275/75/16 lastik + 5cm spacer + land rover sac jant kombinasyonun görseli olan?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,966

onat

Toyota Land Cruiser FJ60
Yer
Bursa
Merhaba

275 75 16 ölçülerinde lastik + 5cm spacer + offsetli sac jant + vidalı dodik..

Elinde bu kombinasyonun uygulandığı herhangi bir defender ın fotosu olan varmı acaba? Şuan aracımda 275 75 16 BfGoodrich A/T lastik defender yıldız çelik jant + 3cm spacer var ve orjinal dodik var vidasız. Lastikler dodiklerin 1cm kadar dışarısında. Fakat vidalı dodik almayı düşünüyorum ve bu hali ile takarsam lastikler içeride kalıcak ve hiç hoşlanmadığım bir görüntü. Bunu engellemek için çelik jantları verip offset li sac jant alıyım diyorum benim çelik janta göre göbeği içerde olduğu için biraz daha dışarı atar lastiği ama onada güvenemedim. Oda olmadı 3cm spacerlarımı verip 5cm spacer takıcam sac jant üzerine ve nasıl durduğunu merak ediyorum. Bu dediğim konbinasyon ile lastikler vidalı dodiğin bi 2cm kadar dışına çıksa yeter benim için.

Bahsettiğim jant bu ----------->

Benim aracımın şuanki görüntüsüde bu -------------->

Eğer bahsettiğim konbinasyon hala vidalı dodiğin içinde kalıyorsa hiç maceraya girmiyim zaten jantım lastiğim spacer ım sıfır boşu boşuna spacer ve jantı vermeyelim. Elinde bu tarz bir foto olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

Etiketler
Ynt: 275/75/16 lastik + 5cm spacer + land rover sac jant kombinasyonun görseli olan?

Su an goruntu son derece modern,albenili,gosterisli zaten.
Sizin icin vidali dodik goruntusu cok onemli mi?
Eger oyleyse mevcut dodiklerinize modifiye deneyin mesela.
Yada sahsi yorumum bu guzelligi bozmayin,o parayi baska bir is icin ayirin.
Malum araclarimizda hic bir zaman yapilacaklar bitmez...!!!

Ynt: 275/75/16 lastik + 5cm spacer + land rover sac jant kombinasyonun görseli olan?

Teşekkür ederim beğeniniz için. Vidalı dodik çok değiştiriyor benim gözümde aracı olay vidası değilde daha iri ve geniş olması..orjinal dodikle oynasam en fazla vida ekleyebilirim sanırım genişletemem..ayrıca vidalı dodikler ilk almak istediğim aksesuarlardandı birazda takıntı yani :smiley:

O zaman isin sekli degisiyor.Hic sormaya gerek yok,icinize sinmesi icin o dodik takilacak.
Sizin de bahsettiginiz uzere,o durumda da lastiklerin icerde kalmasi iyi bir goruntu degil.
Madem bu is yapilacak,jant lastik arayisina makul bakmak lazim.Cebinize kuvvet.
Kolay gelsin,gonlunuzdeki aslana dogru.
Iyi gunler.

Britpart orijinal vidalı dodik Kayalarda var . Balıkesirden biri yapıyorum diye ilan vermişti bir çuval para verdik yaptırdık ölçüleri tutmadı olmadı dodikler de para da çöpe gitti.

İşinize yarar mı bilmiyorum. 35 11,5 silverstone exterm , sac jant , 3 cm spacer var...

304345 510533192309573 1179866832 n

423169 10151241745314720 917543107 n

545706 510533525642873 515989564 n

532147 510533365642889 1852755484 n

Taha bey aracınız çok güzel, maşallah.
Bende ilerisi için düşünüyorum aynı kombinasyonu.
1957A24E78DF4416866A26A8E81C6216.jpg

selam öncelikle benimde ilgilendiğim bir konu

bence a/t lastikle ofsetli jant görsel olarak hayal kırıklıgı olabılır hele a/t lastik ofsetli jant geniş dodik ekol olursunuz:D şaka bir yana aracın şu anki kombinasyonu gayet şık duruyor bence birazdaha agresif olsun isterseniz 5 cm specer a gecebılırsınız genıs dodık bence resimdeki gibi silverstone tipi çamur lastiğiyle ıyı kombin oluyor ofsetli jantta ister ozaman onunda sıkıntısını bilirsiniz şehirler arası kullanılmıyor asfaltı sevmeyen lastikler yani bir dünya değişiklik gerekiyor vs... bence standart dodiği geliştirmeye çalışmakta pek orjinal durmaya bilir toparlayacak olursak 5cm spacer suan ıcın gayet şık olur gerekte yok aslında dodıkle 3cm gayet uyumlu jant lastik spacer derseniz oda size kalmış,eğerki jant lastik spacer değişikliğine giderseniz dodikler ve spacer lara ben talip olabilirim 30mm spacer a ihtiyacım var dodikleride değiştirmek istiyorum biraz mezarcı imajı oluştu ama :D anlaşılacağımı düşünüyorum çalışmalarda başarılar.

MehmetTurk' Alıntı:
Britpart orijinal vidalı dodik Kayalarda var . Balıkesirden biri yapıyorum diye ilan vermişti bir çuval para verdik yaptırdık ölçüleri tutmadı olmadı dodikler de para da çöpe gitti.

Dodikleri Natua ahmet ustadan alıcam gayet güzel işçiliği

tahaozak' Alıntı:
İşinize yarar mı bilmiyorum. 35 11,5 silverstone exterm , sac jant , 3 cm spacer var...

Aracınız çoooookk çok güzel olmuş maşallah 5cm spacer ile heralde hemen hemen böyle olur benimkiside. Birde piano black renk değişimi düşüncem var bakalım

merolzö' Alıntı:
selam öncelikle benimde ilgilendiğim bir konu

bence a/t lastikle ofsetli jant görsel olarak hayal kırıklıgı olabılır hele a/t lastik ofsetli jant geniş dodik ekol olursunuz:D şaka bir yana aracın şu anki kombinasyonu gayet şık duruyor bence birazdaha agresif olsun isterseniz 5 cm specer a gecebılırsınız genıs dodık bence resimdeki gibi silverstone tipi çamur lastiğiyle ıyı kombin oluyor ofsetli jantta ister ozaman onunda sıkıntısını bilirsiniz şehirler arası kullanılmıyor asfaltı sevmeyen lastikler yani bir dünya değişiklik gerekiyor vs... bence standart dodiği geliştirmeye çalışmakta pek orjinal durmaya bilir toparlayacak olursak 5cm spacer suan ıcın gayet şık olur gerekte yok aslında dodıkle 3cm gayet uyumlu jant lastik spacer derseniz oda size kalmış,eğerki jant lastik spacer değişikliğine giderseniz dodikler ve spacer lara ben talip olabilirim 30mm spacer a ihtiyacım var dodikleride değiştirmek istiyorum biraz mezarcı imajı oluştu ama :D anlaşılacağımı düşünüyorum çalışmalarda başarılar.

AT lastik ile dodik görüntüsü şu şekilde var

Lastik değiştirme işine gitmem kıyamam lastiklere 2ay olmadı sıfır taktık ömürlük lastik oldu..spacer ve jant değişicek ama siyah sac jant ve 5cm spacer alıcam..yanlız şöyle bir durum var çakma spacer lar uymadı civata yerleri ufak geldi yanlış hatırlamıyorsam tam tersi büyükte gelmiş olabilir o yüzden spacer orjinal taktık biraz pahalı olmuştu spacer ları 5cm lik ile takas edicem muhtemelen çünkü satarsam zarar ederim 500küsur lira varmiştik orjinal diye satarkende kimse orjinalmi değilmi bakmaz gider çakmasını takar zaten elimde kalır herhalde en mantıklısı 5cm ile takas..satıcak olursam söylerim buradan :smiley:

onat' Alıntı:
Aracınız çoooookk çok güzel olmuş maşallah 5cm spacer ile heralde hemen hemen böyle olur benimkiside. Birde piano black renk değişimi düşüncem var bakalım
Teşekkürler. Dikkat etmeniz gereken bir nokta var yükseltmeniz yeterli değilse lastikler artikülasyonda çamurluğa veya dodiğe alır.

vilner iç döşeme ve farlar dışında başarılı değil bence 210 luk bir basketçi 38 no ayakkabı giymiş gibi bir hava var bence aracın kendi güzelliğinden çalmış zaten aynı araca bir dünya lastik denemesi var firmanın kendileride farkında bütçeyi sarsmaya hiç gerek yok taha beyin yükseltme dodik lastik kombinasyonu gayet yerinde

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri