30 Bin TL'ye Hangi Arazi Aracını Alırdınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4motion Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,675

30.000 tl ye 2. el yedek parca sorunu olmayan hangi jeep alırdınız? asfaltta da gidebilmeli,mümkünse

• LR discovery

Kullanılan: 32 64.0%
  • LR FREELANDER

Kullanılan: 0 0.0%
  • honda crv

Kullanılan: 5 10.0%
  • suzuki vitara

Kullanılan: 11 22.0%
  • pajero pinin

Kullanılan: 2 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    50

4motion

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
sitenize yeni katıldım, 30.00 tl ye alınabilecek en mantıklı jeep hangisidir?
benim aklımdan geçen jeepler,

1- pajero pinin
2- LR disco
3- CRV
4-Freelander
5-vitara

benim şehirde kullandığım aracım triptonik şanzımana sahip, o yüzden manuel vites olmazsa ayağım açısından iyi olacaktır,
alacagım jeepi 2. araba olarak kullanacağım ancak eminim ki zaman zaman uzun yola da gideceğim, o yüzden asfaltta da yorucu olmaması, ve yedek parça sorununun olmaması lazım.

sizlerin bilgi ve tecrübesi ile hareket etmek isterim. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

sizler benim yerimde olsanız ne alırdınız?

Etiketler

Ynt: 30 Bin TL'ye Hangi Arazi Aracını Alırdınız?

alabilecegim arac 2. el olacagından dolayı yedek parca sorunu yasamamam lazım, discoların yedek parca sorunu nasıl?

yoksa benim icimde yatan canavar da discovery :eek:

merhaba öncelikle aramıza hoş geldin . eğer ki seçimlerin sadece bunlar ise tabikide disco ama başka alternatifler de olur diyorsan amacını iyi belirleyip ona göre daha seçim yapmanı tavsiye ederim ;)

4motion' Alıntı:
alabilecegim arac 2. el olacagından dolayı yedek parca sorunu yasamamam lazım, discoların yedek parca sorunu nasıl?

yoksa benim icimde yatan canavar da discovery :eek:

yedek parça sorunu büyük şehirlerde yok gibi, çok ekstrem bozukluklarda 1 hafta ile 1 ay arası beklemeler olabilir. Ama o piyasadaki nerdeyse bütün araçlar için geçerli. Ayrıca artık çok rahat çıkma parçalarını ve yan sanayi ürünlerini bulabiliyorsun. Sert koşullarda kullanıcaksan, ve daha hesaplı olsun diyorsan discovery1 , daha konforlu olsun, daha fazla elektronik destek sağlasın diyorsan discovery2. Çekik gözlü arazi araçlarını sevemedim ben spor araba alıcak olsam uzakdoğu alabilirim belki :smiley:. Bunun dışındada Jeep markasının araçları düşünülebilir. Kişisel fikirlerim...

BEN disco 1 kullanıyorum 97 model
kesinlikle parça sorunu yok
4 disk 3 fren balatası 400 lira civarında tuttu
yeni değişmiştim
ayrıca değiştirmek te 100-150 arası bu rakamlara eminim yerli arabaların ancak değişir
huma oto şansımız da var..:smiley: ucuz gezenbilir e imkan:smiley:

yükseltmek için alacağınız ekstralar da ziyadesi ile mevcut ve ucuz..

saygılarımla...şimdiden hayırlı olsun.... Serkan Tahmaz

alacagım arac ne olursa olsun tamamen offroad a cevirecegim, ayrıca dagcılık, snowboard, bisiklet, kano gibi sporlarla ugrasıyorum o yuzden tavana thule vs gibi seylerde takmam gerekecek..

aracı hor kullanacagım kesin... ama asfaltta uzun yola gidecegimde kesin ..
boyle bir tezatlık olunca ince inceye dusunmem gerekiyor..
alayım, aksesuarlarımı takayım ve hicbir zaman satmadan o benim oyuncagım olarak kalsın istiyorum.

suanda discovery önde gidiyor
1 hafta beklıyecegım buradaki sonuca görede alacam.

offroad heyecanım , merakım olmadan once x5, terrano, rr vogue gibi araclarımız oldu ama hic asfalttan cıkmamıstık..
simdi durum farklı, butcede kısıtlı

mert kiğılı arkadaşımız (deep)
bir tane disco 1 aldı a dan z ye yaptı
10 numara araç oldu..
kaça maletti bir konuşmanızı tavsiye ederim.. saygılarımla

Bence gönlünüzden geçeni alın.. ;)
Ama yedek parça , servis, yakıt,konusunda kaygılarınız varsa ..Suzuki Vitara iyi bir seçim olacaktır.. 30.000 tl civarında yüksek model iyi bir vitara bulabilirsiniz.
hemde arazı kabiliyeti mükemmel bir araç..std modelleri bile iyi iş çıkarıyor.
Saygılarımla

2001 model nissan Pathfinder alabilirsiniz. Japon sağlamlığı ve 3.500 motor 240hp. lsd diff.(orjinal) İnanılmaz zevkli bir araba. Yedek parça sorunu yok. Emsalsiz bir yol tutuşu var. Bende vardı .Sadece mt lastikle bütün gezi org.katılmıştım. 13-14 lt yakıtı var.Benzinde.
http://www.sahibinden.com/2001_model_nissan_tuplu-82WQQaXQQ18983225WQQpXQQdisplayitem

Otomatik ve asfalt deyince ben ilk Honda işaretlemiştim.Arazi ağırlıklı olunca hondadan vazgeç derim.

Listenizde yok ama en iyisi Jeep Grand Cherokee alın derim hem uzun yolda hemde arazide sizi üzmez aynı zamanda her istediğiniz tadilatı yapabilirsiniz parçası heryerde bolca bulunur Türkiyenin neresine giderseniz gidin off-road araçlarınınyüzde doksanı Jeep marka araçlardır buda bu markanın ne kadar tutulduğunu size anlatır sanırım.

Öncelikle Listeledekilerin hiçbiri JEEP değil . ;)Parça bolluğu ve konfor sözkonusu olunca benim tercihim JEEP Grand Cherokee olurdu ki oldu da :smiley: Ama Disco da elbette sıkı bir araç . Biraz kişisel zevkler öne çıkıyor sanırım . Karşılaştırmak bu şekilde zor zira yazdığınız 5 araç arasında ciddi sınıf farkları var . Bence bu araçları tek tek araitırıp hatta yakından bakıp alanı daraltın .

Disco mu CRV mi ? sorusu herkes için farklı sonuçlar veriri . Özetle doğru kara verebilmeniz için alanı daraltmanızı öneriyorum .

Kolay gelsin , görüşmek üzere ...

Disco I V8 modifikasyonuyla beraber 30bini çok geçmez heralde

bir arkadasımda ve dayımda crv var bunlar benım kadar offroad yapan , hor kullanan kişiler degiller.
ancak bana sureklı crv al ön far 150 tl balatası 40 tl deyip duruyorlar :D heryerde orjinal ve yan sanayii yedek parcası var diyorlar.
ama ben hc offroad yarıslarında, offroad parkurlarında vs crv gormedım. crvnin bana gore + yonlerı japon saglamlıgı, fiyatı ve yedek parca sıkıntısı olmamasıdır.

ruhum ve mantıgım ise sen discovery almalısın diyor. ama discoverynın de bir parcası sorun yaratırsa uzun sure bulamama gibi sıkıntılar oluyormus.

vitara ; bu fiyata yuksek model alınabiliyor, yedek parcasıda bol, uzun yola da gidebilecek bir araba ama içim ısınmıyor ( nesine bende bilmiyorum)

grand cherokee yi de arastırmıstım tek duydugum yedek parca sorunu ve parca fiyatlarıydı...

bu konuda sizde hak verirsiniz ki hicbir servise, hicbir ustaya kolay kolay guvenılemıyor cunku kimse yogurdum ekşi demiyor:D

o yuzden sizlerin kararı dogrultusunda alacagım..

sonra hepberaber gezecez, maceralar yasayacagız.

CRV bir offroad aracı değildir . Altı yüksek otomobil benim görüşüme göre . Açıkçası bir hondanın parçasını ne kadar ucuz olabileceği konusunda şüpheliyim . Ama CRV parçalarıyla ilgili ney bilgim yok .

Disco 1 de parça sıkıntısı olacağını sanmam ama yinede yanıltmayayım . Sitemizin Landrover bölümü hayli zengin oradaki arkadaşlardan fikir alabilirsiniz .

Grand Cherokee ve yedek parça sorunu ??? Zj kasadan bahsedersek çeşit çeşit parçaı mevcut , Orjinal , yan sanayi ABD hatta tayvan vs vs vs . Parça fiyatları pahalı ama neye göre ? Fiat Albea ? Toros ? bu çok göreceli bir kavram . Amortisörü takım monreo 400 lira civarı , farı (pleksi) 50 dolar gibi , balata(ABD) 70 lira gibi , Disk(ABD) 90-100 lira . Bana Fiat Stilo dan sonra ucuz geliyor servis masrafları . Bu parçası yok çoook pahalı muhabbeti ahaytında hiç bu tür bir araca binmemiş kişilerin klişe laflarıdır .

Disco da olsa ZJ de işletim maliyetleri ufak sınıf dizel bir arçatan elbette yüksek olacaktır . Ama buna karşılık binilen araçta Disco yada Grand Cherokee dir . Arazide ve yolda verdiği zevk başkadır . Yeterki astronomik külfetler olmasın ki normal şartlarda ve düzgün bir araçta olmaz kolay kolay ...

Bence alım aşamasında acele etmeyin . Öncelikle Mesel ilgilendiğiniz JEEP ve LandRover bölümlerini baştan sona okumanız büyük fayda sağlayacaktır emin olun . Bu arada sanayiye gidip servis parça fiyatlarınız bizzat ilk elden inceleyebilirsiniz . Elediğiniz sona kalan araçlara da yakında bakarsınız vs vs vs .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri