Adana'dan Selamlar :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MUDSTER Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,432

MUDSTER

Yeni Üye
Herkese merhaba, ismim İbrahim ŞENOCAK, Adana'lıyım, 2013 Model Dacia Duster 15. dCi 4X4 aracacım var ve adı MUDSTER. Hem ben, hem aracım off road'a yeni başlıyoruz. MUDSTER'deki gerek görsel, gerekse mekanik gelişmeleri buradan paylaşacağım. Yaptığımız ilk değişiklik ön koruma barı oldu, daha sonra ise lastikler değişti, yeni lastiklerimiz 235/70/16 ebatlarında BF Goodrich Mud Terrain. Araç bu sayede tam 3.5 santimetre yükseldi. Ve hemen ertesi gün Tarsus Karabucak Ormanları'ndaki çamur parkurlarında deneme sürüşüne çıktık, Maşallah, beklediğimden de başarılı sonuçlandı :smiley:

IMG 3292
IMG 3293
IMG 3301
IMG 3302

Gule gule kullanin...
Duster zaten yakisikli, yeni pabuclariyla daha guzel olmus...
Anladigim kadariyla yukseltme yok...
Std yukseklikle en buyuk 215 70 16 kullanilabilir diye biliyordum...
235 70 16 surtmuyormu...

GT-P7500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gule gule kullanin...
Duster zaten yakisikli, yeni pabuclariyla daha guzel olmus...
Anladigim kadariyla yukseltme yok...
Std yukseklikle en buyuk 215 70 16 kullanilabilir diye biliyordum...
235 70 16 surtmuyormu...

Merhaba, evet, yükseltme yok. Davlumbazda ufak (6 saat sürdü) genişletmeler sonucu değmemeye başladı ancak tam sağ ya da sol donüşlerde sürttüğünü fark ettim, 3-4 santimlik bir takoz uygulamasına gideceğiz sanırım.

Merhaba, evet, yükseltme yok. Davlumbazda ufak (6 saat sürdü) genişletmeler sonucu değmemeye başladı ancak tam sağ ya da sol donüşlerde sürttüğünü fark ettim, 3-4 santimlik bir takoz uygulamasına gideceğiz sanırım.
Tesekrler...
215 70 16 mt alirsam hic sorun cikmaz o zaman, dimi?

Tesekrler...
215 70 16 mt alirsam hic sorun cikmaz o zaman, dimi?

215/70/16 olculerinde BF Goodrich MT yok, baska markada var mi bilemem. Bulduysaniz sorunsuz kullanilir.

Son düzenleme:

215/70/16 olculerinde BF Goodrich MT yok, baska markada var mi bilemem. Bulduysaniz sorunsuz kullanilir.
Yillardir mt dir offroaddir uzak kaldim...
Eskiden bayagi arastirirdim v.s.
Unuttum hangi markada ne var ne yok...
Bulunur biseyler elbet... Sonucta pro lastige ihtiyac yok duster icin...
Tesekkurler...
Iyi eglenceler :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri