Arazi Aracı Arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gelandewagen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,431

gelandewagen

Ana Kamp
İyi günler arkadaşlar. Mesleğim gereği sürekli arazi şartlarında çalışıyorum. 1992 model Toyota Hilux marka pikap kullanıyordum. Araçta hidrolik direksiyon, klima olmamasından dolayı aracımı sattım ve ofisim için arazi şartlarında kullanacağım 20 bin TL civarı temiz arazi aracı arıyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Fiat Doblo, Ford Connect tarzı araçları düşündüm fakat ölçüme gittiğimiz arazi şartlarında bu araçların darmadağın olacağını düşündüm vazgeçtim :smiley: Aradığım şartlar;

-Klimalı ve hidrolik direksiyonlu
-4 kişilik olması (tenteli düşünmüyorum)
-Yakıtının abartılı olmaması (Lpg veya dizel farketmez)
-Dayanıklı olması
-Yıllık vergisinin çok yüksek olmaması (Max 1500 TL)

Az önce ilandaki bu aracı inceledim fakat araç hakkında çok fazla bilgim yok. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

1994 Jeep Grand Cherokee 4.0 18.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 297657669

Etiketler
Konuya cevap alamadım biraz araştırmalar sonunda 2000 Model Honda HRV aldım Aracın kullanımı ve konforu çok rahat geldi bana. Yola hakimsiniz ve sürüşü çok keyifli 2012 model passat marka aracıma göre daha keyf alıyorum sürerken.

Forumda biraz araştırmam neticesinde çok ağır off road şartlarında sürülmemesi tavsiye edilmiş. Benim için bozuk yollarda dayanıklı olması yeterli. Bide şirkette iş amaçlı kullanacağımdan dolayı yakıtı, vergisi, 2 yılda bir muayene olması benim için çok büyük bir avantaj.

Aldığım araç 4 çeker otomatik şanzuman kazası, değişeni, hasar kaydı yok yalnız eski sahibi renk solmasından dolayı mavi rengini siyaha döndermiş ve mat kaplama yapmış. Motor performansı %85 üzerinde, şanzuman ve alt takımlar sorunsuz. Aracın linki:

2000 Honda HR-V 4WD 27.750 TL Galeriden satılık ikinci el - 322324036

Honda HRV düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Kullanması çok keyifli ve en önemlisi de ekonomik olması.

Aracı kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak

- Otomatik viteste bulunan L modu 4L anlamına mı geliyor? Arazide L konumunda ağır şartlarda mı kullanmalıyım?

-Adana'da orjinal şanzuman yağını değiştiren özel serviss bulunmakta mı?

Teşekküe ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR