90 Bin Civarı 4×4 Suv Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan apolat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,092

apolat

Yeni Üye
Herkese merhaba, mevcut binek aracımı satar satmaz 4×4 bir SUV almayı planlıyorum. 90 bin TL gibi bir bütçem var. Aracına göre +/- 10 bin gibi bir aralığım var. Mevcut araç tek araç olacak. Hem gündelik yaşamda hem de doğa gezilerinde kullanılacak. Kendime göre bir araçtan beklentilerim şu şekildedir. İki küçük çocuğum var, yayla, dağ bayır gezerken ailece gideceğim dolayısıyla aracın bagajı geniş olmalı. Doğu Karadenizde oturuyorum. Stabilize, yayla, patika yollarda gidebilmeli. Arada yolda karşıma çıkabilecek ufak tefek su birikintisinde, çamurdan geçebilmeli. Aracına göre 2011-2014 arası model ve 1800-2500 arası motor düşünüyorum. Manuel ya da otomatik fark etmez. Araç dizel olursa daha iyi olur. İnternetten baktığım araçlar şöyle:
1- 2012-2014 arası Ssangyong Rexton. Eskiden daha çok f/p aracıyken zamlarla biraz uzaklaştı. İnternette kullanıcıların yaşamış olduğu bazı negatif paylaşımlar acaba dedirtiyor.
2- 2012-2013 Fiat Freemont. Araç donanımsal olarak bence iyi ama fazla büyük olması şehirde dezavantaj. Dağda bayırda ne verir vermez bilmiyorum.
3- 2011-2012 Nissan X-trail. Tipi çok içime sinmese de genel boyut ve donanım açısından yeterli diye düşünüyorum. Sanayide konuştuğum usta parçaları pahalı, tamiratı zor dedi ve suzuki grand vitara önerdi.
4- 2012 Suzuki Grand Vitara 1.9 Dizel. Ağır arazi seçeneği olması. Bulunduğum şehirde (Rize) bolca görüyorum. Yedek parça, teknik hizmet kolaylığı avantajları. F/P aracı gibi görünüyor yalnız düşük km de araç bulmak zor. Burda birisi 1.9 DDIS' lerin kronik sorunu var diye yazması kafamı karıştırdı.
5- Diğerleri. Hyundai Santa-Fe, Kia Sorento 2011 model (kmsi yüksek değilse düşünülebilir mi?), Subaru Forester 2011 model (parçası pahalı diye okudum, çoğunun da kmsi yüksek). Hyundai ix-35, Kia Sportage 2012-2013 model (daha çok şehir aracı diye düşünüyorum). Toyota Rav-4 benzinli 2011-2012 model ( dizel fiyatına benzinli diye düşünüyorum.)
Rexton hala kağıt üstünde bana daha tercih edilesi geliyor; ama kullanıcı ya da bilen yorumlarını gözardı etmemek lazım. Tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

Etiketler
2008 bir nissan r51 i 100 bin km civari 80-85 bin TL ye alabilirsin dizel otm her yola gelir sunu demez bagaj desen magara mubarek 7 koltuk vsvs

Bence fiyat fayda endeksinde cok basarili bir noktada

Sent by Rider 76

O kadar bütçem olsaydı malum sitedeki arama filtresine direk toyota koyardım:smiley:
Koymasam bile kafanıza takılan türden dertlerim de olmazdı. Suzuki dizelin kronik sorunu mu varmış? varsa var sizde de 90bin bütçe var, yani bu şartlar altında sorun değil.

Herkese merhaba, mevcut binek aracımı satar satmaz 4×4 bir SUV almayı planlıyorum. 90 bin TL gibi bir bütçem var. Aracına göre +/- 10 bin gibi bir aralığım var. Mevcut araç tek araç olacak. Hem gündelik yaşamda hem de doğa gezilerinde kullanılacak. Kendime göre bir araçtan beklentilerim şu şekildedir. İki küçük çocuğum var, yayla, dağ bayır gezerken ailece gideceğim dolayısıyla aracın bagajı geniş olmalı. Doğu Karadenizde oturuyorum. Stabilize, yayla, patika yollarda gidebilmeli. Arada yolda karşıma çıkabilecek ufak tefek su birikintisinde, çamurdan geçebilmeli. Aracına göre 2011-2014 arası model ve 1800-2500 arası motor düşünüyorum. Manuel ya da otomatik fark etmez. Araç dizel olursa daha iyi olur. İnternetten baktığım araçlar şöyle:
1- 2012-2014 arası Ssangyong Rexton. Eskiden daha çok f/p aracıyken zamlarla biraz uzaklaştı. İnternette kullanıcıların yaşamış olduğu bazı negatif paylaşımlar acaba dedirtiyor.
2- 2012-2013 Fiat Freemont. Araç donanımsal olarak bence iyi ama fazla büyük olması şehirde dezavantaj. Dağda bayırda ne verir vermez bilmiyorum.
3- 2011-2012 Nissan X-trail. Tipi çok içime sinmese de genel boyut ve donanım açısından yeterli diye düşünüyorum. Sanayide konuştuğum usta parçaları pahalı, tamiratı zor dedi ve suzuki grand vitara önerdi.
4- 2012 Suzuki Grand Vitara 1.9 Dizel. Ağır arazi seçeneği olması. Bulunduğum şehirde (Rize) bolca görüyorum. Yedek parça, teknik hizmet kolaylığı avantajları. F/P aracı gibi görünüyor yalnız düşük km de araç bulmak zor. Burda birisi 1.9 DDIS' lerin kronik sorunu var diye yazması kafamı karıştırdı.
5- Diğerleri. Hyundai Santa-Fe, Kia Sorento 2011 model (kmsi yüksek değilse düşünülebilir mi?), Subaru Forester 2011 model (parçası pahalı diye okudum, çoğunun da kmsi yüksek). Hyundai ix-35, Kia Sportage 2012-2013 model (daha çok şehir aracı diye düşünüyorum). Toyota Rav-4 benzinli 2011-2012 model ( dizel fiyatına benzinli diye düşünüyorum.)
Rexton hala kağıt üstünde bana daha tercih edilesi geliyor; ama kullanıcı ya da bilen yorumlarını gözardı etmemek lazım. Tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.
Rexton tabii ki yazdiginiz tum araclardan daha basarili bir arac

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zamanında bende aynı arayış içindeydim benim önceliğim bagajın büyük olmasıydı o yüzden bende aşşağı yukarı aynı araçlara bakmıştım sonunda grand vitara ve x-trail ikleminde kaldım karşıma x-trail T 30 kasa istediğim çıktı ve onu aldım çok menmunum tamiri ve parçaları hiçte öyle pahalı değil . bu araçlara modifiye pek olmuyormuş ama olsun gittiğim gezilerde beni pek üzmedi

Ne yazildigini okuyabiliyorum.. Ben tercihimi soyledim... Neye göre verilmez dediniğinizi de merak ettim. polemik istediğim yok. O kadar paraya Toyota al-ır-dım.
Tek araç Doğu Karadeniz 4 mevsim çamur vs... Tercihim Toyota vx100 sonra da Suzuki olurdu

bahsettiğiniz araçların hiçbiri tam anlamıyla bi dağ keçisi değil ..hiç düşünmem pajero alırım odamı olmadı prado alırım sonra dağlar düşünsün

2011 2014 arası diyor arkadaş fiyat araligi da koymuş

evet farkındayım ama şunu bilmelisinki bahsettiğim iki araçta diğer araçlardan daha sağlam daha keyifli daha cürretkar!!
ayrıca araç alırken modelin önemli olduğu kadar aracın kaliteside önemlidir..ben 2015 model puntoya 40 bin vermek yerine o paraya 2006 passat alırım kalite güven dayanıklılık..

evet farkındayım ama şunu bilmelisinki bahsettiğim iki araçta diğer araçlardan daha sağlam daha keyifli daha cürretkar!!
ayrıca araç alırken modelin önemli olduğu kadar aracın kaliteside önemlidir..ben 2015 model puntoya 40 bin vermek yerine o paraya 2006 passat alırım kalite güven dayanıklılık..
Suv istemis arkadaş,

Hocam sen rexton al keyfine rahatina bak , kore pradosuna bin , eskiyle ugrasma

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR