Arazi Çalışmaları (İstanbul - Manisa - Aydın-vs.. )

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Herpetologist Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,218

Herpetologist

Yeni Üye
Herkese merhaba,
Öncalikle kendimi tanıtmak istiyorum; Ahmet Yasin Güler,Fatih üniversitesi biyoloji bölümü 1. sınıfta okumaktayım.5-6 senedir kendimce bir çok farklı yerde Doğa yürüyüşü (benim deyişimle arazi çalışması) yapmaktayım.Fakat biraz farklı türde bir gezi oluyor.Yani sadece yürümek değil birazdaha ayrıntıları incelereyek fotoğraflıyarak geçiyor zamanımız.Ben 3-4senden beri biyolojinin bir dalı olan herpetoloji ile ilgilenmekteyim.Kendimi de bu alanda geliştirmek istiyorum.Bu yuzden sık sık bu tur gezılere çıkıyorum yanlız,kardşeimle veya bır kaç arkadaşımla beraber olarak.
Fakat Turkiye de bu canlılar farklı bılınyor ozellıkle yılanlar.bukonuda bilgi vermek amacıylada bazen bı kaç grup arkadşımlada bu tarzda gezler yapmıştık.
Eger bu tarz bir geziye katılmak isteyen arkadşlar olursa seve seve kabul ederiz.Doğayı tamamen yerinde incelemek özellikle fotoğraflamak en büyük tutkularımdan biridir. Herkes tadmalı bence :smiley:

Kendimce bir çok kere grup kurmaya çalıştım fakat bu konuda herkes benim kadar duyarlı olamadı.(çevremdekı ınsanlar)
Şuanda kendim için hazırladığım kişisel sayfamda yapdığım veya grup olarak yapdıgımız gezılerı,bilgi,video gibi payaşımları yapmaktayım.Fakat öğrenim durumu yuzunden çok sık paylaşımda bulunamıyorum.

Facebook üzerinden kurduğum sitemin sayfasınada bakabilirsiniz.Kişisel hayran sayfası olarak görünsede bu alanla ilgilenen insanları bir aaya getirmek adına kurulmuştur.Özellikle bu tarz da gezileri organize ederken daha geniş bir kitleye sahip olmak için.

Siteme => www.turkisherpetologist.com

Facebook sayfasınada=>http://www.facebook.com/#!/pages/Turkish-Herpetologist/154414834577239
Bu linklerden ulaşabilirsiniz.

Sizlere arazi çalışmalarımızdan bir kaç fotoğrafı göstermek istiyorum.
Eskiden beri En sık gittiğim yer Şile/Ağva'dır.Ağva'nın 10km gerisinde Evrenli köyü yakınnda ormanın içersinde bize ait bir arsa bulunmaktadır.Gerçekden çok güzel zamanlar geçirmişimdir.Bir çok farklı canlylailk defa orda karşılaşmışımdır.Beni en çok etkileyen ve bu işe iyice bağlanmamı sağlayan Boynuzlu engerek (Vipera ammodytes) ile karşılaşmam.Anlatıcak çok şey var ama inş gezilerimize katılırsanız.bildiğim herşeyi paylaştğımı görüceksiniz.

Etiketler
Ynt: Arazi Çalışmaları (İstanbul - Manisa - Aydın-vs.. )

--Ağva—

Kuzenim enes kendisi 8 yaşında ve yılanlarla arası iyidir  Yılanın türü Natrix natrix ; tamamen zararsız bir su yılanıdır.

Kardeşim Zeynep, elindeki bir ayaksız kertenkele(Anguis fragilis) Zeynep in en sevdiği surungendir.
Çok yalvarmıştı bana eve getirip beslicem diye ama bu tür tutsak yaşama alışamayan bir canlıdır.kende doğasında çok daha rahatlar.

--Manisa—
Manisa gezimizde kalabalık bir gruptuk.Bu gezimizde çok güzel geçmişti.Manisa’ya ilk gidişimde ve bu şehri çok sevdim.Tamamen doğasıyla mukemmel ve sehir ile bir olmuş durumda.İstanbul dan geldiğim içindir beklide 

--Aydın—

Beni evinde ağırlayan arkadaşım Ömer Başar,
Elindeki de ipliksi yılan,Typhlops vermicularis

--Rumeli Feneri köyü –

Kuzenim Hilal ve elindeki Bufo viridis cinsi bir kurbağa

Yakaladığım bir kertenkeleyi sevdikten sonra salarken fakat pek gitmeye niyetli değil 

--Polenezköy—

Umarım fotoğrafları beğenmişinizdir.
Umarım sizlere azcıkta olsa yaptığımız şeyleri gösterebilmişimdir.Bu fotoğraflar insanların bu hayvanlar hakkındaki dşüncelerini biraz olsun değiştirebilir.bu nedenle de eklemek istedim.Yaptığımız geziler hakkında Facebook grubumda ve sıtemde bolca fotoğraf ve bilgi bulabilirsiniz.

Saygılar.
Ahmet Yasin Güler

Merhaba Ahmet, çok güzel resimler, bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Senin gibi genç doğaseverleri görmek beni umutlandırıyor. Facebook sayfanı da takip edebilmek amacıyla işaretlerdim ;)

Düşünceleriniz için ben teşkkür ederim :smiley:
Umarım sizlere sevdirebilirim bu canlıları :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri