ankara için trekking malzemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gl0betr0tter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,023

gl0betr0tter

Yeni Üye
Merhaba :smiley: malzemeleri toparlayıp bundan sonraki Ankara yürüyüşlerine bende gelmek istiyorum.Ufak bi sıkıntı var o da çok çabuk sıkılabilme potansiyelim.Şimdi her şeyi alırım ederim evde boşa durur kendimi biliyorum.Bu yüzden ilk yürüyüşte şunu mutlaka almalısın dediğiniz şeyleri söylerseniz ben temin edeyim.Geri kalanlarını ilk yürüyüşten sonra sevmem halinde alırım diye düşünüyorum.

Örneğin ilk yürüyüş için kıyafet almak ille de gerekli midir ? kafamıza göre t-shirt falan giyip gelsek olur mu ?

Ayakkabıyı yeni alırım bunun içinde yazın sıcaktan yakmayacak ayakkabı önerirseniz sevinirim.ayakkabı limitim 300

Etiketler
Ynt: ankara için trekking malzemesi

Hiçbir şey almaya gerek yok. Eğer devam edeceğinizden emin değilseniz bence ayakkabı bile almayın. Normal bir spor ayakkabı ile ilk yürüyüşünüzü tamamlayın. Eğer bütün gün boyunca yürümek size zor gelmezse yavaş yavaş eşyanızı tamamlarsınız. Yaz dönemi de başlangıç için iyi olur çünkü yağmur çamur olmadığı için gereken ekipman da azdır. Siz evinizdeki sırt çantasına 2 litre su, bir tane sandviç, biraz meyve, iki tane yedek tshirt koyup yola çıkabilirsiniz. Normal Nike, Adidas vs spor ayakabılar yeterli olacaktır. Spor giysilerle yürüyüşe katılabilirsiniz.

Ondan sonra devam edeceğinize karar verirseniz boğazlı bir bot alır yürüyüşte tanıştığınız insanların tavsiyelerine göre diğer eşyanızı öğrenirsiniz. Bence şimdiden hiç para harcamayın.

Teşekkürler o zaman önümüzdeki ilk ankara yürüyüşünde bende varım ;D

yürüyüşe başlamadan önce de klavuzunuz veya grup lideriniz kimse ondan mutlaka tavsiye alınız. hele hele ilk defa yürüyorsanız bunu mutlaka yapınız. özellikle yamaç yürüyüşü ve arazi hakkında bilgi alınız ve kalın havlu çorap giymeniz menfaatiniz icabıdır. Yedek fanila çorap gibi şeyler almayı da unutmayınız kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR