Arac Yükseltme Sekilleri Ve Profesyonel Servisler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Statik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,353

Statik

Yeni Üye
Arkadaslarim yillardir okuyorum fakat araniza yeni katildim once 2009 x trail sonra 2005 xc 90 ve simdi mazda 2016 cx3 kullanicisiyim eski araclardan yukseklik ve kum ustunde gitme ozelliklerine oyle alistimki gunlerdur mazda cx3 icin yukseltme sekillerini arastiriyorum.Fakat herkes bir telden caliyor ve ustalar genel olarak elindeki mali ovuyor oncelikle sormak istedigim bu isin duayeni diyebileceginiz kimse varmi? Aracimi ayarlanabilir bi sekilde yukseltmek istiyorum fakat kuma ve kaldirim yuksekligindeki kayalara dayanikli olmasi seklinde ve otobama ciktigimda ise savurma ve denge icin fabrika yuksekligine dondurmek istiyorum.Bu konuda kacinmami dusundugunuz uzun omurlu olmayacagini dusundugunuz yada tavsiye ettiginiz sistem marka kisi varsa paylasirsaniz cok memnun olurum.

Etiketler
Youtube'da air ride yada air suspension diye aratın güzel videolar göreceksiniz. Özellikle amerikan araçlarda...Bandırma da gördüm bir araç.içeriden ayarlanabilir yapılmıştı.en kaliteli malzeme ile 1000 ila 3000tl arasını buluyormuş

erhan_41 / Tuzla

Selamlar

1- yükseltme aracın altının yani differansiyellerin arazide taş kaya ve kanallarda takılmaması için yapılır
2- diff. leri yükseltmenin tek yolu yüksek yanaklı uygun A/T M/T extreme lastik takmaktır
3- bu lastiklere yer açmak şase ve çamurluklara sürtmesini önlemek için yükseltme yapılır
4- sadece kupanın yükselmesi diff leri yükseltmez
5- mantıksız hesapsız yapılan yükseltme aks açılarını bozar ve aks kesme gibi problemler yaşarsınız
6-bazı durumlarda açılı salıncak takmak gerekir ve çok iyi bilgili bir usta yapmalıdır ve bu işlem yapılırken abs sensörleri vs. dikkate alınmalıdır
7- A/T M/T tipi lastikler asvaltta HT lastik özelliği göstermez yakıt sarfiyatı artar son hız düşer extrem lastikle zaten asvaltta hız yapamayacağınız gibi araba torna tezgahına ortumuşsunuzda gidiyorsunuz hissi verir A/T ve M/T lastikte asvaltta ses yapar

yükseltme profosyonel açıdan sadece lastikle yapılacağından ve her markaya istediğimiz ölçüde lastik takamayacağımızdan sizin aracı bilen limitleri dahilinde mantıklı hesaplı ölçülü yükseltme yapabilecek bir usta bulmanız ve yükselmeyi geri almak için aracı orjinal ölçü ve lastik ebadına döndürmeniz gerektiğini unutmayın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR