Ankara Hurdacılar Sitesinde 350 Adet Land Rover

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 96
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 240,683

jeep

Zirve
Yer
Gaziantep
Web
www.gandoff.org
Geçen hafta parça almaya gittiğimde gördüm. Hurdacılar sitesinin bir kısmı land rover dolmuş. Askeriyeden ihale ile 350 tane araç almışlar. 1700 ile 2000 YTL civarında maliyeti olmuş. Cepten çektiğim birkaç resmi de vereyim. Bu arada esas depolarına beni sokmadılar.
Buyurun...
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
1

Etiketler

Böyle bir araç alınacağına piyasada daha temiz şahıstan alınması daha iyi.Böyle araç alıp bir ton masraf yapılacağına belki daha ucuz ve sorunsuz araba alınması daha iyi.Ayrıca böyle uzun süre yatmış araçta sorun bitmez hergün bir sorun çıkarır , kar yapacam diye bu işe girilmez bence.

aslında güzel ve geniş bir garajın olacak. 13-14 kişilik kaliteli bir ekip. Kaporta mekanik aksesuar filan. 350 nin 100 tanesini feda edeceksin yedek parça olarak . yavaş yavaş yapıp satacaksın. insanlar geldiğinde zevkine göre sana iş yaptıracak. hep hayalimde var ama böyle bir garaj.. dur bakalım kaç yaşımızda erişebiliriz.

Bu işler sıkıntılı işler adamı hem mali açıdan hem manevi açıdan aradan çıkarır , psikolojin bozulur bence. Benim tonlarca paramda olsa bu işlere girmem.

1 ay önce bir belde belediyesinin ihalesinden 2 adet cj aldım. Gittim geldim, uğraştım, şimdi ikiside faal. Yaptığım masrafları 2 ye böldüm kar etmeden yada cüzi bir karla satacağım. Beni psikolojik olarak arıtan bir iş. Sanayi bana havai adaları gibi geliyor. Yapı meselesi herhalde..

Çok değişik bir insansınız helal size.Bende günümüz yarısını sanayide geçiriyorum desem yalan olmaz ama böyle uğraşmak adamı bazen yoruyor.Ama insan kendisinin aracı işin uğraşır zevkle çünkü sonuçta ortaya çıkacak olan şey onun gururu oluyor bence ama devamlı böyle işlerle uğraşmak bana göre insanı yorar .Tabi insan yapısı değişiktir kişiye göre değişir .Kendinize iyi bakın görüşmek üzere...

Bunları alıp zevkine toplayacak cesarette biri varsa helal olsun...araçlar afganistanda mayına basmış gibiler valla...benimki telekom çıkışlı olmasına rağmen 3 senedir yavaş yavaş uğraşıyorum halen de bitti denemez....şahsen bende sanayiye gideyim, gobit yiyeyim hoşuma gidiyor ama land rover da bu derece bir araç bence yorar adamı...

Arkadaşlar bahsedilen araçlardan olduğunu düşündüğüm bir resim adam bir bakın düşünüyor ben bunun içinden çıkabilirmiyim diye 5.000 ytl. isteniyor ilanda.İlan linki.... ;D
http://www.sahibinden.com/1990_modelWQQaXQQ8135479WQQpXQQdisplayitem

Defender

Valla hiç uğraşmam sıkı pazarlık yapıp bunu alırım kafam ağrımaz ;)
link....
http://www.sahibinden.com/90_000_km_de_1982_model_land_roverWQQaXQQ7123537WQQpXQQdisplayitem

Defender2

1990 model yaklaşık 250 adet dizel askeriyeden cıkma ..toplu alımlar da özel indirim yapılır.araç ufak defek eksikleri vardır..bazı konularda yardımcı oluruzz.fatura keseriz sıfır araç gibi yeniden tirafik tescil işlemleri tarafınızdan yapılır.isterseniz hurda belgeli vererek hurdaya cıkartırsınız yedek parca olarak kullanırsınız,,,0542 4121073
ufak defek eksiklikleri varmış.. ben oradayken yağmur yağıyordu ve dizel motorlu araçların çoğunun kaputu açıktı.. üstelik 1700 e aldılar, 5000 e veriyorlar. Tabi vergisi nakliyesi filan var ama.. bence ederi 2500 filan..

Tabiki uygun olursa alınır ama ben baktım bu adamların sitelerine 5.000'den aşagı yok hele hele bazılarına 8.500-9.000 istiyorlar. ::smiley: ;D :mad: :p

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri