Amerika Da Karavan Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan peacetr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,573

peacetr

Yeni Üye
Herkese selamlar
İsmim Baris Amerika da yasiyorum daha onceden forumda uyeligim vardi ama hesaplari birlestirme konusunda sorun var

3 yil kadar once Turkiye de iken kendi karavanim icin proje hazirlamistim buraya gelince iptal oldu buraya geldigimden beri arastirma yaptim en sonunda zamanin geldigini dusunuyorum.

Oncelikle Amerika da ki karavan cesitleriyle baslayacagim (cekme karavan haric tarzim degil)
Burada A, B ve C sinifi karavanlar var

A sinifi bizim genellikle uzun sase minubus veya otobusten olanlar
1994 Gulf Stream 31, Canoga Park CA - - RVtrader.com

B sinifi karavanlar bizde kisa sase minubus vb den yuksek tavanli yapilmis karavan turleri
1990 Other HORIZON, Sacramento CA - - RVtrader.com

C sinifi karavanlar ise bizdeki bildiginiz alkovenli karavan turune deniliyor
1999 Winnebago Minnie Winnie 24, Alexandria VA - - RVtrader.com

Bir de bizde fazla yogun olmayan truck camper dedikleri pick up ustune yerlestirilen cesit var
2016 Travel Lite Rayzr Super Sleeper Truck Camper, Sturtevant WI - - RVtrader.com

Benim ihtiyacim olan sey uzun yollara gidebilecek yeri geldiginde arkadaslarimin icinde gecici olarak kalabilecekleri butun kitayi gezmeme yetecek bir karavan ve icinde yasayacagim surekli. Banyo vs olayini dusundum ufak bi alan yeter tuvalet pek onemli degil emergency zaten ufak var aracta cogunlikla gas station (benzinci) yakin olacagim icin aracta neredeyse hic kullanmam yatak kapasitesi hepsinde yeterli 3-4 kisi

Simdi geleyim asil soruna Amerika da iscilik isteyen isler inanilmaz pahalli ve duzgun usta bulma cok zor o yuzden millet burada arizasi olan ya da kaza yapan arabalari direkt satiyor genellikle.
Karavan butcem cok yuksek olmadigi icin dolayisiyla eski bir arac almam gerekecek ve sorun cikarma endisesi satin alma kararindan daha baskin o yuzden birde boyutlarin buyuk olmasi bana pek bir yarar saglamayacagi icin truck camper denilen pick up ustune konulan cazip geliyor park derdi yok araba cok kotu olursa satilip ustune biraz ekleyip baska pick up alinip yasam alanini monte demonte edebilirim

okudugunuz icin tesekkur ederim
tavsiyelerinizi bekliyor olacagim
saglicakla kalin
iyi gunler

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR