Ankara Eymir Gölü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan soydan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,349

soydan

Yeni Üye
Yer
Ankara
Merhaba,

Haftada en az 2 - 3 gün bisiklete binmeye Eymir'e gidiyorum. Aramızda Eymir'e düzenli giden ve bisiklete binen arkadaşlar var mı?

Soydan

Etiketler
Ynt: Ankara Eymir Gölü

Eymir artık sıkıcı geliyor. Çevremdekiler Eymir'e ayda yılda bir gider. Ben daha çok köy yollarını yeğliyorum, arkadaşlar ise göletleri.

Ben henüz yeniyim o yüzden şimdilik Eymir bana yetiyor. Hem evime yakın olması nedeniyle tercih ediyorum hemde iş çıkışı hava kararmadan gidip bir tur atmak için bence ideal çünkü işten çık git diyene kadar anca 1 saat kadar vakit oluyor. Hafta sonları belki başka yerler düşünülebilir. Böyle hafta içi kolay ulaşabileceğim başka yerler var mı?

Eymir çok güzel ama bu yıl inanılmaz bir araç trafiği var içeride. Ya bisiklet yolu ayrılmalı ya da bu araç trafiği kısıtlanmalı. Hem egzos gazı hem de trafik tehlikesi yüzünden zevkli bir parkur olmaktan çıkıyor yavaş yavaş. Haftaiçi tabi sakin olur, evinize yakınsa ne güzel.

Ben Eymir'e biraz da evime uzak olduğu için ayda bir - iki kez gidebiliyorum. Bu tür geziler de genellikle göl kenarında bir çay içeyim bari diyerek sonlanıyor. Keyif yapmak daha cazip geliyor Eymir'e gidince :smiley: Genelde ODTÜ ormanında geziyorum. Orada trafik de olmadığı için inanılmaz zevkli oluyor toprak yol.

Keyif yapmak için harika gerçekten. Aynı keyifi bugünde yapıcam. Gelmek isteyenleri beklerim :smiley: Hafta içi oldukça sakin ve hafta sonuda sabah saatlerinde gidiyorum. İnsanlar gelmeye başladığında ben turumu atmış dönüyor oluyorum. Yoksa gerçekten çekilmez oluyor. Bırakın bisiklete binmeyi yürümek bile oldukça zor kalabalık zamanlarda.

bugün bende eymir gölü çevresinde bisiklet turu yaptım yollar berbat durumda çok fazla araç vardı ama yıllar sonra bisiklete binmek yinede güzeldi :smiley:

Ben bir kaç haftadır gidemiyorum. Ancak gittiğim zaman hafta içi iş çıkışında gitmeyi tercih ediyorum veya hafta sonu gideceksemde ya çok erken ya da gün batımına doğru gidiyorum. Aksi halde çok kalabalık oluyor ve bisiklete binmek biraz eziyet oluyor. Eymir'de bisiklete binenler baya çoğaldı ancak herkes bireysel takılıyor genellikle. Bi organize olmak lazım sanırım :smiley:

araç trafiğine kapalı olsa güzel buluşmalar olabilirdi,araçla gezmek için zaten saçma biyer bence,millet direksiyon başında alkol kullanıyor kimisi aracı çekmiş sevişiyor bu gibi görüntüler bende biraz olumsuz intiba uyandırdı tek güzel yönü uzun yıllar sonra tekrar bisiklet sürmekti

Selam bir hafta Ankara'da olacağım. Rehberlik de edecek arkadaşlarla gezmek isterim. Özellikle Eymir ve ÖDTÜ yü gezmeyi çok istiyorum..ne zaman derseniz buluşma yerine gelirim..

janissary' Alıntı:
Eymir çok güzel ama bu yıl inanılmaz bir araç trafiği var içeride. Ya bisiklet yolu ayrılmalı ya da bu araç trafiği kısıtlanmalı. Hem egzos gazı hem de trafik tehlikesi yüzünden zevkli bir parkur olmaktan çıkıyor yavaş yavaş. Haftaiçi tabi sakin olur, evinize yakınsa ne güzel.

Eymirde hafta sonlarında artık araç trafiğine kapalı hale geldi.. ODTÜ belirli aralıklarla otobüs koydu.. yollarda asfaltı yenilenmiş.. eskiye oranla çukurlar artık yok.. yürüyüş ve bisiklet acısından ideal hale geldi.. Hafta sonlarında belirtilen saatlerde dışarıda aracınızı park edip otobüsle, bisiklet ile veya yurüyerek eymir e girebiliyorsunuz.. Bisikleti olmayanlar dışarıda bisiklet kiralayabiliyor..10-20 tL arası kiralık bisiklet saat ücretleri..

Ben her hafta sonunda eşim ile birlikte ct veya pazar günü hangisi bize uygun olursa eymirin çevresini yürüyerek dolaşmak için gidiyorum.. tabii hava yağışsız olduğu zaman... belediyenin parklarından çok daha güzel..
Girişindeki uyarı yazısı şu şekilde..

IMAG0053

Malesef bu kuralı herkese uygulamıyorlar ve pek bir anlamı kalmıyor. ODTU mensupları, öğrencileri ve bir şekilde bazı diğer kişiler araçlarıyla girebiliyorlar ve yürüyenlere, bisiklete binenlere, kafa dinlemeye gelenlere rahatsızlık veriyorlar.

Yine motorsiklet ile gelip koca Ankarada dağ-tepe yokmuş gibi orada kafa şişirenler de var ve eski Eymir'i aratıyorlar.

Keşke içeri tek bir araç bile alınmasa.

madworld' Alıntı:
Malesef bu kuralı herkese uygulamıyorlar ve pek bir anlamı kalmıyor. ODTU mensupları, öğrencileri ve bir şekilde bazı diğer kişiler araçlarıyla girebiliyorlar ve yürüyenlere, bisiklete binenlere, kafa dinlemeye gelenlere rahatsızlık veriyorlar.

Yine motorsiklet ile gelip koca Ankarada dağ-tepe yokmuş gibi orada kafa şişirenler de var ve eski Eymir'i aratıyorlar.

Keşke içeri tek bir araç bile alınmasa.

Çok haklısınız
iki haftadır pazar günleri gidiyorum. İçeride sürekli araba var.
Bir de servis olarak kocaman otobüs seçmeleri çok abartılı olmuş.
onun yerine şirin bir traktörün çektiği römork olsa güzel olur.

Araç ile hala girenler mevcut.. haklısınız..Araba ile gelen bir bayana önümüzden giden bir kişi araç ile girilmeyeceği yönünde söz söyleyip tepki verince araç ile gelen bayan bize "araç ile girmeme kuralı sıradan insanlara için" deyince bizde tabii tepki gösterdik.. Bizim ve çevreden diğer kişilerinde tepkisini görünce bunu söyleyen bayan hızlıca bölgeden uzaklaştı.. Şimdi başka birşey diyecektim bayana ama ben çok da laf söylemedim ancak bunu duyan bazı kişiler bayana iyi laf saydırdılar.. Birde bu lokanta ve büfelere mal taşıyanlar iyi hız yapıyorlar.. Otobüsler büyük ancak sesleri önceden duyulabildiğinden biz yürüyenler için çokda tehlike yaratmıyorlar.. Araç gireceğine sadece bu otobbusler girsin yeter..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Geri