Araç Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cophook Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,265

cophook

Yeni Üye
Herkese merhaba,

kendime ait hiç 4x4 aracım olmadı. ama askerlik görevimi yerine getirirken 2006 model mitsubishi L200 136HP 4X4 ile 22000 km yaptım ve 15000 km 4 çeker üzerinde oldu..görevim icabı orman gözetleme kulelerine çıktım , görev yaptığım şehirdeki en yüksek noktarlara tırmandım ve normal bir araç ile çıkılamayacak cinste yollarda tamamladım askerliğimi..

lafı fazla uzattım :smiley: ilk başlayanlar için Toyota Ln65 -Ln 105 ya da Land Rover Defender tavsiye ediliyor..Dizel motorların bu off-road maceralarında daha üstünlük sağladığı kesin..Araç alırken nelere dikkat etmeliyim? boş modifye edilmemiş bir canavar mı olmalı yoksa donanıma sahip canavar mı olmalı?

şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim...

Etiketler

ilginiz için teşekkürler...özelliklerde 4x2 ama açıklamalarda 4x4 olduğu belirtilmiş..

Herkese merhaba,

kendime ait hiç 4x4 aracım olmadı. ama askerlik görevimi yerine getirirken 2006 model mitsubishi L200 136HP 4X4 ile 22000 km yaptım ve 15000 km 4 çeker üzerinde oldu..görevim icabı orman gözetleme kulelerine çıktım , görev yaptığım şehirdeki en yüksek noktarlara tırmandım ve normal bir araç ile çıkılamayacak cinste yollarda tamamladım askerliğimi..

lafı fazla uzattım :smiley: ilk başlayanlar için Toyota Ln65 -Ln 105 ya da Land Rover Defender tavsiye ediliyor..Dizel motorların bu off-road maceralarında daha üstünlük sağladığı kesin..Araç alırken nelere dikkat etmeliyim? boş modifye edilmemiş bir canavar mı olmalı yoksa donanıma sahip canavar mı olmalı?

şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim...
Merhaba . Bence arac alırken temel yapılması gerekenlerın yapıldıgı bir arac almalısınız ( boya kaporta alt takım ve yürüyen ) eger düşünürseniz 309401863 sahibinden ilan no . Iyı günler

ilk başlayanlara defender tavsiye ediliyorsa daha ilerisinde ne alınır acaba.. defender nerdeyse off road da son n0ktalardan birisi..

Bende yavaş yavaş ilgi duymaya başladım offroada :smiley:
Dün 2000 model Honda Hrv aldım. Belki beklentilerimiz sizinkilerle farklı ama başlangıç için Hrv düşündüm. Çok ağır arazilere bir anda giremem çünkü bu konuda eğitimim yok henüz.

İlerleyen aşamalarda kendimi geliştirdikçe aracımı satıp Toyota Rav4, Ln65, Mitsubishi Pajero, Suzuki Grand Vitara tarzı araçlara geçiş yapmayı düşünüyorum.

Bende 2006 4x4 navar vardı şehir içi de kullanıyordum sürekli debriyaj sorunu yapardı ihtiyaç anında 4x4 e geçmezdi bunun yanında çok kuvvetli bir araçtı tabiki. Fakat navara hillux ya l200 bu araçların parçaları çok pahalı kaporta aksamları kullanıcı için önemli çizik yada eziklerde yüreğiniz yanıyor. Dilediğiniz gibi zorlayamıyorsunuz ve arka süspansiyon takımı makaslı olduğundan aynı zamanda arka tampon mesafesi uzun olduğundan heryere takılıyor , bununla birlikte vergileri bakım masrafları ve özellikle modifiye masrafları çok ağır. Ben defender aldım bu söylediğim sorunların tamamı ortadan kalktı fakat aracın motoru çok güçsüz 10.000 tl civarı büyük motor konulabiliyor. 2009 yılında navaranın motorunu yediğimde 13000 tl ödemiştim.
Önerim 2.aracınız varsa kesinlikle defender dır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri