim var dedi.. içini ferah tut ozaman extreme bi durum yok 10 dk sonra aradı trafik açılmış normal ortalarda seyrediyor dedi. Anlayacağın arkadaşım bu yağın o anki motorun çalışma şiddetindeki anlık yağ basıncı göstergesi:smiley: Zaten aykırı bi durumda Check gages yani göstergeleri kontrol et yazar motor ikaz ışığı yanar vs vs bi dili yokki konuşsun Cherokeemiz:smiley: Sana öyle bi anlatırki hastayım şuram buram ağrıyor diye sesinden kokusundan anlar hale gelirsin 4 senede 220bin kmde benim bi parçam gibi oldu artık:D

Ynt: 2004 Grand Cherokee Overland, 2.7 Crd Yağ Basınç Göstergesi

wj kasa bir yaşam tarzıdır. çocuğunla eş değerdir yağ seviyesininde herhangi bir sorun yok emin olabilirsin beyine çekilen kablo meselesi hiç bir şeyi değiştirmeyecektir sadece yağ ilk değiştiğinde yağ basıncı ilk çalışmalarda ortada durur sonrasında düşüktür.

no problem , araç çalışırken yani yükte ilerlerken basınç düşüyorsa o zaman sorun vardır , rölantide dururken basınç göstergesinin aşşada olması bir problem değildir bu modellerde .

Selamlar konu acilali bir hayli olmus ama yinede yazmak isedim sorun belkide hallolmustur... Sizin aracin yag musuru arizali zaten bir nmuddet sonra check gages isigi yanar

Check Gages ışığı tam bir amerikan buluşudur. Yağ göstergesi dibe düşünce göstergeye bakmamakta olan amerikalı arakdaşımızın oraya odaklanması için düşünülmüştür. Aynı şekilde hararet olmasa bile gösterge yanlış yerde duruyorsa da yanar. amacı "göstergeyi kontrol et" tirmektir. Arıza ışığı değil yani. Bilgi olması için yazmak istedim.

filtre deüişimi sonrası benim de aynı sorun başıma geldi.bu araçların filtreleri birbirine benziyor ama orjinalindeki farklılık buna neden oluyor.filtre orjinal olmaz sa basıncı tutmuyor.filtrenizi değiştirin.orjinal filtreyi bilmeyene de gitmeyin

Yeni bir konu açmak istemediğim için buradan devam edeyim dedim. 2004 WJ 2.7 CRD araç sahibiyim. Dün gece tam Afyonkarahisar'da Köroğlu belinde aracımın yağ lambası yandı araç istop etti ve ben sağ tarafta tam zirvede sağa çektim. Yağı kontrol yola çıkmadan kontrol etmiştim. Bir daha ettim. Yağ vardı. Yola devam ettim. Bir müddet sonra ışık söndü. Bu konuda yorum yapabilecek olan varsa sevinirim.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bulunduğum şehirde OBD 2 cihazı olan bir servis olmadığını (Kırık olanı varmış) öğrendiğimden hata kodunu öğrenemedim. Ancak Ankara'daki HMC deki ustaya sordum. bir süreliğine yağı algılayamamış ve kendini korumaya almış olabileceğini söyledi. Bana da mantıklı geldi. Bakıma da az kaldı zaten. Forumu biraz taradığımda çok farklı yorumlar ve çözümlerler karşılaştım. Bilmeyenlere ellettirmeyi düşünmüyorum aracımı. Burada adamın cihazı yok. Sorunu tarif ediyorum. Getir bakalım diyor. Şu anda sıkıntı yok nesine bakacak? Bu şekilde kontrollü bir şekilde binmeye devam edeceğim. Hoşcakalın.

Merhaba arkadaş 2004 2.7 crd overland sahibiyim yaklaşık 9 yıldır biniyorum ilk defa böyle bi arıza başıma geldi. arabada gaza bastıkça yağ basıncı göstergesi düşüyor fakat 20 ile seyir halindeyken orta seviyede olur normal seyahat hızına çıkınca gösterge düşüyor ve arıza sesi ötüyor ve check gages göstergesi yanıyor. Ustaya gösterdik ve motor ibmesi lazım dedi napmalıyım ?

Merhaba arkadaş 2004 2.7 crd overland sahibiyim yaklaşık 9 yıldır biniyorum ilk defa böyle bi arıza başıma geldi. arabada gaza bastıkça yağ basıncı göstergesi düşüyor fakat 20 ile seyir halindeyken orta seviyede olur normal seyahat hızına çıkınca gösterge düşüyor ve arıza sesi ötüyor ve check gages göstergesi yanıyor. Ustaya gösterdik ve motor ibmesi lazım dedi napmalıyım ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR