Araba İle Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gozumercan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,368

gozumercan

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar,
yine bir yaz yaklaşmakta hemen hemen herkes gibi bizde gezi planı yapıyoruz bu yaptığımız gezi planında sizlerinde fikirlerini vede görüşlerini almak istiyorum, güzergahım şu şekiilde olacak

Yunanistan
Makedonya
Sırbistan
Macaristan
Slovakya
Çekcumhuriyeti
Almanya(Münih)
İtalya (Venedik)
Slovenya
Hırvatistan
Sırbistan
Bulgaristan

Geziyi arabamız ile vede ailecek yapmayı planlıyoruz, bu güzergah üzerindeki
otoyol ücretleri
otoyol durumları
mutlaka görülmesi gereken yerler
gezilmesede olur denilen yerler
hangi şehirde kaç gün geçirmemiz gerekir
ne yenilir
ülkenin karakteristiği olarak nelere dikkat etmemiz gerekir
......
ve sizlerin aklına gelebilecek diğer konularda tecrübe vede tavsiyelerinizi bekliyorum
şimdiden çok teşekkürler
herkese emniyetli vede neşeli geziler :smiley:

Etiketler
Ynt: Araba İle Avrupa Turu

ülkelere göre otoyol ücretleri için net bir şey söylemek zor, yunanistada arttığına dair söylentiler duydum. maliyetlerinize "otopark" ücretlerinide dahil etmenizi tavsiye ederim. amsterdam'da günlük 36 eur, roma'da 24 eur, londra'da 30 sterlin ödediğimizi hatırlarım. şehir merkezlerine girdiğinizde mutlaka resmi otopark görevlilerinden veya polislerden günlük ücretleri hakkında yardım isteyin. aracı şehir dışında bırakıp toplu taşıma ile (kalabalık olduğunuzdan) pek ekonomik olmayabilir, bana göre ekonomiden çok zaman kaybı olur.

yol güzergahınızı çıkarırken (özellikle km hesabı yaparken) maps google' ın yanında www.theaa.com adresinden de detaylı ve ihtiyaç olabilecek farklı bilgileri edinebilirsiniz.

iyi yolculuklar

MAKEDONYAYA GELIRKEN MUTLAKA OHRI'YE GELIN GEZILECEK ,GORULECEK YERLER COK .BEN OHRIDTE YASIYORUM VE MERKEZDE PANSIYONLARIMIZ VAR HER ZAMAN TURKIYEDEN MISAFIRLER VAR BIZIM PANSIYONLAR COK UYGUN FIYATTTA GELMEK GORMEK ISTERSENIZ YARDIMCI OLURUM SIZE HEM GEZILECEK YER KONUSUNDA HEM YEMEK KONUSUNDA.YEMEK DERSENIZ OHRIDE OHRIDSKA PASTIRMKA DENILEN BALIGI YIYEBILIRSINIZ.KONAKLAMAK KONUSUNDA BILGILER ISTERSENIZ ayser_oh@hotmail.com DAN
ULASABILIRSINIZ.....

2009'da otomobille, eşim ve iki çocuğumla benzer bir Avrupa gezisi yaptık. 25 gün sürdü. Gezi notlarının bir bölümünü blogumda yazdım. Burada maliyet bilgileri de var.

http://avrupaseyahati.blogspot.com/

Yine burada, gezi planı yapan bir çok arkadaşla yazıştım. Burada da yanıtlar var.

2009'da Yunanistan'da otoyol ücreti yoktu. 2012 Eylül ayında bu kez karavanımla gittiğimde bir çok kez otoyol ücreti ödemek zorunda kaldık.

Yunanistan'da sırasıyla Dedeağaç, Kavala, Selanik'i gezmelisiniz.

Oradan Makedonya'ya geçeceksiniz. Sanırım sınır kapısının adı NİKİ idi... İlk durağınız Bitola (Manastır) olmalı. Atatürk'ün okuduğu Askeri İdadi binasını (Bugün bir katı Atatürk Müzesi) gezdikten sonra, Ohrid'e ve Ohrid yakınlarındaki Struga'ya mutlaka uğramalısınız.

Ardından Üsküp...

Sırbistan'da Belgrad zaten yolunuzun üstünde olacak.

Macaristan'da Budapeşte ve Viyana tarafına gidecekseniz Gyor uğrayabileceğiniz şehirler.

Prag, Münih, Venedik, Dubrovnik, Split, Slovenya'nın başkenti Ljubljana....

Gezmek güzel... Sindire sindire gezin.

Hiç bir şeyi dert etmeyin. Avrupa'da otomobille gezmek çok kolay. Daha önce otomobille çıkmadıysanız, Otomobille Avrupa Turu yazılarımı okuyunuz. Bir çok aydınlatıcı bilgi bulacaksınız.

http://avrupaseyahati.blogspot.com/2009_08_01_archive.html

Avusturya'da sınırda vinyet almayı unutmayın. Trafik kurallarına uyun ve hız yapmayın.

Güzel bir seyahat diliyorum.

Merhaba, bende size yeni bir güzergah vereyim
Yunanistan-Selanik
Makedonya-Manastır-Ohri
Arnavutluk-Tiran
Karadağ-Kotor-Tivat
Hırvatistan-Dubrovnik
Boısna Hersek- Mostar,Saraybosna
Hırvatistan-Zagreb
Slovenya-Lubjiana
İtalya-Venedik
Fransa-Paris
Belçika-Brulsel
Almanya-Yakınımda kaldım
Çek-Prag
Slovakya-Bratislava
Avusturya-Viyana
Macaristan-Budapeşte,Estergon
Ve türkiyeye dönüş
İsterseniz bir gece Belgradta kalabilir, bir gece de Üsküpte kalabilirsiniz
Ben bu yolu yaptım çok güzeldi

tavsiyseniz için çok teşekkürler, ülkeler hakkında nereleri gittiniz nerelerde kaldınız ülkenin karakteristikleri, otoyol ücretleri vs bilgi verebilirimisiniz?

Merhabalar

Biz 2 ay sureyle arabamızla Avrupa'da gezdik. Faydalı olabilecegini dusundugumuz blogumuz

http://blog.travelpod.com/travel-blog/whitebarsik/1/tpod.html

iyi seyahatler

merhabalar
28 haziran 2013 itibari ile arabamız ile planlamış olduğumuz 10 ülke ve 13 şehirden oluşan avrupa gezimizi bitirdik.
araba ile avrupa seyahati yapmayı planlayan vede aklında sorusu olan arkadaşlara bilgi verebiliim. herkese emniyetli ve ve keyifli tatilller.

çok güzel benimde böyle bir yunanistan turu planım var. bloğunuzu zevkle okuyacağım. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR