Aracınızı Off-Road İçin Modifiye Ederken Yapacağınız 1. İşlem?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egemen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,276

Aracınızı Off-Road İçin Modifiye Ederken Yapacağınız 1. İşlem? Daha sonra 2. ankete geçiniz. Linki a

• Kullanılan toplam oy
    127

egemen

Kamp II
Aracınızı off-road için hazırlamak istediğinizde ilk nereden başlarsınız, ilk olarak hangi aksesuarı almak istersiniz. Bu anket aracını yeni hazırlayanlar için başlama noktası oluşturacaktır.

Daha sonra ikinci sıradaki "Modifiye İşlemi" için aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=37928.new#new

Etiketler
Ynt: Aracınızı Off-Road İçin Modifiye Ederken Yapacağınız 1. İşlem?

ilk önce mtr lastik

ikinci modifiye işlemi anketi oysuz kalmış kömür dağıtımına başlayacakmış.

Deste deste para kazanmak, ilk iş olmalı :smiley:
Sonra Gezenbilir üyesi olmak,
sonra da bir araç almak :smiley:

MTR Lastik dedim bende....

:smiley:serdar beye sonuna kadar katılıyorum herseyden once para bol olacak ondan sonra gerısını sıtemız gezenbılır sayesınde yapabılırsınız. once lastık yukseltme kıtı ve kılıt daha sonrası yavas yavas vınc tamponu vınc port bagaj vs vs....ahh cj ahh
LRTD5' Alıntı:
Deste deste para kazanmak, ilk iş olmalı :smiley:
Sonra Gezenbilir üyesi olmak,
sonra da bir araç almak :smiley:

MTR Lastik dedim bende....

kesinlikle ilk çeki kancası , sonrasında sırası ile alt muhafazalar , vinç , yükseltme kiti , mt-r lastik , diferansiyel kiliti ve şnorkel

Ben bir listeye başlıyorum. Öncelik sırası size göre daha farklıysa aralara girebilirsiniz...

1. Öncelikle aracınızın sizi yolda veya dağda bırakmayacak kadar iyi bir alt yapısı olmasını, servislerini güzelce yaptırarak sağlamalısınız.
2. Sonra % olarak ne kadar off road, ne kadar yolda kullanacağınıza karar vermelisiniz.
3. Ağırlıklı offroad'a karar verdiyseniz önce bir plan yapmalısınız, ne kadar yükselteceğinize, hangi lastiği takacağınıza, vs. önceden karar vermelisiniz. (Yavaş yavaş yükseltmek, çok pahalıya çıkar. Tekrar yükseltme kiti, tekrar lastik, vs. masrafı!...)
4. Alt korumalar:
a) Radyatör koruma (orjinali üstünde yoksa taktırmalı)
b) Şanzuman koruma
c) Benzin deposu koruma
d) Rock slider (marşpiyeller, hem ilk yamultacağınız yerlerden birisidir, hem hi-lifti takacak bir yer lazım.)
5. Çekme kancaları
6. Hi-lift
7. yükseltme
8. lastik
9. Vinç tamponu
9. Vinç
...

hasanfb ve cj5 ı varsa hıc masraf yapmaya gerek yok. :smiley::smiley::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri