Aks Aralığına Göre N1 Sinifi N2 Sinifi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan OktayS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,348

OktayS

Kamp I
Yer
iSTANBUL
Sayın arkadaşlar merhaba;
Önceki araç ruhsatında azami yüklü ağırlık 3500kg. N1 sınıfı olarak kayıtlı olduğundan, adıma yeni ruhsat da N1 sınıfı olarak Trafik tescile bildirdim, ruhsatım 3500kg, N1 sınıfı ve Hususi kullanım olarak tescili yapıldı.
HGS için PTT ye gittim ruhsata göre 1. Sınıf etiket verildi...
Köprüden geçtim, sorun yok.
Sınıf ve AKS aralığı nedir? aracım hangi sınıf diye araştırdığımda, aracımın azami yüklü ağırlığı 3500kg AKS aralığı 3.30cm. olarak mesafeyi ölçtüğümde baktım ki araç N2 sınıfına giriyor.
Şimdi bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa Trafik tescile yeniden gitmelimiyim, 1997 den beri bu araç nasıl muayenelerde N1 sınıfı olarak muayeneden geçti?
İyi forumlar!

Etiketler
Ruhsatınızdaki bilgi doğru 3500 kg'a kadar araç N1 dir. siz HGS yi aldığınız banka ile görüşüp 2. sınıf HGS almalısınız.

Değişiklik için PTT ye gittim. 55.00 TL. Daha istediler, eskisi iptal olup, HGS bakiyesi yeni HGS etiketine yüklenecekmiş? :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.