Araç Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kgezer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,582

kgezer

Yeni Üye
Ben bir tavsiye almak istiyorum, şehir içi ve dağ bayır gezisi yapabileceğim bir arazi aracı istiyorum.
bütçem 20.000 tl

Tek araç olacak, kapı sayısı önemli değil, tek istediğim az yakması, öğrenciyim cebimi yormasın.

Bu taleplerimi karşılayacak, şehir içide beni yormayacak bir arazi aracı var mı?

Var ise bu araca LPG önerir misiniz? Tehlikeli midir?(düşünmüyorum fikir istiyorum sadece.)

Not: Görüntüsüde güzel olmalı, modifiyeli olarak.

Etiketler
merhabalar,
öncelikle tavsiyem, malum araç satış sitesinde 20.000 TL kriterini belirleyip önce modelleri görmelisiniz, beğendiğiniz modeller arasında seçim konusunda yardım isterseniz daha faydalı bilgiler alabilirsiniz.
arazi aracı geniş bir kavram, pikap da var, lada da var, defender de var frontera var, suzuki var, pajero var var da var yani,
önemli olan sizin kriterleriniz olmalı
mesela nivada bagaj sorunu yaşarsınız ama en hesaplılarındandır
keza suzuki de öyle bunlar 10.000 TL ye kadar satılıyor
çok geniş bir kavram, sonuçta araç az yakar ama vergisi çok tutar :smiley: bir sürü ucu olan değnek anlayacağınız.
Siz bence daha özel kriterler söylemelisiniz enazından model belirlemelisiniz saygılar

merhabalar,
öncelikle tavsiyem, malum araç satış sitesinde 20.000 TL kriterini belirleyip önce modelleri görmelisiniz, beğendiğiniz modeller arasında seçim konusunda yardım isterseniz daha faydalı bilgiler alabilirsiniz.
arazi aracı geniş bir kavram, pikap da var, lada da var, defender de var frontera var, suzuki var, pajero var var da var yani,
önemli olan sizin kriterleriniz olmalı
mesela nivada bagaj sorunu yaşarsınız ama en hesaplılarındandır
keza suzuki de öyle bunlar 10.000 TL ye kadar satılıyor
çok geniş bir kavram, sonuçta araç az yakar ama vergisi çok tutar :smiley: bir sürü ucu olan değnek anlayacağınız.
Siz bence daha özel kriterler söylemelisiniz enazından model belirlemelisiniz saygılar

İlgilenip cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim, şöyle belirteyim aslında sevdiğim araç suzuki samurai, modifiyeli ve güzel duruşu olanlardan bahsediyorum... Lada niva baktım ama görüntüsü beni çok tatmin etmedi, bagaj vs gibi ekstra taleplerim yok, vitara da güzel, benim tek kriterim, modifiyeli olarak güzel görünüme sahip olması ve içlerinden en az yakıt harcayanı(benzin olarak) :smiley:

beğendiğiniz araçlar gayet de güzel, sanırım tek kişi için düşünüyorsunuz, aile tarzı bir şey isteseydiniz daha büyük araçlara yönelirdiniz,
Tek kişi için hem de görüntü olarak samurailer benim de hoşuma gidiyor, yaşadığınız yerde bu araçlardan pek yoksa değişik bir havası da olur, nivaları da es geçmemek lazım,
Aracı belirledikten sonra bakın diğer sorunlar devreye giriyor, şimdi nivanın parçaları da ucuz deniliyor ki öyle, bir de resimler haricinde aracı görmek lazım, bir arkadaşım almış, gayet de güzeldi, arabayı bizzat görünce daha farklı geliyor insana,
Yedek parça, servis, iyi bilen usta bunları belirleyin kafanıza göre aracınızı alın, arazi araçları zaten yakıt konusunda insafsız olur çok ekonomik bir şey beklemeyin, yakıtı çok iyi denilenlerin motoru yenidir, siz de verirseniz 8-10.000 TL sizin de yakıtınız düşer, bir de bakımlar çok önemli diyor arkadaşlar, bakımını yaparsanız elbette tasarruf yaparsınız,
umarım istediğiniz aracı bulursunuz.
Saygılar.

beğendiğiniz araçlar gayet de güzel, sanırım tek kişi için düşünüyorsunuz, aile tarzı bir şey isteseydiniz daha büyük araçlara yönelirdiniz,
Tek kişi için hem de görüntü olarak samurailer benim de hoşuma gidiyor, yaşadığınız yerde bu araçlardan pek yoksa değişik bir havası da olur, nivaları da es geçmemek lazım,
Aracı belirledikten sonra bakın diğer sorunlar devreye giriyor, şimdi nivanın parçaları da ucuz deniliyor ki öyle, bir de resimler haricinde aracı görmek lazım, bir arkadaşım almış, gayet de güzeldi, arabayı bizzat görünce daha farklı geliyor insana,
Yedek parça, servis, iyi bilen usta bunları belirleyin kafanıza göre aracınızı alın, arazi araçları zaten yakıt konusunda insafsız olur çok ekonomik bir şey beklemeyin, yakıtı çok iyi denilenlerin motoru yenidir, siz de verirseniz 8-10.000 TL sizin de yakıtınız düşer, bir de bakımlar çok önemli diyor arkadaşlar, bakımını yaparsanız elbette tasarruf yaparsınız,
umarım istediğiniz aracı bulursunuz.
Saygılar.

Ben Bursa'da yaşıyorum bu nedenle her aracın servisi ve parçasını bulabilirim, burada otomativ sektörü geniş, peki 3 araç arasından en az hangisi yakar? Samurai daha hoş geliyor, ve bu yakıt standart otomobillere göre fazla mı olur şehir içi? Atıyorum 100km de kaç litre yakarım ortalama? öğrenci olduğum için hesap ederek girmem gerekiyor bu işe :smiley:

20ytl'ye sorunsuz arazi aracı bulmak şans işi, eski sahibi her tür bakımını tamirini yaptıktan sonra keyfi kaçıp sattıysa belki olabilir.
Yakıt evden işe arabayla gidenlerin düşünmesi gereken şey, öğrenci olunca bütçe kısıtlı olsa bile araç sadece hafta sonu kullanılacaksa ne kadar fark eder bilemiyorum. Yok her gün kullanılacaksa sorun olabilir.

Merhaba,
Öncelikle belirtmek isterim ki bütçeniz makul ne fazla ne az. Alacağınız aracı sırf arazide kullanacaksınız ve ne fazla yakmasını nede az kaçmasını istemezsiniz elbet(ki bende alacak olsam istemem) şimdi önünüzde tabiri caiz ise hayvan kadar seçenek mevcut bunlar;
-Lada niva
Iki kapılı modelleri türkiye'de yaygındır, namıdiğer keçidir zaten ufacık birşeydir yakıtı normaldir ama otobanda yol tutuş 0 can güvenliği -1 dir tabi dikkatli kullanana. Sürekli dört çeker yanlış hatırlamıyorasam buda yakıta ve bakıma eksi.

-Suzuki vitara
Tek bildiğim türkiyede sadece 2 kapılı ve benzinlisinin olduğu onun dışında buda küçük birşey niva hakkında güvenlik satırları geçerli

-Cherry tiggo
Tavsiye etmem crossover dır

-Land rover 90-110
Ayrıntılı şekilde açıklamaya üşendim
Kısaca sürekli dört çeker benzinlisi yakıtı içer v8 motorun parçası bulunmaz dizeli makuldur parçası bol ve ucuzdur

-Dacia duster
Bu yeni ikinci eli ambiance paketi ayarlı dört çekerdir 4x4 4x2 ve Ambiance laurate diye paket ayrımı vardır iç mekanı biraz 70-80-90lı yıllardan kalmadır(Orta konsolda bulunan cam açma düğmeleri) 1.5 DCI motor eşşek niyetine kullanılabilir parçası bol ve ucuzdur piyasası makuldur yeni bir araç olduğu için (valla oturdum 15 dakika düşündüm birşey bulamadım) kliması vardır

Fazla detaya giremedim kusura bakma benim sana önerim dacia duster olurdu konfor yoktur ama hem şehir içi hem şehir dışı hemde arazide az yakar çok kaçar parça fiyatı ucuz yeni teklonojilere ev sahipliği yapan bir araç aman alırken dikkat edin hocam ESP muhakkak olsun yüksek araba maazALLAH devrilme olasılı var

İyi forumlar...

XT615 cihazımdan gönderildi

20.000 bütçe ile Duster alamazsınız ;) En ucuz 2. el 4x4'ü 35.000'den başlar, o da hasarlı olanıdır. Belirttiğiniz kriterlerde size en uygun araç SUZUKİ (Samurai veya Vitara) gibi görünüyor.

@sakyuz ben sahibindene vs baktığımda bu sayılan modellerin çoğu 20den aşağıda fiyatlarda satılıyor, hepsi mi arızalı :/

@Baris_Akyuz abi çok güzel değerlendirmişsin, suzuki samurai için ne düşüyorsun? Yakıt ve güvenlik?

@yasinblgc aslında ben de zaten suzuki düşünüyorum da, rahat olur mu veya yakıt nasıl olur onu bilen biriyle konuşmak istiyorum burada varsa...

@kgezer
Dün telefondan yazmıştım biraz kısa oldu bu gün bilgisayarı ele geçirebildim :smiley: yani uzun uzun anlatabilirim :smiley:
20.000₺ alacağınız bir arazi aracı biraz eski olacaktır elbet küçükler hemen hemen aynıdır samurai wrangler çakması gibidir görünüşü aynı sayılır aksamlarıda öyle tabi japon versiyonu :smiley: zaten önünüzde fazla bir seçenek yok gibi [Ama var]

-Dahiatsu(Nasıl yazıldığı hakkında bir fikrim yok) Terrios
Sadece hocamda görmüştüm arazi performansı hakkında bir fikrim yok
-Suzuki jimy-vitara(4 kapı olanlarda var)samurai
Bu üç aracı met edenler çok gerçektende iyi araçlar bunlardan birini tercih edebilirsin
-Lada niva(Benden söylemesi efsane araçtır ama arazide asfaltta cıvığınız çıkar)
-Land rover Defender serisi 90-110 Süper araçlardır ama benzini motorini içer bunun sebebide sürekli 4 çeker olmasıdır v8 motora denk geldiyseniz yandınız :smiley:
-Jeep wrangler bu fiyat çerçevesinde üstü açık bulabilirsin

Bunlar dışında dediğim gibi Kesinlikle ve kesinlik esp donanımı bulunan bir duster öneririm biraz bekleyip bütçeni 30.000 civarında temiz 2. el bulabilirsin

veyahut öğrencisin [Bende öyleyimde daha ne ehliyet[Yaş tutmuyor :smiley:] nede para var] bi tane pick-up alabilirsin arkası biraz zıplatabilir onun dışında son hızları genelde 140-180 arası değişir ama 90 üstüne çıkmanı önermem [Aslında hiçbir araçta önermem] Çift kabin l200 d-max hilux [Bir ihtimal]Amarok oraya buraya giderken arkadaşlarınıda alırsın bagajında gepgeniş olur [Önermesemde] Arkayada bi 3 kişi alırsın :D iyi bütçenide fazla sarsmaz çünkü temiz l200 ler 10.000 15.000 gibi komik fiyatlara satılıyor :D

Kıssadan hisse Ya duster için para biriktir yada bi pick-up lara göz at niva jimy samurai terrios gibi 2 kapılı araçların bagajı yok gibidir :smiley:

Biraz bütçeni aşıyor ama pazarlıkla alamayağacağın şey yok
1992 Land Rover Defender 110 2.5 TDI 26.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 218118526
Saf off-road aracıdır defenderler :smiley:
Ve ek olarak off road modifiyeleri en çok bu araca yakışıyor[bence]
şimdi forumlarda araç tavsiye konularında sürekli sahibinden.com üzerinden fiyat önerisi yapılmakta gerçek bir araç pazarına gidip 2. el bir duster'ı 20.000 civarında bulabilirisin zaten sahibinden.com'a araçlarını koyanlar fiyatı yüksek koyuyorlar ki pazarlık olsun diye o yüzden internet yerine bir araba pazarına gitmeni öneririm...

İyi forumlar

(Pick-up fikrini düşün 4x2 leri bile keçi gibidir [D-max l200 f150(ranger)])

ben sahibindene vs baktığımda bu sayılan modellerin çoğu 20den aşağıda fiyatlarda satılıyor, hepsi mi arızalı :/

değil, ama 1-2 arıza yapıp elden geçmiş olanı daha iyi durumdadır muhemelen...

İlk arazi aracı aldığımda suzuki ve niva düşünüyordum hazırda niva buldum aldım 1 hafta kullandım eski sahibine geri verdim 10 bine almıştım nivayı ondan sonra suzuki kararı aldım taki bu video izleyene kadar vazgeçtim video yapanın ellerine sağlık suzukinin ne olduğu belli oldu Land Rover Series 3 aldım 5 sene kullandım çok memnun kaldım bana gore arazi aracı Land Rover Seriesi sattım 110 defender aldım Land Rover Series den vazgeçmedim defenderin yanına 73 model Series 3 aldım bence Land Rover defender veya Series alın suzuki video

Video ayıp olmuş, ne kadar para o kadar köfte derler. Arabayı tank zannedip amacını aşanlarda kabahat diyorum. Biraz da bu suv/crossover/arazi aracı karmaşasından kaynaklanıyor bu durum. Hepsi suv, hiçbiri sırf ucuza maal edildi diye içine bi arazi şanzımanı sıkıştırmayı becerebilen suzukinin suçu değil. Pek ucuza maal edilemeyen vx80'lerin akslarını kıranları da gördük.
O bir yana bu videoda gösterilen araçların ömrü doldu, bundan sonra çok iyi bakımlı değilse ancak problemleriyle uğraşırsınız, ve efsane kasa corolla gibi de yedek parçası mahalle bakkalında bulunmaz.

Bahsettiğiniz landrover da askeriyenin elinde bol bol bulunması sebebiyle belki yedek parça avantajına sahiptir (tabi series 3 olmadığı sürece, onun yedek parçaları için bknz ebay), ama 20bin lira bütçeyle bulaşılacak araba değil.

Ha bu arada, motor ufaksa ve araba o motorla suv kasa çekiyorsa ve boyundan büyük tekerlekleri çeviriyorsa lpg'den de uzak durun, benden söylemesi :smiley:

Not: Öğrenci bütçesine göre araba isteyenlerin adresi belli aslında... yukarıdaki yazıda ip uçlarını bulabilirsiniz... yine de illa arazi aracı olacak diye düşünüyorsanız sahibinden.com'da 1-2 tane motoru yeni yapıldı sorunsuz vs gibi ifadelerle satılan nispeten yeni model 1-2 ford ranger var, parçası vs daha kolay bulunur, ama bilinmez iddia doğru mudur, gerçekten motor düzgün yapılmış mıdır.

Son düzenleme:

Video ayıp olmuş, ne kadar para o kadar köfte derler. Arabayı tank zannedip amacını aşanlarda kabahat diyorum. Biraz da bu suv/crossover/arazi aracı karmaşasından kaynaklanıyor bu durum. Hepsi suv, hiçbiri sırf ucuza maal edildi diye içine bi arazi şanzımanı sıkıştırmayı becerebilen suzukinin suçu değil. Pek ucuza maal edilemeyen vx80'lerin akslarını kıranları da gördük.
O bir yana bu videoda gösterilen araçların ömrü doldu, bundan sonra çok iyi bakımlı değilse ancak problemleriyle uğraşırsınız, ve efsane kasa corolla gibi de yedek parçası mahalle bakkalında bulunmaz.

Bahsettiğiniz landrover da askeriyenin elinde bol bol bulunması sebebiyle belki yedek parça avantajına sahiptir (tabi series 3 olmadığı sürece, onun yedek parçaları için bknz ebay), ama 20bin lira bütçeyle bulaşılacak araba değil.

Ha bu arada, motor ufaksa ve araba o motorla suv kasa çekiyorsa ve boyundan büyük tekerlekleri çeviriyorsa lpg'den de uzak durun, benden söylemesi :smiley:

Not: Öğrenci bütçesine göre araba isteyenlerin adresi belli aslında... yukarıdaki yazıda ip uçlarını bulabilirsiniz... yine de illa arazi aracı olacak diye düşünüyorsanız sahibinden.com'da 1-2 tane motoru yeni yapıldı sorunsuz vs gibi ifadelerle satılan nispeten yeni model 1-2 ford ranger var, parçası vs daha kolay bulunur, ama bilinmez iddia doğru mudur, gerçekten motor düzgün yapılmış mıdır.
Series 3 5 sene kullandım parça konusunda hiç sıkıntı çekmedim turkiyede bir çok firmada mevcut şuanda 73 model series 3 topluyorum video daki suzuki bir 4x4 arazi için videoda gorulduğu gibi araçlar fazla zorlanmamış tabi marka modele gore değişir ama bu kadarda arazide bir araç parça kırmaması lazım 84 seriesm canavardı beni arazide bıraktığını gormedi o kadar zorlamama rağmen arazide guven veriyor land rover tabi fark var biri land rover biri suzuki bence suzuki paranın hakkını vermiyor 8 bine 84 model bir series arazide sorun çıkarmaz ama 20 bin 25 bin bi suzuki parça kırar kalite sağlamlık meselesi sonuçta bu 4x4 arazide keyif verecek heycan yaratacak engelleri aşacak bence bu kadar basit olmaması lazım video guzel olmuş bilgisi olmayan arkadaşlar yardımcı olacak bir video

GT-N8005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.