Aracım Kalkarken Gaz Yemiyor.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Usler87 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,377

Usler87

Ana Kamp
Herkese s.a. bende aranıza 93 model vitara jlx alarak yeni katildim aracımı bir haftadır sıkıntısız kullanıyordum ama bugün calistirdigimda kalkarken sanki boguluyor araç ve gaz yemiyor.hizlaninca yada yüksek devirde herhangi bir sıkıntısı yok.sadece kalkislarda ve ikinci vitese taktığında o ilk yüklenme sırasında böyle bir problem oluşuyor .

Etiketler
Aracınızın yakıt türü nedir benzin lpg dizel ona göre bir cevap vermemiz daha sağlıklı olur.

Aracım benzin&lpg aktif olarak lpg de kullanıyorum ancak benzin dede sıkıntısız . Kalkış anında ve ikinci vites geçişinde devrinde 2000 e kadar gaz yememek ve buna bağlı silkeleme yapıyor sanki boguluyor gibi . Benzinde de denedigimde gaz kadar olmasada hafiften ondada yaptığını gördüm. 2000 devirde sonra sıkıntı olmuo.

Anladığım kadarı ile yakıt hava karışımında bir sıkıntı var gibi gözüküyor. Hava filtresi değişimi vb. işlem uyguladınız mı acaba ?.

Henüz o uygulamayi yapmadik.esasen Benzinde denedigimde benimde aklıma ilk hava filtresi gelmişti ama 4*4 segmentte çok yeni ve tecrübesiz olduğum için burdan bilgi almak istedim yarın ilk isim hemen hava filtresi kontrolü ve gerekirse değişimi olacak.işlem bittjgindede zaten burdan sonuç paylaşımı yapıcam. İnşallah problem de sadece onunla sınırlı kalır. İlgi ve cevabınız için çok teşekkür ederim.birde galiba biraz da nazar değdi. Çünkü bir hafta gibi kısa surede araca resmen aşık oldum ve öve öve bitiremedim.

Benzer bir sıkıntıyı lpg gaz ayarını yaparken yaşamıştım. Bende çok yeniyim fakat bu kısa sürede uğraşarak bazı şeyleri öğrendim öğreniyorum hala. İnternet başında okumakla uygulama kısmı çok farklı oluyormuş uyguladıkça sorunlarla karşılaştıkça çözümler buldukça daha iyi öğreniyor insan. Hislerinizi gayet iyi anlıyorum kendime ait kendi emeğimle aldığım ilk arabam uzun yıllar hayalini kurduğum bi lr olunca tanıdığım veya yeni tanıştığım herkese aracımdan bahseder durumdayım. O yüzden sürekli bi aksilik yaşıyorum sanırım :D

Evet ikimizin de araçlarımıza karşı duygularımız aynı anlaşılan. Bakalım inşallah yarın bu problem bu küçük neden den dolayidir ve çözüme kavuşur inşallah.

Hava filtresi değişimi önceki sahibi yakın zaman da değiştirmiş sanırım çünkü sokup baktigimizda gayet temiz di sonra bujileri kontrol ettiğimizde bitanesini bastirdigimda tam oturmadigini farkettim ve güzelce yerleştirdim ve sonrasında uzun ca süre denedim herhangi bi problem çıkarmadı inşallah bundandir ve cozulmustur.bilgi veren arkadaslara çok teşekkürler saygılar. ..

Konuyu hortlattim kusura bakmayın ama bilgi olarak paylaşmak istedim. Bahsettigim sıkıntı tekrar arzetti arkadaşlar. Ve bu sefer siddetli derecede gaz yemedmeye başlamıştı. Ve sonrasinDada zor çalışma ve çalışmama olarak devam etti sıkıntı. Sanayiye zor bela götürdüm aracı . Usta distiributor kapağı ve tevzil makarası degismesi lazım dedi . Akabinde değiştirdik ve su an aracım sıkıntısız şekilde calisiyor.yani problem galiba distiributor kapağı ve tevzil makarası imiş. Bilgi amaçlı paylaşmak istedim. Saygilar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.