97-02 arası LPG Lİ Honda CR-V ile Suzuki Vitara-Grand Vitara hakkında yorumlar.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyreyle güzel.. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,600

seyreyle güzel..

'Yolumuz uzun,çarıklar delik,biz artık gidelim'..
Yer
Erzurum
İyi geceler;
Konu başlığı üzerine fikir ve tavsiyelerinizi rica ediyorum.Bir niyet var hayırlısı bakalım. Muhabbetle..

Etiketler
Ynt: 97-02 arası LPG Lİ Honda CR-V ile Suzuki Vitara-Grand Vitara hakkında yorumlar.

Her 2 aracın da ayrı ayrı özellikler var, kullanım amacınızı da yazarsanız daha çok yanıt alırsınız.
Bu iki araç için de Ana sayfa/araçlar bölümünde çok sayıda yorum var onları da okuyabilirsiniz.
Ben kısaca, ağırlıklı asfaltta kullanacaksanız CRV, araziye de girecekseniz mutlaka GV derim.

Ynt: 97-02 arası LPG Lİ Honda CR-V ile Suzuki Vitara-Grand Vitara hakkında yorumlar.

Teşekkürler Erdal Bey;
CR-V 2.0 (tabii lpgli) üzerinde yoğunlaştım gibi, yalnız sizden ricam bu aracın 4x4 arazi özelliği,kullanılışlığı,yakıtı ve performansı hakkında bilgi verebilir misiniz? Niyetimiz daha ziyade asfaltta kullanılmak üzere ve tabii off-road değil ama arazi de de (bu kar da olur, kum da çamur da) bizi yarı yolda bırakmayacak her açıdan ekonomik,donanımlı bir aile arabasıdır ki tavsiyelerinizi beklerim. Muhabbetle.

Merhaba aracınızı kullanacağınızı net olarak belirlerseniz seçimin sizin için daha iyi olacağı kanaatindeyim.
GV araziye daha yakın bir araçtır. CRV den farklı olarak ağır devir ve 2 çeker özelliği var. 2 çeker özelliği yakıt konuzunda avantaj sağlıyor.
ağır devie ise arazide harikalar yaratabiliyor. en 2 aracı da az çok biliyorum, bacanağımda CRV vardı.
Asfaltta GV den daha iyi... Diyorsanız ki benim işim asfaltta, sadece pikniğe giderim, otomobillerin gidemediği yere gitsem yeter diyorsanız adresiniz CRV.
CRV ekip gezilerine katılmanızı tavsiye etmem, standart GV ile ortalama gezilere katılmak mümkün
Ayrıca GV nin modifiye edilebilme avantajı da var.

Benim düşüncelerim bunlar, yanlış bilgi varsa arkadaşlarım doğrusunu yazarlar.

CRV yi yerden biraz daha yüksek ve hafif arazi koşullarına cevap verebilecek bir 4x4 donanımı olan bir binek araç olarak tanımlayabiliriz. Ağır kum ve çamurda sorun yaşarsınız. GV. nın 4x4 sistemi çok daha iyidir ve CRV ile kıyas dahi kabul edilmez. GV. iyi bir lastik ile başarılı bir arazi aracı haline gelir. İleride biraz offroad takılırım derseniz kesinlikle GV tercih edin zira biraz modifikasyonla bir arazi canavarına dönüşebilir. Hondada bu mümkün değil.
Pixelyus arkadaşımızın yazdıklarına da aynen katılıyorum
CRV bir yıl kadar kullandım, lpg yoktu, 100 km de 9-10 lt benzin tüketimi vardı. LPG ile 11-12 Lt/100 km civarında olur Bu değerler GV. da da hemen hemen aynıdır. Ağırlıklı asfalt kullanımında CRV tercih edilebilir. Sonuçta o bir Honda. Yabana atılacak bir araç değil.

Dadaşım , Emrem,

http://gezenbilir.com/index.php?topic=89516.msg1165342#msg1165342

İşte burada bu konuda bir sohbet odası açmıştın ve arkadaşlarımız
seni ciddiye alıp , görüşlerini bildirdiler.

Şimdi , oradan kaçıp, buraya gelmek şık olmadı.

Şu mübarek günlerde milletle kafamı buluyorsun.

Allah yolunu açık etsin....

Sevgili Bülent abi;

Öncelikle biraz ağır olmadı mı :( Diyacahsın ki niye , bennem işte ele :smiley: Sayın abim 1. si bu benim ilk forum ortamım,ilk adımım. 2.si konuyu araçlar ana sayfasında açtıktan sonra farkettim ki her aracın kendi sayfası var. O an farklı bir düşünceyle (iyi ve safi duygularla) hondanın sayfasına bir göz atiyim dedim farklı kişiler gördüm ve farklı bir platformdur diyerek aklıma gelen bir soruyu o an sormuş bulundum. Hasılı yanlış anlamayınız. Ok mi güzel abim.Saygılar..

Herkese fikir ve yorumlar için teşekkür ediyorum. Hakkımızda hayırlısı inş. Kalın sağlıcakla..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.