2006 Honda Cr V Direksiyon Sorunu Acil Yardım!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akademivet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,411

Akademivet

Ana Kamp
Yer
istanbul
Arkadaşlar bugün Honda cr v 2006 model aracımda direksiyonda sertleşme sorunu oluştu. Yani aracım hidroliği olmayan direksiyonlu hale geldi. Araç ile bu halde 150 km yol yaptım yavaş yavaş ama bunun sebebi hakkında bilgi verecek arkadaşlar varsa çok sevinirim. İstanbul Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir usta varmıdır? Yarın götürüp göstereyim. Aracımı daha bir ay önce aldığım için huyunu, suyunu, ustasını hiç bilmiyorum.

Etiketler
Ynt: 2006 Honda Cr V Direksiyon Sorunu Acil Yardım!!!

Muhtemelen marş gergi kayışı yerinden çıkmış ve aküyü şarj etme sorunu ile karşı karşıyasınızdır. Tahminim bu yönde ve airbag ışığı da yanacaktır diye tahmin ediyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir kaç honda servis gezmelerim sonucu hemen hemen hepsi aynı problemi ve aynı fiyatları verdi. Problem hidrolik direksiyon pompası arizalanmis. Ilk gittiğim usta bu pompa dan çıkan hortumun sonradan degistirildigi ve orjinal olmadığı sebebiyle pompayi bozduğunu söyledi. Hem orjinal pompa değişecek hemde orjinal hortum takılacak dedi ve toplam maliyeti 3 bin lirayı bulacağını söyledi. Hemen ardından gittiğim honda ustası hortum için birsey söylemedi ve pompa nin değişim fiyatını 2250 tl olarak verdi.en son gittiğim Bostancı ikiler honda oto ya gösterdim ve onlarda aynı problemi söylediler ve ellerinde yan sanayi parça olduğunu ve toplam 780 tl ye mal edebileceklerini söylediler. Problem cikarmi diye sordum ve yaklaşık 40 araca taktiklarini ve bir sorun çıkmadığını ve problem çıkarsa yardimci olacaklarını söyleyince hemen değiştirdim ve şimdilik problem çözüldü.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O bahsettigim pompa dan çıkan hortumun orjinal fiyati 800 TL imiş. Yolda görseniz tekmeleyeceginiz hortum 800 TL. Ikiler oto yine değişik bir yöntem ile bu hortumu 150 tl gibi rakamlara mal edebiliyorlar. Tamam herkes orjinal parça taktırmak ister ama bir hortuma kocaman arabanın 40 ta bir fiyatını ödemekle insanın zorunda gidiyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moralinizi bozmak istemem ancak bu hortumu hortumcularda 20 tl ye yaptırdım.kendim söküp taktığım içinde işçilik parası da vermedim?toplam 20 tl ye patladı. :smiley:

muratl' Alıntı:
Moralinizi bozmak istemem ancak bu hortumu hortumcularda 20 tl ye yaptırdım.kendim söküp taktığım içinde işçilik parası da vermedim?toplam 20 tl ye patladı. :smiley:

yok ben zaten hortumu henüz değiştirmedim. hidrolik pompasını değiştirdim ama hortumunda değişim zamanı gelmiş. nasıl ve nerden temin ettiğinizi söylerseniz bende aynı yöntemi kullanmak isterim.
teşekkürler

Honda aracınızı Bostancı sanayide Seç-Er Özel Servis Erdoğan ustaya götürebilirsiniz. Erdoğan usta mutluhan da uzun süre çalışmış honda'ları iyi bilen bir usta.
Tanışma vesilemiz de daha önce biri sıfır km olmak üzere 2 tane honda jazz kullandım cvt otm. olanından. Kartal sanayide şanzıman yağı değiştiğinde normal atf koymuşlar. Cvt'nin özel yağı varmış. Tabi normal atf konunca arabada kalkışta bir titreme oluştu. Çeşitli yerlere aracı gösterdik şanzımancılara gittik. 3-4 sene evvel 500-1500 arası fiyat verdiler şanzıman sökülecek vs. dediler. Daha sonra internetten Erdoğan ustayı buldum. Kendisine telefonda olayı anlatınca hemen teşhisi koydu ve cvt şanzıman yağının özel olduğunu anlattı. Gidip yağı değiştirip sorunu hallettik.

Erdoğan : 532.625 05 74

fbmy' Alıntı:
Honda aracınızı Bostancı sanayide Seç-Er Özel Servis Erdoğan ustaya götürebilirsiniz. Erdoğan usta mutluhan da uzun süre çalışmış honda'ları iyi bilen bir usta.
Tanışma vesilemiz de daha önce biri sıfır km olmak üzere 2 tane honda jazz kullandım cvt otm. olanından. Kartal sanayide şanzıman yağı değiştiğinde normal atf koymuşlar. Cvt'nin özel yağı varmış. Tabi normal atf konunca arabada kalkışta bir titreme oluştu. Çeşitli yerlere aracı gösterdik şanzımancılara gittik. 3-4 sene evvel 500-1500 arası fiyat verdiler şanzıman sökülecek vs. dediler. Daha sonra internetten Erdoğan ustayı buldum. Kendisine telefonda olayı anlatınca hemen teşhisi koydu ve cvt şanzıman yağının özel olduğunu anlattı. Gidip yağı değiştirip sorunu hallettik.

Erdoğan : 532.625 05 74

ben sorunumu çözdüm ama başka problem olursa önerinizden yararlanacağım. teşekkürler

Akademivet' Alıntı:
yok ben zaten hortumu henüz değiştirmedim. hidrolik pompasını değiştirdim ama hortumunda değişim zamanı gelmiş. nasıl ve nerden temin ettiğinizi söylerseniz bende aynı yöntemi kullanmak isterim.
teşekkürler

Tuzla'da hidrosan hortum isimli bir firmada yaptırdım.Hidrolik hortum yapan tüm hortumcularda yaptırabilirsiniz.....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri