2007 Mitsubishi L200 4x4 İntense Lux Difflock Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakanaytac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,457

hakanaytac

Hz. Nuh Torunu Türk! Ne Mutlu Türk'üm Diyene...!!!
Yer
İstanbul/ Trabzon- Maçka
2007 L200 4x4 İntense lux Modellerinde %100 diferansiyel kilidi var mı? Nasıl devreye giriyor 2006 magnumlar gibi ayriyetten düğmesi mi var yoksa başka bi şekilde mi devreye giriyor bilgilendirirseniz sevinirim ilginize teşekkürler...

Etiketler
Ynt: 2007 Mitsubishi L200 4x4 İntense Lux Difflock Hakkında

Konuyla ilgili bilgi aktarımı olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim ilginize teşekkürler...

Konuyla ilgili bilgi aktarımı olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim ilginize teşekkürler...

Arazi şanzımanı olan araçlarda düşük devir genelde ya orta diferansiyeli kilitler ya da orta diferansiyel zaten yoktur kilitli gibi olur.
Kamyonetlerde de genelde arka tarafta ya normal diferansiyel vardır ya da LSD. %100 kilitli olmaz genelde.

Bu kadarını L200'den habersiz yazdım, gerisini L200 kullananlar tamamlar.

2007 model L200 istense lux otomatik vites aracım var. Araçta kilitli diferansiyel yok, ASTC denen elektronik sistem var. ASTC bir düğme ile devreye alınıp cıkartılabiliyor. Bildiğim kadarıyla L200 modellerinde ya ASTC var ya da kilit var, fabrika çıkışı ikisi birlikte yok. ASTC'li araca sonradan kilit takmak mümkün.

Merhaba bende 2007 model l200 intense lux var maNuel kilitli defransiyelli model standart olarak orta kilit mevcut bu haricinde arkada
havali% 100kilit var buda cok cok guzel ve iyi bise sifirdan arka % 100 kilit montaji arb nin ki 5 binliralara mal oluuor montaj dahil bence kilitli seri almak gayet mantikli ben çok çok memnun um

gokhan5234' Alıntı:
Merhaba bende 2007 model l200 intense lux var maNuel kilitli defransiyelli model standart olarak orta kilit mevcut bu haricinde arkada
havali% 100kilit var buda cok cok guzel ve iyi bise sifirdan arka % 100 kilit montaji arb nin ki 5 binliralara mal oluuor montaj dahil bence kilitli seri almak gayet mantikli ben çok çok memnun um

Gökhan bey öncelikler teşekkür ederim ankara da bi tane buldum intense lüx moddeli aradım diff lock u olduğunu söyledi kısmet olursa aracı bakmaya gidicem inşallah hayırlısı olur tekrar teşekkür ederim bu arada aracı bakarken nelere dikkat etmeliyim özellikle neye bakmalıyım ? şimden teşşekkür ederim...

satıcıların sözlerine pek inanmamak lazım, arka def. kilidi yerine, orta kilide istinaden var demiş olabilir.

siz soldaki tuşa R/D Lock yazıyormu diye sorun, daha doğru bilgi alırsınız.

R/D lock olupta intense lux olmayada bilir araç, dediğim gibi çoğu satıcının pek bilgisi yok

Haklısınız evet bende aynen öyle sordum ve olduğunu söyledi ilginize teşekkür ederim...

hakanaytac' Alıntı:
Gökhan bey öncelikler teşekkür ederim ankara da bi tane buldum intense lüx moddeli aradım diff lock u olduğunu söyledi kısmet olursa aracı bakmaya gidicem inşallah hayırlısı olur tekrar teşekkür ederim bu arada aracı bakarken nelere dikkat etmeliyim özellikle neye bakmalıyım ? şimden teşşekkür ederim...
hocam aracı duzgun bır servıste expertıs yaptırın arazı sanzumanına ıyı baktarın arkadaslarında dedıgı gıbı orta ve arka kılıt bırbırınden farklı seyler arka kılıdın ayrı yettek dıreksıyonun sol tarafında ayrı tusu mevcut olması lazım ıntense lux lerde enbelırgın fark edecegınız arka cammın ındırme00 kaldırması elektronık tuslu olması celık cantlıolması navıgasyonu olması extra olarak vardır belkı ama ben fazla bılmıyorum :D

gokhan5234' Alıntı:
hocam aracı duzgun bır servıste expertıs yaptırın arazı sanzumanına ıyı baktarın arkadaslarında dedıgı gıbı orta ve arka kılıt bırbırınden farklı seyler arka kılıdın ayrı yettek dıreksıyonun sol tarafında ayrı tusu mevcut olması lazım ıntense lux lerde enbelırgın fark edecegınız arka cammın ındırme00 kaldırması elektronık tuslu olması celık cantlıolması navıgasyonu olması extra olarak vardır belkı ama ben fazla bılmıyorum :D
Eyvallah saolasın araştırıyorum ama bi türlü düzgün bi araç bulamadım 3 tane baktım 3 ü de direkten döndü sorunları çıktı hayırlısı olsun artık bakalım ... bu arada Adana ve İzmir de 1 er tane buldum ancak oralarda tanıdığım olmadığı ve İstanbul'da ikamet ettiğim için orda tanıdık birini bulup aracı baktırdıktan sonra eğer onay gelirse alınacak bi araçsa öyle gitmek istiyorum çünkü boşu boşuna oralara gitmek büyük külfet bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz yada yardımcı olabilecek başka arkadaşlar var mı forum da yardımcı olursanız sevinirim...

valla hocam ne yalan soleyeyim bende sevdigim bir abim (istanbulda)nurullah ates abiye soylemistim 6-7 aylik bir beklemeden sonra o buldu expertis yaptirdik istanbulda ozcan usta bosh servis ve akin ustada herkesi begenisi alinca arac satin aldim Nuruullah ateş abimize cokcok teşekkür ler

gokhan5234' Alıntı:
valla hocam ne yalan soleyeyim bende sevdigim bir abim (istanbulda)nurullah ates abiye soylemistim 6-7 aylik bir beklemeden sonra o buldu expertis yaptirdik istanbulda ozcan usta bosh servis ve akin ustada herkesi begenisi alinca arac satin aldim Nuruullah ateş abimize cokcok teşekkür ler

Gökhan bey bize de yardımcı olur musunuz bu hususta Nurullah beyle irtibata geçip bize uygun bi araç bulmasını rica etsek olur mu yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum doğru aracı bulmakta zorlanıyorum gerçekten baktığım araçlarda mutlak sorunlar çıkıyor...

tabıkı nurullah abı arac al sat ısı yapıyor su aralar pıyasadakı en hızlı satılan arac l200 oldugu ıcın suaralar elıne devamlı gelıp gıtekte bıraz beklersenız mutlaka elıne kılıtlı defransıyellı serı gelecektır ozelden telefon numaranız verın ben nurullah abıye ıleteyım

gokhan5234' Alıntı:
tabıkı nurullah abı arac al sat ısı yapıyor su aralar pıyasadakı en hızlı satılan arac l200 oldugu ıcın suaralar elıne devamlı gelıp gıtekte bıraz beklersenız mutlaka elıne kılıtlı defransıyellı serı gelecektır ozelden telefon numaranız verın ben nurullah abıye ıleteyım
Gökhan bey numaramı gönderdim özelden tekrar çok teşekkür ederim yardımınız için...

gokhan5234' Alıntı:

bende nurullah abiden aldım 3 4 hafta oldu :D 3 nurullah abi yüzünden parkurlarda trafik olcak artık herhalde:D banada aşıladı ya:D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri