4. Beykoz Off-Road Oyunları Yapıldı Görseller Videolar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nrlates Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 223
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,303

nrlates

GAZROVER (Nurullah Ateş)
Yer
İstanbul
Telsiz Çağrı Kodu
123
4. Beykoz Off-Road oyunlarının parkuru cuma gününden hazırlandı. Cumartesi günü yağan yoğun yağmurla sular altında kalan parkurumuz yarışmacıar, seyirciler ve bizleri hayli düşündürdü. Yarışlar iptalmi sorularının sorulmaya başladığı dakikalarda sabah ola hayır ola diyerek gece dinlenmeye çekildik. Sabah suların biraz çekilmesi ve yarışmacıların daha zorlu parkur olmasınandan şikayetçi olmamasıyla parkurda yaptığımız bir iki ufak değişiklik ve biraz geçikmeyle oyunlara başladık.

Cumartesi yoğun yağmurdan sonra Pazar günü havanın güneşli olmasıyla alanı dolduran yarışmacılar seyirciler günün güzel ve keyifli geçeceğinin habercisi oldu.

İlk start Bayanlar Katagorisiyle verildi. Kıyasıya yarışan bayanlara şu müjdeyi verebiliz bir sonraki oyunlarda bayanlar parkururunda ciddi eklemeler yapacağız.

S1 ve S2 Katogorisindeki araçların karışık olarak start almasıyla ortalık toz duman oldu. Bu durum Genel Klasmandaki mücadelenin ne denli çekişmeli ve heyecanlı olacağının habercisi oldu. Bu klasmanana katılımın çok çeşitli araçlarla olmasından çok renkli görüntüler oluştu.

Ustalar Katogorisinde 4 araç yarıştı ve arada seyircilere nefes aldırdılar.
Bu katagorinin bir sonraki oyunlarda farklı versiyonları yapmak istediklerimiz arasında olacağınının müjdesini verebilirim.

Herkesin beklediği Genel Klasman mücadelesinin başlamasıyla oyunların coşkusu hayli arttı. Oyunlara son naktayı ise yarı final ve final mücadelesini yapan araçlar koydu. Hani derler ya hak eden kazansın, işte hak edenin kazandığı bir mücadele ortaya çıktı. Yarı finalde aracının rot kolu eğilen Hüseyin Memioğlu aracını geçici yöntemlerle tamir edip final mücadelesi için yeniden start çizgisine geldiğinde yarış sonunda alacağı alkışlardan daha fazlasını almıştı bile. Ve günün son startı için haken geri saymaya başlamıştı. Finale Kalan Suzuki Jimny ile Barbaros ve Cherokee XJ ile Memioğlu arkadaşımız start aldılar. Aracı arızalı olan Memioğlu sağa ve sola dönüşleri yapmakta zorlanırken Jimny hafifliğinin verdiği avantajla emin birşekilde fnishe doğru geliyordu. Memioğlu rakibinin çok önde olduğunu bilmesine rağmen yarışı bırakmadı. Herkes artık Jimny yarışı kazandı diye alkışlara başlamıştı çünkü fnishe yanlızca 3 metre kalmıştı ancak yarış fnish çizgizisi geçince bitiyordu ve Jimny son engelde takılınca Memioğlu yarışı bırakmamasının ödülünü almak üzereydi jimnye ufak bir tampon darbesiyle finish çizgisine ulaşınca adına Oyunlarımıza yakışır bir final oldu. Böyle birincilik olmamıştır herhalde.
Yarıştan sonra Memioğlunun söylediği kelimeler bunlardı.
"Böyle birincilik yaşamadım kalbim duruyordu" derken aslında seyircilerinde o anlarda nefes kaldığını bilmiyordu.

Oyunlarımıza katılan tüm Off-Road Gruplarına, Seyircilerimize, Yarışmacılarımıza, Görevli Arkadaşlarımıza, TOSFED'den görevli arkadaşlarımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler.
Oyunlarımızdaki tüm güzellikler sizlerden, meydana gelen olumsuzluklar, aksaklıklar bizdendir.

5. Beykoz Off-Road Oyunlarında farklı yarış şekillerinin duyurusunu vererek esenlikle kalın, sağlıkla kalın.

Nurullah Ateş

Etiketler
Ynt: 4. Beykoz Off-Road Oyunları Yapıldı Görseller Videolar

Emeğinize sağlık çok güzel bir gün, çok çekişmeli bir yarış, müthiş bir finaldi...

video ve fotoları bekliyoruz.... ;)

Güzel ve başarılı bir organizasyondu herkesin emeğine sağlık.

Güzel güzel bir Oyun olmuş , gelemediğime üzüldüm :( Emeği geçen herkese teşekkürler , Fotoları merakla bekliyoruz ;D

gelemediğine pişman olanlardan biride benim dört gözle görselleri bekliyoruz.

Memişoğlunu izlediğimde favorim budur dedim. Gerçekten çok hızlı bir yarışmacı. İzlemesi oldukça zevkliydi.
Başarılarının devamını dilerim. Cidden hakeden aldı. Hele aracın arka tekerleklerin havalanmasını ve ustalıkla gazlayarak aracı hem aşağı hemde sağa yanlayarak almasını asla unutmayacağım. Umarım bu sahnenin videosunuda izleme şansımız olur.
Mükemmel bi gündü Beyoff ve tüm emeği geçenlere teşekkürler.

iki tane 3.5 pajero vardı.kırmızı olan deli gidiyodu.finish te yanladı gibi geldi izlediğimiz tepeden.çarpışantürk mü acaba dedik.
bir sonraki organizasyon için ricam izleyicilerin gaza gelip park alanında aksiyon yapmalarına izin vermemeniz.bu şekilde kontrolsüz aksiyon bir gün herkesi üzebilir

4x4 Dergi stickerları bile hazırdı gecede çantamı hazırladım yattım ama gelmek kısmet değilmiş. Eşim sabah hastalandı gelemedim. Bu sefer bende fotograf bekliyorum :smiley:

Fotoğraf sayısı fazla olduğu için bugün hepsini bitiremiyorum, başlayalım....

Beyofftan sabahın köründeki ilk görüntüler, kalabalık herşeyi anlatıyor...

DSCN3530 1

DSCN3530 2

DSCN3530 3

DSCN3530 5

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri