Alacağim Xj Hakkinda Yorumlarinizi Rica Ederim.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tristrann Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 166
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,346

Tristrann

Ana Kamp
Merhaba,

Bu forumda benzeri bir yazıyı en az 5 defa okumuşumdur ancak yardım ve yorumlarınıza ihtiyacım var.

Aşağıda ilanı olan aracın sahibi ile 30/01/2016 Cuma 09.00'da Ümraniye Oto Sanayi'de görüşeceğim.

Aracın fiyatı bana uygun gibi geldi, gerekirse 2-3 bin masrafta ederim ancak çekincem şu masraf ederim rahatlı ile enkaz bir araç almaktan çekiniyorum. Motor ustam var, aracı lifte kaldırıp hem altını hem motorunu hem de şanzımanını kontrol edecekler.

Fakat bunlar dışında tarihi bir gol yememem için bana verebileceğiniz ipuçları var mıdır?

Örneğin; Kıymetli bir ağabey "Motor su tapalarını çok iyi kontrol ettir." dedi.

Yorum ve görüşleriniz benim için çok çok önemli.

1990 Jeep Cherokee 4.0 24.650 TL Sahibinden satılık ikinci el - 263040015

Saygılarımla.

Etiketler
Motor tapasının bir tanesi örneğin şanzımanın oradadır ve görünmez size kalabilir. Yine motor ve şanzımana şöylece baktıracaksınız ama otomatik şanzıman balataları ne durumda bu ancak açınca belli olur.Kısacası araca ancak ustanız yüzeysel bakabilir o yüzden bu araçlarda usta görüşü sadece aracın temiz olup olmadığı ile alakalıdır diyebilirim.

Daha önce çokça yazdık eğer bu arabayı alırken sahibi size şu şu değişmedi dediyse birçok parçayı siz değiştireceksiniz demektir.Buna otomatik şanzıman balataları,arazi şanzımanı zinciri,devirdaim pompası,direksiyon kutusu tamiri vs vs ilk aklıma gelenler.Yoksa motorda yağ kaçağı gibi sorunlar önemli değil en ucuz halledilecek şeydir.Bu diğer marka arazi araçları içinde geçerli çünkü bu arabaların yaşları ve kmleri yüksek binek araç alsan bile bu yaş ve km de aynı sorunları yaşarsın.

Araca gelince çok bir artısı yok,standarta yakın bir araç.Hafif offroad bile yapsanız birçok masraf yapmanız lazım.Eğer bunları da ekleyecekseniz ki çok ciddi paralar tuttuğunu bilin derim.Tamamen örnek olarak atıyorum aşağıda bir yapılı bir de değişenleri yazılmış iki ilan var,bu veya buna benzer araçlara bakmanız daha mantıklı.Sizi üzmek istemem ama 20 bin TL ye bu iş olmaz, 30-35 bin TL gibi bütçelere çıkmanız lazım ki onlar da bu ara Jeepler prim yapmadığı için geçerli.Şu anda yapılı birçok araç en az 10 bin hatta daha fazla zararına satılıyor ilanlarda. Bu gün standart Suzukiye 40 bin TL istiyorlar oradan hesap edin işte Jeeplerin fiyatlarının ne kadar düşük olduğunu şu anda.İstediğiniz aracı almanız dileğiyle.

1997 Jeep Cherokee 4.0 35.250 TL Sahibinden satılık ikinci el - 262951220

1996 Jeep Cherokee 4.0 35.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 149585326

direksiyon kutusu boşluksuz olacak, süspansiyon burçları çatlaksız olacak, şanzıman geçişleri titreşimsiz ve vuruntusuz olacak, şanzıman yağının rengi canlı olmasa bile kesinlikle bulanık olmayacak. bulanık ise en azından balataları bitmiştir. yanık konkusu var ise uzak durun. 5 6 ibn tl masraf demektir. şaft titreşim yapmayacak. gerisi kolay... motor ömrü çok uzun bu araçlarda. 1965 rambler traktör motorundan varyanttır.

Motor tapasının bir tanesi örneğin şanzımanın oradadır ve görünmez size kalabilir. Yine motor ve şanzımana şöylece baktıracaksınız ama otomatik şanzıman balataları ne durumda bu ancak açınca belli olur.Kısacası araca ancak ustanız yüzeysel bakabilir o yüzden bu araçlarda usta görüşü sadece aracın temiz olup olmadığı ile alakalıdır diyebilirim.

Daha önce çokça yazdık eğer bu arabayı alırken sahibi size şu şu değişmedi dediyse birçok parçayı siz değiştireceksiniz demektir.Buna otomatik şanzıman balataları,arazi şanzımanı zinciri,devirdaim pompası,direksiyon kutusu tamiri vs vs ilk aklıma gelenler.Yoksa motorda yağ kaçağı gibi sorunlar önemli değil en ucuz halledilecek şeydir.Bu diğer marka arazi araçları içinde geçerli çünkü bu arabaların yaşları ve kmleri yüksek binek araç alsan bile bu yaş ve km de aynı sorunları yaşarsın.

Araca gelince çok bir artısı yok,standarta yakın bir araç.Hafif offroad bile yapsanız birçok masraf yapmanız lazım.Eğer bunları da ekleyecekseniz ki çok ciddi paralar tuttuğunu bilin derim.Tamamen örnek olarak atıyorum aşağıda bir yapılı bir de değişenleri yazılmış iki ilan var,bu veya buna benzer araçlara bakmanız daha mantıklı.Sizi üzmek istemem ama 20 bin TL ye bu iş olmaz, 30-35 bin TL gibi bütçelere çıkmanız lazım ki onlar da bu ara Jeepler prim yapmadığı için geçerli.Şu anda yapılı birçok araç en az 10 bin hatta daha fazla zararına satılıyor ilanlarda. Bu gün standart Suzukiye 40 bin TL istiyorlar oradan hesap edin işte Jeeplerin fiyatlarının ne kadar düşük olduğunu şu anda.İstediğiniz aracı almanız dileğiyle.

1997 Jeep Cherokee 4.0 35.250 TL Sahibinden satılık ikinci el - 262951220

1996 Jeep Cherokee 4.0 35.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 149585326

Değerli yorumlarınız için çok çok çok teşekkür ederim.

Malum tercih meselesidir kişiden kişiye değişir . Benim istediğim araç çok fazla yükseltilmemiş en azından görünüş olarak orjinaline yakın bir araç. (Daha çok şehir içinde eşimle beraber kullanacağım.)

Mutlaka belirtmeliyim; doğrudur ilk sorduğum araca yeltenmeme fiyatı sebep oldu.

Gelin gelelim sizin değerli yorumlarınız sonrası bütçeyi arttırmaya karar verdim ve iki adet adayım var şimdi.

Bunlar hakkında ne düşünürsünüz.

1995 Jeep Cherokee 4.0 30.900 TL Galeriden satılık ikinci el - 231568411

1988 Jeep Cherokee 4.0 37.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 259755906

İki aracıda motor ve şanzıman durumunu kapsayacak şekilde profesyonel ekspertize sokacağım.

Selam ve Saygı ile..

direksiyon kutusu boşluksuz olacak, süspansiyon burçları çatlaksız olacak, şanzıman geçişleri titreşimsiz ve vuruntusuz olacak, şanzıman yağının rengi canlı olmasa bile kesinlikle bulanık olmayacak. bulanık ise en azından balataları bitmiştir. yanık konkusu var ise uzak durun. 5 6 ibn tl masraf demektir. şaft titreşim yapmayacak. gerisi kolay... motor ömrü çok uzun bu araçlarda. 1965 rambler traktör motorundan varyanttır.
Hocam;

Çok teşekkür ederim.

Aşağıdaki ilanlar için bir görüşünü alsam..

1988 Jeep Cherokee 4.0 37.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 259755906

güncel XJ fiyatlarını takip etmedim. ancak mesela bir modern KJ Cherokee ile kıyaslayınca bu paralar çok uçuk geldi bana. bu ilandakia araçlara ben olsan 23 24 bin tl den çok vermem. Hatta gider ZJ alırım 5.2 v8. Her yönüyle daha üstündür .

Bu araçlar şehir kullanımı için çok konforlu değil arkaları makaslı olduğu için ama kullanılmaz değil tabi, biraz günümüz arabalarına göre az konforlu olduğunu bilin yeter.

1988 ilk model biraz meraklısına hatta koleksiyoncuya hitap ediyor o yüzden fiyatı da biraz yüksek.Meraklısı değilseniz gerek yok.

1995 model olan da temize benziyor, 1992-1996 model aralığında olanlar benim de favorimdir,çocukluk hastalıklarından kurtulup rafine hale geldiler. Arazi şanzımanında akıllı 4 çeker modu da var yani şehirli kullanıma uygun. Eğer araç temiz ise ve orjinal birşey arıyorsanız ben olsam bunu alırdım.Fiyat olarak standart bir XJ için 25 bin TL benim vereceğim fiyattır.

Son düzenleme:

Hatta gider ZJ alırım 5.2 v8. Her yönüyle daha üstündür .

sizin bahsettiğiniz araç sürekli 4 çeker şehir içi için uygun olduğunu sanmıyorum.Günlük kullanılacak bir araç için xj daha uygundur.xj nin farkı 4x2 olması arazi şartlarında 4x4 h / 4x4 l kullanabilme özelliği olmasıdır.Ayrıca yakıt tüketiminde xj ler zj lere oranla daha ekonomiktir.arazide de bakımlı araç ise zj ye nal toplatır.

selamlar sevgiler.

selectrack şanzımanlı ZJ 4.0 lar da var. 1997 model olanını 3 sene kadar kullandık. laredo idi araç. hala bir arkadaşımız kullanıyor onu. gayet sorunsuz ve konforludur. nal toplama mevzusuna doğrudan bir yorum yapmaycağım çünkü o mevzu görece bir durum. tamamen sürücünün kaabiliyeti ve aracını kırmak konusundaki gayreti ile alakalı bir durum. sadece şunu diyebilirimki XJ nin kırılmadığı yerde ZJ de kırılmaz.

Her 2 araç da mükemmel.
Fiyatı uygun olanı tercih edebilirsin. Diğeri de S&S in satışa sunduğu araç. S&S sorunlu araç satmaz. Güvenilir bir yerdir. Fakat fiyatları biraz yüksektir.
Fiyatı uygun olan

Az bir pazarlığı araç başında yapın ve kaçırmayın derim.
Kare kasadır, 4L 6 Silindir motor vardır. Az yakar, çok ısıtır.
Parça sorunu yaşamazsınız. Araca yaptıracağınız her şeyi araştırmadan almayın, yaptırmayın.

Kazasız sürüşler dilerim
Yavuz UYAN

Merhaba,

Bu forumda benzeri bir yazıyı en az 5 defa okumuşumdur ancak yardım ve yorumlarınıza ihtiyacım var.

Aşağıda ilanı olan aracın sahibi ile 30/01/2016 Cuma 09.00'da Ümraniye Oto Sanayi'de görüşeceğim.

Aracın fiyatı bana uygun gibi geldi, gerekirse 2-3 bin masrafta ederim ancak çekincem şu masraf ederim rahatlı ile enkaz bir araç almaktan çekiniyorum. Motor ustam var, aracı lifte kaldırıp hem altını hem motorunu hem de şanzımanını kontrol edecekler.

Fakat bunlar dışında tarihi bir gol yememem için bana verebileceğiniz ipuçları var mıdır?

Saygılarımla.
Ekonomik ömrünü tamamlamış, yollarda adeti azaldıkça yedek parça fiyatları gereksiz yükselen bir araç. Bu kadar yaşlıya inmemekte fayda var. Orçun Usta var bu sitede ( Offroad garajı ). Ona danışmanda fayda var. Objektif karar verir.
Ayrıca; arka taraf yapraklı. Sert gelir, yolcuyu yorar, sarsar.

Merhaba,

Saygılarımla.
Canim kardesim karekasa bir efsanedir bir cogunun kafasi basmaz anlamaz...
1 parcasi bol ve ucuzdur
2 sanziman motor en sorunsuzdur
3 aldiginda yapacagin her masraf keyif olarak sana geri donecektir
4 sehir ici kullanima en uygun 4x4 olup yakiti en ekonomik olandir
5 hele birde highoutput u denk getirirsen arazide ustunlugun farkina varirsin

Sahip olup kullanan biri olarak yaziyorum bunlari yoksa bilmeden iskemden atanlardan degilim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Canim kardesim karekasa bir efsanedir bir cogunun kafasi basmaz anlamaz...
1 parcasi bol ve ucuzdur
2 sanziman motor en sorunsuzdur
3 aldiginda yapacagin her masraf keyif olarak sana geri donecektir
4 sehir ici kullanima en uygun 4x4 olup yakiti en ekonomik olandir
5 hele birde highoutput u denk getirirsen arazide ustunlugun farkina varirsin

Sahip olup kullanan biri olarak yaziyorum bunlari yoksa bilmeden iskemden atanlardan degilim.

Üstadım,

Öncelikle detaylı yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Aracı direkt olarak kullanan birinden aldığım yorumlar sonrasında doğru bir karar verdiğimi bir kere daha anlamış bulunmaktayım.

Geriye bir tek alacağım aracı iyice baktırdık tan sonra seçmem kalıyor ki, çok sağlam bir referans ile Başkan Jeep Murat Taşlıdağ ile tanıştım.

Ben xj yi klasik bir araç olarak görüyorum, bu doğrultuda da bütçem izin verdiğince orjinaline sadık kalarak peyder pey yenilemek istiyorum. (Kendisi 2. aracım olacak ve kısmetse yaşadağım sürece hep benimle kalacak.)

XJ kullanıcılarının toplanması gibi organizasyonlar oluyor mu?

Ben biraz bakındım ama sadece XJ cilerin toplandığı bir aktivite göremedim.

Tabi ki de bu iş resimle sağlıklı olmaz ancak sahip olduğunuz tecrübeler sayesinde belki sizden bir kaç yorum alabilirim?

Aşağıdaki araç hakkında düşünceniz nedir?

1992 Jeep Cherokee 4.0 27.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 269059189

Selam ve Saygı ile..

Saglik sorunlari nedeni ile size donemedim kusura bakmayin.
Xj alirken ilk kurulan hayal kasasi duzgun olsun yavas yavas kisiye ozel hale getiririm dusuncesidir.hata burdan baslar.sanayide adami aracindan soguturlar 30 aldiginiz araci 20 ye vereyimde kurtulayim durumuna getirirler.

Benim ogrendigim size nacizane tavsiylerimi siraliyorum.

1-eski bir arac aldiginizi unutmayin.hicbir zaman sifir arac gibi olmasini beklemeyin.
2-tamirci konusunda arac almadan once mumkun oldugu kadar durust ve amerikandan anlayan tamirci bulun.
3-cok arastirin galeriden degilde sahibinden arac almaya calisin.
4-alacaginiz arac icin 2-3 bin masraf yaparim diye bir hayal kurmayin.
5-ugrasmakran zevk alacaginiza bikmayacaginiza em8in olun.

Simdilik tavsiyelerim bunlar.
Selamlar saygilar.

Eski hangi araç alıyorsanız alın bu riskler vardır,bugün 1990 model Reno veya Tofaş alın bu dedikleriniz onlar içinde geçerli. Yine kişiye özel hale getirmek yurtdışında da pahalı bir uğraştır bizde yapılan offroadçunun cüzdanı boş espirisi onlar da da kullanılıyor.Benim arkadaşım da ilgilendi Amerika'da bu işler ile oradan biliyorum.

Biz de kullanıcıların yaptığı en büyük hata aracın dış görünüşüne aşırı aldanıyorlar.Dodik,yükseltme,şnorkeli oldu mu tamam bu araba iyi peki alt yapısı? Mekanik olarak bir araç sağlam olmadıkça üst yapı neye yarar ama gel de anlat. O yüzden dıştan yargılamayın bir de bu işler ile ilgilenen kişilerden araç almak her zaman daha mantıklıdır.Çünkü offroadçu veya kampçı kişiler araçlarının en azından mekanik kısmına çok iyi bakarlar,dağ başında kimse kalmak istemez sonuçta.

Eğer gönlünüzden bu araçlar geçiyorsa alın derim.İlandaki araç satılmadığına göre arkadaş daha almamış anlaşılan. 40 defa düşünmek ile,kırı kırk yaran hesaplarla gönlünüzdeki araca sahip olamazsınız. Bugün Amerika'da bile olsanız bir Mustang almanın,bir Rubicon'a binmenin oralarda da maliyeti var isterse sıfır araç olsun.Kısacası bu araçlar çok hesap kitap ile alınmaz,kararı verdiyseniz bir yerden başlamak lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri