Aliexpersten Alı Veriş Yaparken Dikkatli Alıveriş Yapın

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tb1bpf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,394

tb1bpf

Yeni Üye
ARKADAŞLAR ALİEXPRESTEN ALIŞ VERİŞ YAPARKEN DİKKATLİ ALIVERİŞ YAPIN BEN 1ADET PUXİNG PX888K DUALBAN ELCİHAZI ŞİPARİŞİ VERDİRDİM ARKADAŞA 10.17EKİM AYINDA NE GARİPTİRKİ ÜRÜNÜM GELMEDİ 60GÜN SÜRE DİYE BEKLEDİK 60GÜN OLDU GELMEDİ BUGÜNLEN SÜRE TAM 90GÜNÜ GECTİ BUNU ALİEXPERSE BİLDİRDİK SATAN KİŞİYİ BİZİMLEN SANKİ DALGA GECERKİ ÜRÜNÜZ GELİR DİYE DALGA GECTİLER HEM PARAMI İYADE ETMEDİLER HEMDE CİHAZI SATAN KİŞİDEN KÜFÜR YEDİK MADUR BEN OLAMAMA RAGMEN KENDİLERİNİ HAKLI CIKARDILR BU KOYU PAYLAŞMAK İSTEDİM SİZİNLE AŞAGIDAKİ LİNKTEDE BANA GÖNDERİ KODUN GÖNDEREN KİŞİ HALA CİHAZ ORTADA YOK SİZDE ALI VERİŞ YAPARKEN BENİM GİBİ MAGDUR OLABİLİRSİNİZ ONUN İCİN ALIŞ VERİŞ YAPARKEN DİKKATLİ OLUN SİZDE MAGDUR OLABİLİRSİNİZ.

GÖNDERİNİN HAREKETLERİ

SIRA TARİH SAAT İŞLEM TÜRÜ AÇIKLAMA İŞLEMİ YAPAN
PTT İŞYERİ İLÇE İL
1 22/11/2014 10:55:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - CHINA (Yurt Disi)

Etiketler

Ynt: Aliexpersten Alı Veriş Yaparken Dikkatli Alıveriş Yapın

Telsiz biraz sikinti olabiliyor sizde pek urunun pesine dusmemissiniz anlasilan.ben ufak tefek seyler siparis ediyorum bir arkadasimla led bar siparis ettim hic sikinti olmadan geldi urunler.ama bu telsiz belki gumrukte takildi bence bi ilgilenin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aliexpressle işim olmaz, alışverişimi ebayden yaparım, malım gelmezse de takır takır paramı iade alırım.. Geçmiş olsun..

Ali Express ten sürekli alışveriş ederim. Malımın gelmediği de oldu tabii. Ama takip ettiğim için süresi içerisinde müracaat ettiğim için(Open Dispute) ödediğim paralar iade oldu. Sistemi bilmeden ve/veya takip etmeden yapılan işlerde bu tür durumlar oluyor maalesef. AliExpress ile Ebay'ın birbirinden hiç farkı yok sistem açısından. Bilmeden sistemler hakkında bilgi yürütmeyelim lütfen.

erdogan bey bizde takip ediyoruz elbete yorum yaptıgımız yok sadece insanları bu konular hakkında uyarıyoruz biz teknolijiden uzak insanlar deyiliz ben sadece insanları alış veri yaparken dikkatli alış veri yasınlar benim düşdügüm duruma düşmesinler tabiki kimse magdur olsun istemez siparişin verildigi tarih göndermiş oldugum resimlerde var

10943304 10152988857323632 923588190 n

10943304 10152988857323632 923588190 n

etezcan' Alıntı:
Ali Express ten sürekli alışveriş ederim. Malımın gelmediği de oldu tabii. Ama takip ettiğim için süresi içerisinde müracaat ettiğim için(Open Dispute) ödediğim paralar iade oldu. Sistemi bilmeden ve/veya takip etmeden yapılan işlerde bu tür durumlar oluyor maalesef. AliExpress ile Ebay'ın birbirinden hiç farkı yok sistem açısından. Bilmeden sistemler hakkında bilgi yürütmeyelim lütfen.
Ali express te bana "PAYPAL" sistemi ve bunu uygulayan işe yarayan şeyler satan satıcı linki verirmisiniz?

Geçmiş olsun. Toplamda 600$ civarı ürün aldım şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Yaşamam da inşallah.
Ben satıcılardan hep kargo numarası Alıp kargomu takip ediyorum. Kargo numarasını istemekte fayda var...

TEŞEKÜR EDİYORUM BURAK BEY SAGOLUN

burakuysal' Alıntı:
Geçmiş olsun. Toplamda 600$ civarı ürün aldım şu ana kadar hiç sorun yaşamadım. Yaşamam da inşallah.
Ben satıcılardan hep kargo numarası Alıp kargomu takip ediyorum. Kargo numarasını istemekte fayda var...

Kargo numarası dediğiniz "POSTA TAKİP NOSU"n da yazan rakamlar paketiniz kaybolunca nasıl bulupta size getirecek?
Posta takip nosu ve internetten durumu takip etmek sadece gönül avuntusu.Adam postaneye paketi teslim ediyor yazılan nottan bunu anlıyorsunuz,postahanede bir hafta kalmış gözüküyor,bunu yazılandan görüyorsunuz sineye çekiyorsunuz,postahane hedefe gidecek uçaga teslim edildi diyor yazılandan görüyorsunuz seviniyorsunuz tam yirmi gün ÇİN den uçak havada uçuyor uçuyor bir türlü İSTANBUL a gelemiyor,bunları yazılan nottan görüyorsunuz sinir oluyorsunuz sonra yazılan nottan uçagın İstanbula geldiğini paketin İstanbul postasına teslim edildiğini okuyorsunuz içiniz kıpır kıpır oluyor öbür gün İzmir uçagına koyulduğunu okuyorsunuz,sonraki gün İzmir posta merkezinde ilgili dağıtıcıya verildiğini okuyorsunuz ama paket bir türlü gelmiyor yine sinir oluyorsunuz eninde sonunda geliyor bir ohhh çekiyorsunuz.
İşte posta takip nosu sadece ruhsal durumumuzun yazılanlara göre değişmesinden başka bir işe yaramıyor.Diyelim ki paket uçaga kondu yazısını okudunuz ama İstanbulda teslim edildi yazılmadı yani paket kayboldu,paket sizin malınız olmasına rağmen olaya nasıl müdahale edeceksiniz,paketi ne yapıpta bulacaksınız yada bulunmasına nasıl yardım edeceksiniz?

tb1bpf' Alıntı:
erdogan bey bizde takip ediyoruz elbete yorum yaptıgımız yok sadece insanları bu konular hakkında uyarıyoruz biz teknolijiden uzak insanlar deyiliz ben sadece insanları alış veri yaparken dikkatli alış veri yasınlar benim düşdügüm duruma düşmesinler tabiki kimse magdur olsun istemez siparişin verildigi tarih göndermiş oldugum resimlerde var
Ali Express te siparişinizde maximum gün sayısı bellidir. Max. gün sayısı geldiğinde AliExpress sizi ürünle ilgili uyarır ve teslim alamazsanız Dispute(Anlaşmazlık) açmanızı önerir. Dispute açtığınızda karşı taraf ek süre isteyebilir. Ancak Dispute işlemini kapatmazsanız ve ek süre de geçerse (ve de teslim bilgisi siteye iletilememiş ise) paranız kredi kartınıza iade edilir. AliBaba(Toptancı site) ve AliExpress(PerakendeciSite) en güvenli alışveriş sitelerindendir. Gittigidiyor da bile(ki Ebay ortaklığıdır) Mesajlarınızı kontrol edip ürünü zamanında teslim almadığınızı belirtmezseniz paranız satıcıya aktarılır ve siz bir şey talep edemezsiniz.

Konuyla ilgilenen diğer arkadaşlara bilgi olarak; Ali Express te kredikartınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kredi kart bilgileriniz hiçbir zaman satıcılar tarafından görülemez. Ayrıca ilgilendiğiniz ürünlerin satıcılarının yaptıkları işlemlerden aldıkları puan ve güvenirlilik durumlarını da izleyebilirsiniz.

Bu mesajı yazarken AliExpress hesabıma bir baktım da kabaca 1600 USD civarında alışveriş yapmışım bu güne kadar. Memnun kaldığım kadar memnun kalmadığım ürünler de oldu tabii. Buradan alışveriş etmenin de bazı riskleri var. Neticede bir ürünü görmeden satıcının sözlerine göre alıyorsunuz. Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; AliExpress te satıcılar düşük puan vermenizden çok korkarlar. Bu nedenle de genellikle ürünler bahsedilen özelliklerde gelir.

ince999' Alıntı:
Kargo numarası dediğiniz "POSTA TAKİP NOSU"n da yazan rakamlar paketiniz kaybolunca nasıl bulupta size getirecek?
Posta takip nosu ve internetten durumu takip etmek sadece gönül avuntusu.Adam postaneye paketi teslim ediyor yazılan nottan bunu anlıyorsunuz,postahanede bir hafta kalmış gözüküyor,bunu yazılandan görüyorsunuz sineye çekiyorsunuz,postahane hedefe gidecek uçaga teslim edildi diyor yazılandan görüyorsunuz seviniyorsunuz tam yirmi gün ÇİN den uçak havada uçuyor uçuyor bir türlü İSTANBUL a gelemiyor,bunları yazılan nottan görüyorsunuz sinir oluyorsunuz sonra yazılan nottan uçagın İstanbula geldiğini paketin İstanbul postasına teslim edildiğini okuyorsunuz içiniz kıpır kıpır oluyor öbür gün İzmir uçagına koyulduğunu okuyorsunuz,sonraki gün İzmir posta merkezinde ilgili dağıtıcıya verildiğini okuyorsunuz ama paket bir türlü gelmiyor yine sinir oluyorsunuz eninde sonunda geliyor bir ohhh çekiyorsunuz.
İşte posta takip nosu sadece ruhsal durumumuzun yazılanlara göre değişmesinden başka bir işe yaramıyor.Diyelim ki paket uçaga kondu yazısını okudunuz ama İstanbulda teslim edildi yazılmadı yani paket kayboldu,paket sizin malınız olmasına rağmen olaya nasıl müdahale edeceksiniz,paketi ne yapıpta bulacaksınız yada bulunmasına nasıl yardım edeceksiniz?

Bu durumda sorun Aliexpress in olmuyor.. Benim de bir kaç defa bu tür problemlerim oldu. İzmir merkez paket postahanesine bizzat giderek malı buldum. Bizim sistemlerimiz maalesef çok kötü çalışıyor. PPT nin şimdi yeni bir takip sistemi var. www.turpex.com Bu sayfada barkod yazan yere takip numaranızı girin detaylı bilgiye ulaşırsınız.

Bu arada 20 günde gelmeyen uçak olayı da şöyle; free shipping i seçtiğinizde ChinePost bütün ülkeden malzemeleri toplayıp çok çok ucuza gönderim yapıyor. Bu nedenle bekliyorsunuz. Beklemek istemez iseniz kargo ücretini ödeyerek malınıza 5-8 gün içerisinde sahip olabilme şansınız var.

Erdoğan beye tamamiyle katılmakla beraber bu işlerin birazda şans olduğuna inanırım Aliexpresten veya e-Bay den defalarca alışveriş yaptım bazen sorunlarla karşılaştığım oldu ama işin ucunu bırakmazsanız paranızı mutlaka geri alırsınız heleki satıcıların en istemediği şey olumsuz yorumdur.Olumsuz yorum olmaması için aynı malı 3 defa gönderen satıcım bile vardı.
En son yılbaşı öncesi Aliexpresten aldığım ürün alakasız bir şey geldi satıcı ile yaptığımız yazışmadan sonra doğru ürünü gönderdi ve yanlış ürünü de özür amacıyla hediye olarak kabul etmemi söyledi güzel davranıştı doğrusu.

Bugun yine siparislerim geldi led ufak gunduz farlari 5 takim istedim ama hic bi sikinti olmadi 15 gunde geldi.burda onemli olan ups ile istememek cunki onlarin masrafi daha fazla urunleri mumkun oldugunca gumruge sokuyorlar.ptt ile daha saglam oluyo gec olsun guc olmasin diosaniz :smiley:

Merhabalar bende yaklaşık 3 senedir alixepress sitesinden alışveriş yaparım. Siparişlerim arasında bozulan gelmeyen hatalı olanlar oldu ama sonuçta hepsi ya geldi ya yenisi gönderildi ya da gelmeyenlerin para iadesi yapıldı.Şu ana kadar hiç mağdur olmadım.Bazı siparişler geç gelebiliyor bazıları da gümrüğe takılabiliyor.Gümrüğe takılanlara satıcının yapacağı bişey yok. Biraa dikkatli takip etmek gerekebiliyor.

Saygılar...

oguzhan3434' Alıntı:
Bugun yine siparislerim geldi led ufak gunduz farlari 5 takim istedim ama hic bi sikinti olmadi 15 gunde geldi.burda onemli olan ups ile istememek cunki onlarin masrafi daha fazla urunleri mumkun oldugunca gumruge sokuyorlar.ptt ile daha saglam oluyo gec olsun guc olmasin diosaniz :smiley:

Fazla varsa birini alabilirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.