Araç ile Bulgarsitan - Sırbistan - Bosna Hersek - Hırvatistan - Karadağ - Arnavutluk - Makedonya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmetşafak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,879

ahmetşafak

Yeni Üye
Yer
antalya
Merhaba arkadaşlar, size yapmış olduğum balkanlar gezi notlarımı aktarmak istiyorum.

Tura çıkmadan önce diğer arkadaşların paylaştıkları bilgilerde benim işime çok yaramıştı, umarım sizlerde faydalanabilirsiniz.

Öncelikle belirtmek isterim ki bu turu iki kez yaptım biri ablamla beraber tur satın alıpta, bir diğeri anne ve babamıda oraları görmeleri için babam uçağa binemediğinden araçla yaptık. ben size araçla olan turum hakkında bilgilerimi paylaşmak istiyorum. aracımla istanbuldan 06.10.2012 tarihi saat 05:00 te yola çıktım. ilk gün yol planımız bulgaristan üzerinden transit geçip sırbistana girip akşam belgrada varmaktı. otobanda yoğun sisten dolayı saat 07.20 civarı kapıkule sınır kapısına vardık.

DSCN1118

DSCN1122

DSCN1123

DSCN1126

Ekli dosyalar

• DSCN1112.JPG
    DSCN1112.JPG
    86.4 KB · Görüntüleme: 502

Etiketler

gezinizi çok beğendim bizde 15 gün e kadar aynı rotayı takip edeceğiz bizim için çok faydalı oldu bu yazı, benim sorum bizde araçla cıkacağız ve araçla ilgili yurtdısı hazırlıgı için neler yaptırmamız gerek kapıda gümrükte ne soruyorlar bizimki gidip gezip donme seklınde olmayacak bosna hersekte 2.5 ay kalmayı planlıyoruz. araç için uluslararası sigorta kendimiz için bu tip şeyler isteniyormu cevabınıza sımdıden teşekkürler

ahmetşafak' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, size yapmış olduğum balkanlar gezi notlarımı aktarmak istiyorum. Tura çıkmadan önce diğer arkadaşların paylaştıkları bilgilerde benim işime çok yaramıştı, umarım sizlerde faydalanabilirsiniz. Öncelikle belirtmek isterim ki bu turu iki kez yaptım biri ablamla beraber tur satın alıpta, bir diğeri anne ve babamıda oraları görmeleri için babam uçağa binemediğinden araçla yaptık. ben size araçla olan turum hakkında bilgilerimi paylaşmak istiyorum. aracımla istanbuldan 06.10.2012 tarihi saat 05:00 te yola çıktım. ilk gün yol planımız bulgaristan üzerinden transit geçip sırbistana girip akşam belgrada varmaktı. otobanda yoğun sisten dolayı saat 07.20 civarı kapıkule sınır kapısına vardık.

Ekli dosyalar

• 539515_4061384528580_1135777588_n.jpg
    539515_4061384528580_1135777588_n.jpg
    119.3 KB · Görüntüleme: 368

Ynt: Araç ile Bulgarsitan - Sırbistan - Bosna Hersek - Hırvatistan - Karadağ - Arnavutluk - Makedony

Arkadaşlar selam, bende bu yıl Haziranbaşında 15 günlük motosiklet gezisi planlıyorum.Fakat okuduğum yazılarda kimsenin başına bir şey gelmesede Arnavutluk hakkında hep olumsuz yazılar yazılıyor.Yoldan tasarruf ve farklı ülke olduğundan benimde planımda İşkodra-Tiran-Elbasan güzergahı olacak.Gece kalmasamda yemek ve benzin için elbette duracağım.Bu Ülkede ne gibi sorunlar var bilen var mı?
Sevgiyle kalın.

Ynt: Araç İle Bulgarsitan - Sırbistan - Bosna Hersek - Hırvatistan - Karadağ - Arnavutluk - Makedony

Arnavutlukta aslında çok sıkıntı yok ama dili çok farklı insanlar diğer balkan ülkelerindekinden daha kaba görünüyor ama içli dışlı olmadan kötü olduklarıda söylenemez. ama her yerde polis var bazı yerlerde 100 km içerisinde 4 polis kontrolünden geçiyorsunuz. en büyük sıkıntı sürücülerin çok kötü araç sürmesi ki virajda bile araç solluyorlar, yollar dar olduğundan sıkıntı olabiliyor. dil sorunu var haliyle daha çok italyanca biliyorlar. 1 günde rahatça geçebileceğiniz bir ülke biraz para bozdursanız yeter. çok fazla turistik bölgeler değil geçeceğiniz yerler o yüzden çok rahat hissetmiyorsunuz kendinizi, ama ciddi bir sıkıntı yaşamazsınız ben görülmesi gerek ama kalınmasına gerek yok olarak görüyorum.

Ynt: Araç İle Bulgarsitan - Sırbistan - Bosna Hersek - Hırvatistan - Karadağ - Arnavutluk - Makedony

ozsen' Alıntı:
Arkadaşlar selam, bende bu yıl Haziranbaşında 15 günlük motosiklet gezisi planlıyorum.Fakat okuduğum yazılarda kimsenin başına bir şey gelmesede Arnavutluk hakkında hep olumsuz yazılar yazılıyor.Yoldan tasarruf ve farklı ülke olduğundan benimde planımda İşkodra-Tiran-Elbasan güzergahı olacak.Gece kalmasamda yemek ve benzin için elbette duracağım.Bu Ülkede ne gibi sorunlar var bilen var mı?
Sevgiyle kalın.

merhabalar özsen
Gitmeyi düşündüğün işkodra-tiran-elbasan yolunu biz (eşimle)tersten yani ohrid-elbasan-tiran-işkodra olarak kendi aracımızla geçtik. Arabamızla balkan turuna çıkarken beni de en çokürküten ülke arnavutluktu ama en rahat ettiğimiz ülkelerden biri de arnavutluk oldu.Hiçbir güvenil sorunuyla karşılaşmadık,aracımızı istediğimiz yerde bıraktık,gezdik geri geldik.Umarım siz de bizim gibi güvenli ve mutlu bir gezi yaşarsınız

ahmetşafak' Alıntı:
Arnavutlukta aslında çok sıkıntı yok ama dili çok farklı insanlar diğer balkan ülkelerindekinden daha kaba görünüyor ama içli dışlı olmadan kötü olduklarıda söylenemez. ama her yerde polis var bazı yerlerde 100 km içerisinde 4 polis kontrolünden geçiyorsunuz. en büyük sıkıntı sürücülerin çok kötü araç sürmesi ki virajda bile araç solluyorlar, yollar dar olduğundan sıkıntı olabiliyor. dil sorunu var haliyle daha çok italyanca biliyorlar. 1 günde rahatça geçebileceğiniz bir ülke biraz para bozdursanız yeter. çok fazla turistik bölgeler değil geçeceğiniz yerler o yüzden çok rahat hissetmiyorsunuz kendinizi, ama ciddi bir sıkıntı yaşamazsınız ben görülmesi gerek ama kalınmasına gerek yok olarak görüyorum.

Bilgiler için teşekkürler,Sabah girip akşam çıkacağım için bir tek öğlen yemeği yer benzin için dururum ilk etapda buda dil konusunda yeter heralde.Ülkeye girdikçe ısınırsam daha çokmola verir tadını çıkarırım.Trafik sorununu duymuştum onuda dağlık bölgede daha dikkatli ilerliyeceğiz.

ozgyildir' Alıntı:
merhabalar özsen
Gitmeyi düşündüğün işkodra-tiran-elbasan yolunu biz (eşimle)tersten yani ohrid-elbasan-tiran-işkodra olarak kendi aracımızla geçtik. Arabamızla balkan turuna çıkarken beni de en çokürküten ülke arnavutluktu ama en rahat ettiğimiz ülkelerden biri de arnavutluk oldu.Hiçbir güvenil sorunuyla karşılaşmadık,aracımızı istediğimiz yerde bıraktık,gezdik geri geldik.Umarım siz de bizim gibi güvenli ve mutlu bir gezi yaşarsınız

Selam ozgyıldır,
Bilgiler için teşekkürler aslında bende sizin yaptığınız geçişi yapacağım,umarım düşündüğümüzün tam tersi olur keyifli bir geziyle döneriz.İnsanlık hali çok çekindiğin yerde rahat edip hiç beklemediğin yerde olumsuzluk yaşayabiliriz bu yüzden hep dikkatli olmalıyız.

Ynt: Araç İle Bulgarsitan - Sırbistan - Bosna Hersek - Hırvatistan - Karadağ - Arnavutluk - Makedonya

:smiley:GEZGINLERE DUYURULUR SEIT&SUAT ARTIK BOOKING COM SITESINDE http://www.booking.com/hotel/mk/seit-suat-apartment.html GUVENLI REZERVASYONLAR ARTIK BURDAN DA YAPABILIRSINIZ :smiley: HERKEZI PANSIYONLARIMZA BELIYORUS

Ynt: Araç İle Bulgarsitan - Sırbistan - Bosna Hersek - Hırvatistan - Karadağ - Arnavutluk - Makedonya

Balkanlara Başlangıç için Bosna Hersek doğru bir seçim. Saraybosna Araç Kiralama Uygun Fiyatlarla Hizmetinizdeyiz
+387 62 520 533 Viberden iletişim kurabilirsiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri