40 Günde Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bünyamin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,957

Bünyamin

www.avrupaseyahati.blogspot.com
Yer
Antalya
Web
www.avrupaseyahati.blogspot.com
40 gün 40 gece süren Avrupa turumuzu tamamladık ve 1 Ağustos 2013 Perşembe günü yurda döndük. Gezimiz 23 Haziran 2013 Pazar günü Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan'a girişle başladı.

Sırasıyla şu ülkeleri geçtik:

Bulgaristan Plovdiv ve Sofya)
Sırbistan (Belgrad ve Novi Sad'a yakın bir kasaba)
Macaristan (Budapeşte ve Gyor)
Avusturya (Viyana)
Almanya (Berlin)
Danimarka (Kopenhag)
İsveç (Kopenhag ve Malmö)
Norveç (Oslo)
Almanya (Bremen)
Hollanda (Amsterdam, Volendam, Rotterdam ve Delft)
Belçika (Brüksel)
Bir kez daha Almanya (Karlsruhe yakınları)
Avusturya (Salzburg)
Makedonya (Sadece transit geçiş)
Yunanistan (Selanik, Asprovolta, Kavala ve Alexandrapoli/Dedeağaç)

Arada atladığım şehir ve kasabalar da var elbet.

Karavanımızla 10 bin kilometreden fazla yok yaptık.

Gezide çektiğim fotoğraflar ve notlar epeyce birikti. Gezi anıları ve notlarını blogumda yayınlamaya başladım. Arkası peyderpey gelecek.

İlgiyle izleyeceğinizi umduğum bir gezi yazısı olacak.

Takip ederseniz sevinirim.

Bünyamin TOKMAK

http://avrupaseyahati.blogspot.com/

Etiketler

Ynt: 40 Günde Avrupa Turu

Bünyamin bey,
Yazdıklarınızı zevkle okuyorum. Paylaşımınıziçin teşekkür ederim.
Gezdiğiniz yerlerin koordinatlarını da verseniz listeye katkı verirdiniz mümkünse tabi bloğunuzda okurken gezdiğiniz o park mesela koordinatını biliyor iseniz yazarsanız anlatımınızın konu sonlarında yada başlarında yada toplu liste olarak da bana özelden gönerirseniz sizin referansınızla listeyeeklerim.

TÜRKÇE'Yİ FATMAGÜL VE HÜRREM'DEN ÖĞRENMEK Belgrad'ta Türkçe konuştuğumuzu duyan iki genç kız, "Merhaba" dedi ve Türkçe kısa sohbet ettik. Türkçe'yi nereden öğrendiklerini sorduğumuzda Fatmagül'ün Suçu Ne? ve Muhteşem Yüzyıl dizilerini, Sırpça altyazılı Türkçe izlediklerini, Türkçe'yi de bu dizilerden öğrendiklerini anlattılar.

Sevgili dostlar; 40 günlük Karavanla Avrupa Turu'nun gezi notları ve fotoğraflarını blogumda yayınlamaya başladım.

Keyifle okuyacağınız bir yazı dizisi olacağını umuyorum. Takip ederseniz, bizimle birlikte gezmiş gibi hissedeceğinize inanıyorum.

Sevgili dostlar; gezi notlarının bugünkü bölümünde, Sırbistan'da yaptığımız trafik kuralı ihlali ve Sırp polisine rüşvet vermemizin, (Daha doğrusu Sırp polisinin bizden rüşvet istemesinin) hikayesini yazdım. Sırbistan'da rüşvet limitleri (!) konusunda bilgi içeriyor. Sırbistan ekonomisine iyi bir katkı sağladık.

Bünyamin bey:gezi notlarınızı keyifle okuyorum.Meslek olarak gazeteci olmak yazılarınıza yansımış çok akıcı ve sürükleyici.Ancak gezi anılarınızı bu sayfalarda da görmek istiyoruz selamlar...

Mustafa Bey; iltifatınıza teşekkür ederim. Gezi notlarını yazmayı sürdürüyorum. Tamamlayınca, buraya da alacağım. Önce blogumda yayınlıyor, eksik gedik olursa, ilaveler, düzeltmeler yapıyorum. Tam olarak bitince karavanturk ve gezenbilir'e de koyacağım. Bu arada ben de sizi ve Ebru Hanım'ı yakından takip ediyorum; bilmenizi isterim.

Hem keyifle yazılarınızı okuyorum hemde hayallerimi yüksek tutuyorum,ikiside çok keyif veriyor bana.
Teşekkürler.

Bu bina kaç katlı? Zemin dahil üç katlı gibi görünüyor değil mi? Değil. Macaristan'da yaşayan Yahudi bir emlaçı, Macaristan'ın Gyor kentinde 3 katlı bina arayan Avusturyalı müşterisine bu binayı fotoğraflayıp, 3 katlı diye satar ama foyası sonradan ortaya çıkar.

Agyor 6

Ekli dosyalar

• agyor-7.jpg
    agyor-7.jpg
    158.6 KB · Görüntüleme: 214

Gezi notlarımı ilgiyle takip edenlere, beğenen ve beğenilerini ifade edenlere teşekkür ediyorum. Bende gezme tutkusu, gezi yazıları okumakla depreşmişti. Gezdiğim, gördüğüm yerleri belki biraz abartıyla (!) ballandıra ballandıra anlatıyorum ki, içinde gezme tutkusu, arzusu olanları kamçılayabileyim. Gezmek hakikaten çok güzel. Gezme fırsatı bulamayanlara, ilk fırsatta uzun upuzun seyahatler diliyorum. Umarım herkesin seyahat hayalleri gerçekleşir. Yorum yazan arkadaşlarıma bir kez daha toptan teşekkür ediyorum.

Sevgili karavan dostları ve seyahat tutkunları;

KARAVANLA 40 GÜNDE AVRUPA TURU yazı dizisine, yeni fotoğraflar, yeni bölümler eklemeyi sürdürüyorum. GYOR'ün ardından Viyana, daha sonra Prag ve Dresden'deki anılarımızı, fotoğraflarımızı http://avrupaseyahati.blogspot.com/ bloguma koydum.

Gördüklerimizi, gözlemlerimizi, anılarımızı yazmayı sürdürüyorum. İlginizin sürmesi dileğiyle.

Prag yamuk bna

Sevgili karavan dostları, gezi yazılarını yazmaya, yayımlamaya devam ediyorum. Yeni bölümlerle ilgili tanıtım yazısı ekte.

Antalya'dan karavanla yola çıkıp, Kuzey Denizi'nde med ceziri yaşamak. Almanya'nın kuzey batısındaki, jet sosyetenin tatil merkezi olan Sylt Adası'nda, coğrafya kitaplarında okuduğumuz ama bir türlü tanık olamadığımız med-cezir olayına şahit olduk.

Gezi anılarının bu bölümünde, Euro milyonerlerinin tatil adası Sylt'te geçirdiğimiz harika günleri ve bu adaya ilişkin ilginç not ve gözlemlerimi yazdım. 50'den fazla da fotoğraf koydum.

İlgiyle okuyacağınızı umuyorum.

http://avrupaseyahati.blogspot.com/2013/09/40-gunde-karavanla-avrupa-turu-16.html

00 SYLT 47

00 SYLT 49

00 SYLT 29

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri