Adanadan Fethiyeye Kamp

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akhenaton009 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,430

akhenaton009

Yeni Üye
Yer
Adana
Merhaba gezenbilir ekibi.aylardir forumu okuyup gerekli bilgiler edinip hazirliklarimi tamamladiktan sonra tek basima ilk kamp deneyimime basladim.ilk duragim silifkeden sonra yesilovacik diye kucuk bi beldenin kamp alani.2 gecedir burdayim 1 karavan 6-7 cadir vardi bugun itibariyle kamptaki tek cadir benim:smiley: yasli bi amca isletiyor kampi sikma borek yapiyorlar ortam gayet güzel yol kenari olmasina ragmen cok ses olmuyor.burdan sonraki duragim olimpos ve cevresi olarak dusunuyorm.güzergah yada baska konularda soru be önerisi olan arkadaslarla paylasmak istedim.herkese ii tatiller iyi kamplar;) telden giriyorum umarim bi kac foto yükleyebilirm:smiley:

Image

Etiketler
Ynt: Adanadan Fethiyeye Kamp

İyi tatiller. Detaylı foto ve bilgi paylaşırsanız sevinirim.

Sağlıklı ,bol eğlenceli geziler,olimpos'a gidiş rotanızı ve orada barınma yeri hakkında ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim,çünkü ramazandan sonra mersin üzeri olimpos'a gitmeyi planladım teşekkürler..

Sahil seridi uzerinden özel aracimla gitmeyi düsünuyorum.olimposa daha once gidip bungalowlarda kalmistim.cadir kamp olarak ciralida bi yer varmis detayli arastirmadm oraya vardigimda kesfetcem:smiley: iyi bi yer bulamazsam sartlara gore olimposa cok uzak olmayan bi yerde cadirimi kurup kamp yapabilrmm.olimpostan sonraki duragim olarak kaş kamping gitmeyi planliyorm.olimpos icin sabah yola cikacagim oraya vardigimda daha detayli olarak bilgilendirim sizi.eger olimposta gezenbilir ekibinden arkadaslar varsa tanisip sohbet etmek isterim.yesilovacik kampindan bi kac foto yukleyebilirim umarim:smiley:

bizim agustos un ilk haftası yapacagımız tura başlamışsınız sizin tecrübelerimiz bizim için klavuz olacak paylasacagınızı bilgi ve görselleri sabırsızlıkla bekliyoruz.tadını çıkarın keyifli tatiller...

Aksama dogru ciralidaya gelmemle beraber kamp yeri arama rezilligim tavan yapmis durumdaydi.mekan ismi verip karalamak istemedigimden genel olarak hic bir mekan beklentilerimi karsilamadi ciralida.kisa boylu agaclarin icerisinde dip dibe cadirlar bazi kampinglerin denizden uzakligi 200 metreden fazla ve bungalowlarin arasinda.kendi cadirini kurup kamp yapmak istersen en az odeyecegin 20 tl bazi mekanlar 30 tl diyor bazilari 25 yada 30 tl kahvalti dahil fiyatlari.bende aracimi sahile dogru surup bir agacin altina kurdum yakinimda iki cadir daha var 200 metre solumda bi kac tane karavan var.2 gece burda kalip olimpos veya adrasana gitmeyi planliyorm adrasandaki kampingler hakkinda yardim eden olursa cok sevinirim.yeni mekanlarda gorusmek uzere:smiley:

Forumda Çıralı Camping'in ( http://www.ciralicamping.com/ ) iyi olduğundan bahsediliyordu. Burayı görebildiniz mi? İzlenimlerinizi bizimle paylaşır mısınız? Çadır yerleri için istenilen ücretleri hesaba katmazsanız, hoşunuza giden hiç bir yer olmadı mı?

Adrasan'da Belediye'nin kamp alanına gidenlerin memnun kaldığını duymuştum.

İyi tatiller.

Sabah deniz ve kahvaltidan sonra ilk isim ciralicamping gitmek oldu.gunluk cadir olarak fiyat 25 tl wc-dus-internet ortak kullanilabilen buz dolabi fiyata dahil.ama internet sitesindeki goruntulerden cok uzak geldi bana.orda kisa kisa duran agaclar büyümüs heryer agaclarla kaplanmis bu durum kamp alaninin gölge olmasini saglamis fakat basik bir hava yaratmis.mekanda 2-3 kisilik cadir yani husky bird yada buna benzer cadir bir tane vardi.diger cadirlar hep aile tipi ve kendi cadirlari.tabi bunlarida yan yana siralayinca ortaya hicte ic acici bir goruntu cikmamis.ben mekani kötülemek istemiyorm sadece kisisel goruslerimi paylasiyorum lutfen yanlis anlasilmasin nede olsa bir isletme orasi.benim istedigim manzarasi olan yuksek agaclarla cevrili cadirlar arasi mesafesi olan bi yer belki benim beklentilerimi karsilamadigi icin bunlari düsünüyorumdur.diger kampinglerde ayni sekilde.

Sen ne yapiyosun nerde kaliyosun diye sorarsaniz ben sahile dogru buyuk cam agaclarinin altina kurdum cadirimi belirli araliklarla bir kac cadir var.duş olayina gelince bi kamping mekani var orasida ayni basik bir cadir alani var fakat yemekleri cok lezzetli yemegimi orda yiyip duş olayini aradan cikariyorum.az öncede sahilde herkesin kullanabilecegi bir dus alani var biraz ilkel ama tuzlu kalmaktan iyidir diye dusunuyorum:smiley: aksam sucuk ekmek alip yanartasa gidip sucuk ekmek yapmayi dusunuyorum yarin sabahta olimposa yada adrasana gecicem.yeni gelismelerden haberdar ederims sizleri umarim yazdiklarim yardimci olmustur sizlere.herkese ii tatiller iyi kamplar diliyorum.cıralida olan arkadaslar varsa tanisip sohbet edebiliriz:smiley:

Olimpos'ta kamp yapma imkanı çok sınırlı. Genelde pansiyonlar ve bungalovlar var. Kamping yok diye biliyorum. Belki bir pansiyonun bahçesinde kamp yapmanıza izin verirler.

Çıralı'dan Olimpos'a sahil yolundan yürüyerek gidenbilirsiniz diye hatırlıyorum. Otomobil ile gitmekten çok daha kolay olacaktır. Sabah erken saatte giderseniz (9'dan önce gibi) giriş parası da vermezsiniz :smiley:

Adrasan'da Belediye'nin kamp alanın iyi olduğunu duymuştum.

Gezinizi takip ediyoruz :smiley:

Adrasan'dan sonra direk Kaş'a gitmek yerine yolunuzun üzerinde Demre'deki Andriake Camping'e gidebilirsiniz. Andriake Camping hakkında bilgilere şuradan edinebilirsiniz:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=87643.0
http://www.campandtravel.com/kamp-alanlari/193-camping-andriake
http://www.andriake.com/

İyi tatiller!

çıralıda aylak yasam kampını önerebılırdım hakkaten guzel bıryer .. demre ve fınıkeye gıtmısken kekovayada ugramadan gecmeyın derım sakın bende 2hafta once oralardaydım .. kekovanın koyları muthıstır:smiley: tabıkıde kaş orası bambaskaa.. ordada kaş kampıngı tavsıye edıyorum gercekten cok temız bır kamp alanı ... ve oradı ortam sahanee :smiley:) kaşı cok ozledım tam bır ege havası hakım:smiley:

Çıralı macerasi bitti ve an itibariyle adrasandayim:smiley: dere kenarindaki belediyenin kamp yerine girmemle umarim burdan baska kalacak yer vardir demem bir oldu ki bunun üstüne günlük wc-dus-elektrk 40 tl fiyat cekince ordan uzaklasmam fazla zaman almadi:smiley: ama fiyat 30 tl dedigide oluyormus neden 40 tl dedi anlamadim cokmu zengin duruyorum aceba diye icimden gecmedide degil:smiley:) keşif yaparken eskiden otel olup yikilmis bi yer buldum sahile cok yakin aradan yol geciyor sadece.2 cadir gordum ve cadirimi buraya kurmaya karar verdim.yerli bi ailenin cok ii insanlar kendi cadirinda kalcaksan gunluk 7.5 tl eger 3-4 gun kalcaksaniz 5 tl yaparim bile dedi:smiley: dus ve wc si var.arazi buyuk olmasina ragmen fazla agac yok ama bi kacgun kalip kamp yapcaksiniz ideal bi yer olabilir tabi herkesin beklentileri farklilik gostereceginden bazilarimizin hosuna gitmeyebilir.gerilerde cam agaclarinin altinda bi otel vardi cok guzel cok sirin bir mekandi sabah kahvalti ve aksam yemek acik bufe olarak kendi cadirinizla 30 tl kalabilirsiniz denizden uzak bir yer arayanlar icin kacirilmayacak bir mekan ama ben denize yakin olmak istedigimden yukarda bahsettigim yerde kamp yapmaya karar verdim.

Esenr kekova tavsiyeni dikkate alicam tsk ederim.bir sonraki duragim kaş kamping olcak:smiley: iyi tatiller iyi kamplar diliyorum herkese

harıka zaman gecırdıgıne emınım:smiley: oralar tekrar canlandı gozumde .. suan oralarda olmayı cok isterdım. uygun bı yer bulmana cok sevındım anlattıgın kadarıyla cok guzel sakın bıryere benzıyor :smiley: sana bol sans.. kaşa ugra sehır merkezıned anıt mezarlar var.. bunun dısında bende orada olmak ısterdım tekrar:smiley: gercı yıne bı yolculuga cıkacagım ama ege tarafı olacak. oralar hakkında bılgın varsa faydalanmak ısterım :smiley: ıyı tatıller sana ..

Söz konusu tatil olunca bir daha tatil bir daha tatil diyoruz.
Eminim bende buralardan döndügumde orda olmak isterdim diyecegimden süphem yok:smiley:) ama ege turu yapacakmissin senin adina sevindim.ege hakkinda fazla bilgim yok ama sigacik ve teos görmeni tavsiye edebilirim.ege dönüsünde senden tavsiye aliriz artik.sanada ii tatiller iyi kamplar;)p

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri