64 willys i dizele çevirme yardım

Yer
denizli - kaklık
merhaba arkadaşlar bende 64 model cj 3 b var
ben bu arac ı dizel yapmak istiyorum
rusata işletmeyeceğim araç devam lı arazide kullanılacak
tecrübesi olan arkadaşlar varsa hani motoru önerir
ben 2.5 pejo j9 motoru düşünüyorum
pejo motorlu aracı olupta kullanan varsa performansı hakkında bilgi verirse sevinirim
hatta bu arkadaşla numara yazara telefonla bilgi alabilirim
yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: 64 willys i dizele çevirme yardım

j-9 motorunu Unımog 404 uzerınde kullanıyorum. Unımogun aktarım oranlarının cok yukske oldugunu dusunursek benım verecegım bılgı yeterlı gelmıyebılır.

75 bg motor tahmınımce willys ıcın yeterlı gelır. Bu motorlar hararetı sever. buyuk bır fan pervanesı kullanmanızı tavsıye ederım. Çok dık rampalarda cok yavas ( 10-20 ) tam gaz gıderken bıle hararet yapmıyor. Kullandıgım pervana dıscovery e aıt . Suan kanat sayısını hatırlıyamıyorum. Yakıtı uygun, yedek parcası bol denılıyor fakat yedek parcaya ıhtıyacım olmadıgı ıcın kesın bırsey dıyemem. Motor duzgun ıse ( kompresor, pompa, enjektor ) motor cok sıkısmadıgı surrece kara duman yapmaz ve kısın cok soguklarda bıle calısmama sıkıntısı olmaz. Eger cok uzun sure arac calıstırılmayıp mazot depoya kacmadıysa.

vosdost' Alıntı:
j-9 motorunu Unımog 404 uzerınde kullanıyorum. Unımogun aktarım oranlarının cok yukske oldugunu dusunursek benım verecegım bılgı yeterlı gelmıyebılır.

75 bg motor tahmınımce willys ıcın yeterlı gelır. Bu motorlar hararetı sever. buyuk bır fan pervanesı kullanmanızı tavsıye ederım. Çok dık rampalarda cok yavas ( 10-20 ) tam gaz gıderken bıle hararet yapmıyor. Kullandıgım pervana dıscovery e aıt . Suan kanat sayısını hatırlıyamıyorum. Yakıtı uygun, yedek parcası bol denılıyor fakat yedek parcaya ıhtıyacım olmadıgı ıcın kesın bırsey dıyemem. Motor duzgun ıse ( kompresor, pompa, enjektor ) motor cok sıkısmadıgı surrece kara duman yapmaz ve kısın cok soguklarda bıle calısmama sıkıntısı olmaz. Eger cok uzun sure arac calıstırılmayıp mazot depoya kacmadıysa.

çok teşekkür ederim biraz yardımcı oldunuz

arkadasım beniim cj de fiat 50 nc var ve torku cok yuksek tam bir canavar hem parca ucuz hem eyer bulursan t 18 4 ileri cuk diye oturur flaşa bile gerek yok . yakıt klmtrede 350 yakıyorum aracım oldukca dolu hic üzmedi beni tek marj ta calısır ve hararet sorunum hic olmadı ust kapak deyıştim sübaplar dahil sıfırı 350 motorun yarısı yeni oldu. ist deisen yardımcı olmak isterim

kuzne' Alıntı:
arkadasım beniim cj de fiat 50 nc var ve torku cok yuksek tam bir canavar hem parca ucuz hem eyer bulursan t 18 4 ileri cuk diye oturur flaşa bile gerek yok . yakıt klmtrede 350 yakıyorum aracım oldukca dolu hic üzmedi beni tek marj ta calısır ve hararet sorunum hic olmadı ust kapak deyıştim sübaplar dahil sıfırı 350 motorun yarısı yeni oldu. ist deisen yardımcı olmak isterim
motor resmini koyarsanız daha güzel olurr..

64 model wiilyz ' dizel ' e çevırmek ve arazilerı çalısır şekilde uydurmak için bırazcık saglam ustaya ıhtıyaç var ..onu oncelıkle soyleyeyım ..aydında bazı çiftçiler arazide kullancakalrı için bu araçlara ford 2,5 motor koyuyolar.bana sorarsanız j9 motoruda ıyı perkins de ..bide 4 ileri oldumu ..tam bir arazi canavarı .. az yakar çok kaçar 4*4 Fakat izolasyon ıyı olmalı ses cok fazlaa... perkis motorlu kısa şase olan bır wiilys bılıyorum ..araç sahibinin dedigi şu '' ben arazi vitesi kullanmıyorum ..kullanma ihtiyacı duymadım ...çıkamayacak diye bir sey yok ya cıkıcak ya da parçalanacak '' diye konuşuluyordu ..fakat parça sıkıntı ..ama bir kere yapıldımı güzel kullanırsanız 5 yıl arkana bakma dıyolar..karar sizin ..

perkıns j-9 a gore daha saglam fakat agır devır ve serı bır motor degıl. Perkıns motorunu olduremezsınız.

Gaz69 umda kullandığım 240 dizel mercedes motoru var. Arkasında T98 4 ileri gayzer şanzıman ve dana 20 arazi şanzımanı akuple edilmiştir. Ben yeni bir motor ve mercedes şanzımanı kullanacağım için şu an boştadır. Direk kulakları ve debriyaj mekanizmasını revizyon yapıp kullanabilirsiniz.

Bu aksamlar araç üzerinde yaklaşık 20 senedir kullanılıyırdu. Romork dahil 2 tonluk yükü rahat kadırabiliyordu. Şanzımanın yağını tamalamaktan başka hiçbir şey yapmadım.

Bence en iyisi nissan td27 1960 tuzla ya taktık hiç bir sorun yok 5-6 senedir motor üstünde arazide olsun normal yolda olsun hiç sıkıntısız gidiyor. Cj ciler yolda bakıyor tuzla gecerim hesabını yapıyor ama tabi altındaki motoru bilmiyor işte o an o cj ye gaz verip gecmek anlatılamaz duygu. motor biraz pahalı ama onun verdigi zevk baska oluyor. Eger isterseniz elimde aynı motordan 1 tane var bosta yatıyor satabilirim (nissan 2.7 tdı )

Smihter' Alıntı:
Bence en iyisi nissan td27 1960 tuzla ya taktık hiç bir sorun yok 5-6 senedir motor üstünde arazide olsun normal yolda olsun hiç sıkıntısız gidiyor. Cj ciler yolda bakıyor tuzla gecerim hesabını yapıyor ama tabi altındaki motoru bilmiyor işte o an o cj ye gaz verip gecmek anlatılamaz duygu. motor biraz pahalı ama onun verdigi zevk baska oluyor. Eger isterseniz elimde aynı motordan 1 tane var bosta yatıyor satabilirim (nissan 2.7 tdı )

nissan 2.7 motorunuz nerde ve fiyatı nekadar? ayrıca foto alabilirmiyim ?

Artvinliyin benim çevremde üç jip var birinde isuzu diğerinde perkinis motoru var gayette memnunlar isuzu motorunu bır araştır soğuk sıcak farketmıyor.istanbulda arkadaşımda var satmadıysa ısuzu motor niyetin olursa numarası:05336510816 kenan uzuner '

şimdi öyle ben şu motoru atıcam şu motor buna olurmu demek yanlış neden?

öncelikle bize buraya şanzumanızın modelini ve 3-4 ilerimi
sonra arka difransiyelinizin modeli,ayna-maruti sayılıarını
ve daha sonra ön difransiyelinizin modeli ayna-maruti sayılarını ki bunların aynıdır model değişkenlik östere bilir

bunları vermeniz gerekirki bizde size motor önerelim tam anlamıyla bilimsel olarak oranları oturtup sonra fabrikadan çıkarkenki motorun torkuyla yada hp siyle takıcak oldugunuz motorun gücünü kıyaslıyalım

farzedelimki eski motorunuz 1.6 anadol motoru
şanzumanınız 3 ileri T190 A1 olsun yada C (64 modeli baz aldığımızda)
arka difransiyel sayıları 43-8
ön difrasiyel sayılarıda 43-8 olsun

bu araç arazide süper olur çok agır devirli bi 4x4 olur ama motorun arazide devrini yükseltmek gerekebilir buda çok engebeli arazide aracın çok hoplayıp zıplamasına ve hızdan kaynaklı sert engebelerde sizin aracın ıcınde sağa sola yada öne arka çarpmanız anlamına gelir..

1.6 anadol motoru tahmini benzinde kullanılırsa 70-75 hp filandır

bu değerlere dizel motor takıcam dersenizde düşük devirde yüksek tork üreten bi motor bakmalısınız
markası nissan olmuş ısuzu olmuş kia mazda hyundai farketmez yani

amaç düşük devirde yüksek tork gücüdür...
saygılar...

bende de vardı sattım jeep 1900 ısuzu dizel 4 ileri enter şanzıman ve bizim burda genel de 2,5 tt ford transit motoru atarlar j 9 bejo da var ama hararet yapıyor kanat sayısını yukseltmek lazım... [SIZE=medium]margirus atan bile var ama sen dizele ceviremezsin benzinliyi iyi araştır artık eskisi gibi plan proje yapmıyorlar dizelden dizele oluyo benzinliden dizele olmuyor önce onu araştır masrafın boşa gider kolay gelsin..[/SIZE]

yenerh' Alıntı:
bende de vardı sattım jeep 1900 ısuzu dizel 4 ileri enter şanzıman ve bizim burda genel de 2,5 tt ford transit motoru atarlar j 9 bejo da var ama hararet yapıyor kanat sayısını yukseltmek lazım... [SIZE=medium]margirus atan bile var ama sen dizele ceviremezsin benzinliyi iyi araştır artık eskisi gibi plan proje yapmıyorlar dizelden dizele oluyo benzinliden dizele olmuyor önce onu araştır masrafın boşa gider kolay gelsin..[/SIZE]
zaten arkadaş işletmeyi düşünmüyor öyle yazmış ben onun yalancısıyım ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.