Ailecek Ilk Kez Yapılacak Kamping Için Fethiye'de Kamp Yeri Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bcetindag Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,957

bcetindag

Yeni Üye
Merhabalar, 20 yaşında genç bir kardeşiniz olarak sizlerden yardım istemek adına bu konuyu açıyorum.Benzer konular vardı ancak tam istediğim cevapları bulamadım.

Bu yıl ailecek hayatımızda ilk kez kamp yapacağız.Bütün ekipmanlarımızı erkenden hevesle aldık ancak kalacağımız yerleri bulamadık. İlk etapta Fethiye ölüdeniz'den başlayıp ege kıyılarından Çanakkale'ye kadar bir rota oluşturduk.

Ölüdeniz'de tekne turuyla koy koy gezmek; Dalyan, Datça, Akyaka (internette sadece buraları bulabildim daha iyi önerileriniz varsa mutlaka söyleyin) vb. yerlerin keyfini çıkarmak istiyoruz.Fotoğraf makinemizi bile aldık :smiley:

Bunun için Fethiye' de çadırımızı kuracağımız aile için uygun eşsiz manzarası olan ve özellikle annem ve kız kardeşim için banyo ve wc alanlarının temiz olduğu güzel kamp yerlerini önerir misiniz ?

Merhabalar, 20 yaşında genç bir kardeşiniz olarak sizlerden yardım istemek adına bu konuyu açıyorum.Benzer konular vardı ancak tam istediğim cevapları bulamadım.

Bu yıl ailecek hayatımızda ilk kez kamp yapacağız.Bütün ekipmanlarımızı erkenden hevesle aldık ancak kalacağımız yerleri bulamadık. İlk etapta Fethiye ölüdeniz'den başlayıp ege kıyılarından Çanakkale'ye kadar bir rota oluşturduk.

Ölüdeniz'de tekne turuyla koy koy gezmek; Dalyan, Datça, Akyaka (internette sadece buraları bulabildim daha iyi önerileriniz varsa mutlaka söyleyin) vb. yerlerin keyfini çıkarmak istiyoruz.Fotoğraf makinemizi bile aldık :smiley:

Bunun için Fethiye' de çadırımızı kuracağımız aile için uygun eşsiz manzarası olan ve özellikle annem ve kız kardeşim için banyo ve wc alanlvvvvarının temiz olduğu güzel kamp yerlerini önerir misiniz ?

Merhaba,

Biz de bu yıl balayı için bir hafta çadır kamp yaptık:smiley: bizim de ilk kamp deneyimimiz idi; biz de Ege'den Akdeniz'e doğru yolculuk yaptık

Fethiye'de Katrancı koyunda kaldık, genellikle ailelerin kaldığı bir yer, denize çok yakın kalıyorsun ve güzel bir plajcığı var :smiley: günlük 35 ile 50 TL arasında (çadır), çamaşır makinesi, sıcak su, buzdolabı, elektrik gibi imkanlar mevcut ( çamaşır - buzdolabı ayrıca ücretlendiriliyor, kaldığın süre boyunca 20 TL kullanmak istersen ödüyorsun)

Dalyan'da İztuzu plajı var mutlaka görmelisiniz, Akyaka çok güzelmiş fakat oraya uğrayamadık, Datça'yı biz pek beğenemedik, fakat orda da iki güzel kamp yeri varmış.

Bodrumda Gümbette Zetaş Kamp var yine günlüğü 50 TL gayet temiz ve güvenli, Kuşadasın'da Önder Kamp'ta kaldık yine 50 TL, idare eder bir yer fakat şehrin merkezinde ;)

Çeşme'de Ilıca Plajında kamp yapanlar vardı fakat biz kalamadık program nedeniyle mutlaka görün derim :smiley:

Merhaba,

Biz de bu yıl balayı için bir hafta çadır kamp yaptık:smiley: bizim de ilk kamp deneyimimiz idi; biz de Ege'den Akdeniz'e doğru yolculuk yaptık

Fethiye'de Katrancı koyunda kaldık, genellikle ailelerin kaldığı bir yer, denize çok yakın kalıyorsun ve güzel bir plajcığı var :smiley: günlük 35 ile 50 TL arasında (çadır), çamaşır makinesi, sıcak su, buzdolabı, elektrik gibi imkanlar mevcut ( çamaşır - buzdolabı ayrıca ücretlendiriliyor, kaldığın süre boyunca 20 TL kullanmak istersen ödüyorsun)

Dalyan'da İztuzu plajı var mutlaka görmelisiniz, Akyaka çok güzelmiş fakat oraya uğrayamadık, Datça'yı biz pek beğenemedik, fakat orda da iki güzel kamp yeri varmış.

Bodrumda Gümbette Zetaş Kamp var yine günlüğü 50 TL gayet temiz ve güvenli, Kuşadasın'da Önder Kamp'ta kaldık yine 50 TL, idare eder bir yer fakat şehrin merkezinde :wink:

Çeşme'de Ilıca Plajında kamp yapanlar vardı fakat biz kalamadık program nedeniyle mutlaka görün derim :smiley:
Ayrıca Olimposu unutmuşum, yolunuz düşer de gider iseniz Sahil Kamp diye Çıralı tarafında kaldık günlüğü 15 TL - limon ağaçları arasında çok güzel bir yer, plaja çok yakın

o civarda benim kaldığım yerler arasında
ekincik güzeldi.
dalyan kampı biraz salaş sanırım. pek uygun olmayabilir.
akyaka oldukça kalabalık. duşlarda dolayısıyla sıkıntı olabilir. ama güzel yer.
gümüldüre gidenler oldukça memnun
pamucağın harika bir sahili var.

Fethiye'de Katrancı'da günübirlik konakladık, çok kalabalıktı. Denizde fena sayılmazdı ama o kalabalığa yetmemiş. Akyaka'da Orman Kampı var, alan oldukça geniş. Elektrik, duş, wc, bulaşık yıkama yeri mevcut. Günlük 35 TL idi 4 kişiye kadar. Sıcak duş yok bildiğim kadarıyla(en azından bizim kaldığımız bölümde), tuvaletler de fena sayılmaz. Denize yakın sayılır. Buzdolabı, çamaşır mak. yok, oraya giderseniz uzatma kablonuz olsun. Soğutucu kiralanıyormuş ama bizim buzluğumuz bize yetti. Ayrıca içeride cafe-büfe karışımı bir mekan var. Denizi güzel ama arabanız varsa yakınlardaki koyları da gezebilirsiniz. Gerekirse detay veririm. İztuzu bence de görülmeli, Datça güzel bir yer ama kamp yapmak için uygun olmayabilir, tecrübe etmedim.

datçada aktur biraz pahalı. hem kişi parası hem çadır parası alıyorlar. günlük. hijyen olarak çok güzel. dolaplar falan oldukça iyi. yerler parsel parsel ayrılı. denize çok yakın. ama gittiğim en iyi yerlerden biriydi. dalyandan iztuzuna giderken sağda biyer vardı. güzel görüyordu.

iyi günler, konu açmak istemedim o yüzden buradan yazıyorum akyaka çevresinde gezilecek koylarla ilgili bilgi verebilirmisiniz

Çınar, Akbük ve Çamlı da var. Çınar'a dışarıdan yiyecek-içecek almıyorlar,haberiniz olsun. Akbük'de de deniz çok güzel ama içeri arabayla giriş 20 TL.,piknik masası tutarsanız ayrıca 20 TL., şezlongisterseniz o da 20 TL. Biraz soyguncu bir yer :smiley: Ama sizin koltuk, şemsiye gibi plaj eşyalarınız varsa kullanabilirsiniz. İsetrseniz elektrikli mangal da yapılıyor. Sedir adası da mutlaka görülmeli. Çamlı'dan motorlar kalkıyor, kişi başı gidi-dönüş 10 TL. Her yarım saatte bir karşılıklı çalışıyor, akşam 19.00 a kadar. Ama tavsiye erken gidin, sonrasında çok kalabalık oluyor. Giderken yanınızda erzak götürün. Orda küçük bir büfe ama yeterli değil.

Çınar, Akbük ve Çamlı da var. Çınar'a dışarıdan yiyecek-içecek almıyorlar,haberiniz olsun. Akbük'de de deniz çok güzel ama içeri arabayla giriş 20 TL.,piknik masası tutarsanız ayrıca 20 TL., şezlongisterseniz o da 20 TL. Biraz soyguncu bir yer :smiley: Ama sizin koltuk, şemsiye gibi plaj eşyalarınız varsa kullanabilirsiniz. İsetrseniz elektrikli mangal da yapılıyor. Sedir adası da mutlaka görülmeli. Çamlı'dan motorlar kalkıyor, kişi başı gidi-dönüş 10 TL. Her yarım saatte bir karşılıklı çalışıyor, akşam 19.00 a kadar. Ama tavsiye erken gidin, sonrasında çok kalabalık oluyor. Giderken yanınızda erzak götürün. Orda küçük bir büfe ama yeterli değil.
Sedir adasına müze kartla da giriş yapılıyor, diğer türlü 20TL. Bu arada Akbük'e arabanızı dışarıda bırakıp sahile yürüyerek de girebilirseniz, ücretsiz.

teşekkür ederim cevap için, akyaka, datça, çıralıya kadar kamp yapa yapa gitmeyi planlıyorum, yol üstü bildiğiniz güzel mekanlar var ise süper olur.

Çıralı'yı bimiyorum ama biz Adrasan'da kamp kurmuştuk, oldukça iyiydi. duş ve tuvaletleri daha kullanışlıydı. Ayrıca isterseniz kahvaltı da veriyorlar. Fakat denize biraz uzak, araba olunca sorun olmuyor ama.

Çıralı'yı bimiyorum ama biz Adrasan'da kamp kurmuştuk, oldukça iyiydi. duş ve tuvaletleri daha kullanışlıydı. Ayrıca isterseniz kahvaltı da veriyorlar. Fakat denize biraz uzak, araba olunca sorun olmuyor ama.
Jungle Bels'di adı, oldukça sakindi. biz bu açıdan beğenmiştik burayı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.