4*4 l200 ön-arka tampon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nitroces Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,104

nitroces

2009/L200 4*4
Yer
Akşehir
Web
yalinsumer.com.tr
Uzun zamandır işlerimin yoğunluğundan aracım ile ilgilenememiştim.Yaptığım değişiklikleri görsel olarak paylaşmak istedim.
-ön vinç tamponu henüz bitmedi.
-Arka çeki tamponu ben l200 lerin arka tamponunu hiç beğenmiyorum ,bunu çıkarttık ancak beğendiğim 1 tampon daha var onun resminide paylaşırım.uygulayacaklara fikir verebilir.
-arka kasa kabin üzeri sepet.
-ön tavan demirleri.
ön sis lambalarını boyadan sonra takacağım.

Resim 001

Resim 002

Resim 003

Resim 004

Etiketler

Ynt: 4*4 l200 ön-arka tampon

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.Çalışmanız genel anlamda güzel olmuş ''bana göre'' tek sıkıntı, ön tampon boruları çap olarak biraz daha ince seçilebilirdi.Fakat dediğim gibi düşünce ve çalışma gayet güzel ..

vinci nasıl taktınız detayları varmı bende tampon yapmadan vinc takmak istiyorum orjinal tamponu bozmak istemiyorum

turkakreb' Alıntı:
bencede güzel olmuş ancak ben daima çelik tampondan yanayım, gerçi onunda kendine göre artıları ve eksileri mevcut.

benim aracımdada orjinal ön tamponun önünde böyle bir demir var aracın önü kurtarmayınca ona sürtüp geçiyorum aracı askıda tutabiliyor aceba vinç takılırmı üstüne...

Kasım bey benim çok iyi fazla bir bilgim yok en azından pratikte ;) ama eğer bana fikrimi soruyorsanız, Yalın beyin aracında (anladığım kadarıyla) vinci borulara tutturduğu kaideye montaj yapmış gibi görünüyor.

Selamlar

Çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın,
ön tanpon bencede biraz kalın olmuş,
arka tanpon çeki demiri vida ayarlı montaj aparatıyla yükseklik, alçaklık ayarlaması mümkündü,
vinç + tanpon ve arka tanpon bunların agırlığı 200 Kg. +/- civarında olacak, dolayısı ile süspansüyonun yaylar makaslar amortisörler bence muhakkak güçlendirilmeli değiştirilmeli,
Her zaman yazdığım gibi en iyi en güzel tercih kişinin kendi tercihidir, iyi günlerde kullanın.

saygılar.

merhaba yorumlar için teşekkürler.
Ön tamponu bende beğenmedim.U şeklinde olan kısım banada çok kaba geldi.Cumartesi günü O kısmı plazma ile kestireceğim daha ince olarak farklı bir dizayn vermeye çalışacağız.Bu sebepten boyamadım.Yreni şeklini hafta sonu paylaşırım.

Daha önce yayınlamıştım link vereyim vinç tablası için
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=32444.msg291151#msg291151.
Yanlız vinç tablasını sonradan birazdaha yukselltim.plaka hizasına getirdim.

@nitroces; Gule gule kullanin aracinizi. Sormak istedigim birkac sey var.
Arka park sensorlerini sonradan taktiginiz demir boruya aktarabildiniz mi? Sensorlerin mesafe olcumunde herhangi bir degisiklik ya da sapma oldu mu? Arka sis lambalari pek problem degil ama park sensorlerini kaybetmek istemem sahsen :smiley:
Bir de tavandaki barlar yapistirma mi? Yoksa deldiniz mi tavani? Yapistirma ise gorsellik disinda yuk tasima amacli da kullanilabilir mi?

Arka tamponda ARB'nin L200 icin bir urunu mevcut. Ben yan basamak ve camurluk koruyucular ile birlikte arka tamponu da siparis ettim. Bakalim nasil duracak uzerinde. Taktirdigimda fotolari sizlerle paylasacagim. Su an on tamponu takili aracimda. Yaklasma acisini ciddi anlamda iyilestiriyor. Gerek saglamlik gerek de gorsel acidan siddetle tavsiye ederim. Sorun orjinal tamponu bozmamaksa, benim yaptigim gibi, 150 liraya yan sanayi bir tampon alip, onu kestirebilirsiniz. Orjinalini de paketleyip kaldirirsiniz.

Telsiz ile de ilgilisiniz anladigim kadariyla. Yaesu ATAS-120a antenim var. Ama cali cirpiya takilmasin diye takacak yer konusunda kararsizim. Sanirim on tamponun sag kosesine, barlarin arkasinda kalacak sekilde taktiracagim. En azindan direk dis etkenlere maruz kalmaz diye dusunuyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR