arazi vitesi nasıl kullanılır

'TEKNİK - TECHNICAL ISSUES' forumunda gurbuz35 tarafından 3 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. gurbuz35

gurbuz35 Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0
    öncelikle kolay gelsin arkadaşlar
    Ben daha yeni bi 4x4 sahibi oldum.Dolayısıyla vitesler hakkında bir şey bilmiyorum siteden okuduğum kadarıyla norma giderken vites 2h de kalacak ağır arazi şartlarında 4l birazdaha hafif yerlerde 4h olacak doğrumu?
    birde sormak istediğim şu şimdi
    1- arazi vitesine alırken aracı durduracakmıyız?
    2- arazi vitesine alırken normal vites boştamı olacak yaksa olması gereken bir değer varmı?
    3- arazi vitesine taktıktan sonra hemen hareket ediyormuyuz?Bazıları 10m kadar geri geri git diyor.
    4- arazi vitesine aldıktan sonra hareket edeceğimiz zaman normal vitesin konumu ne olması gerekiyor(boş-1-2 vs)
    5-arazi vitesinden çıkacağımız zaman yine yaptığımız işleme göre mi hareket edeceğiz
    6-arazi vitesine illa arazidemi almamız gerekiyor dik bir asfalt yokuşu çıkarkende alabilirmiyiz?
    7- eğer arazi vitesine aldıktan sonra biraz geri geri gitmemiz gerekiyorsa ve şehir trafiğinde isek bu nasıl olacak(Çünkü arkamızda araç olacağı için 5-10 m gitmemiz mümkün değil)

yardım bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
    bu arada aracım 97 frontera A 2.2i

2. chala

chala Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: arazi vitesi nasıl kullanılır

yukarıda sorduğunuz soruların neredeyse tamamı jeep - cj serileri için sorulup yanıtlanmış sorular, ve dualmatik de denilen hub lar için geçerli, aldığınız araçta hub yoksa zaten sorularınızın çoğu havada kalmış olacak

ben ençok son soruya takıldım, şehir içindeysek ve yoğun trafik varsa niye araziye almak istiyelim ki. adı üzerinde, arazi vitesi ;)

aracınız hayırlı uğurlu olsun, aramıza hoşgeldiniz.

3. gurbuz35

gurbuz35 Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0

şöyle çok dik bir yokuş çıkacağız ve daha rahat çıkalım diye araiye almak istersek diye
    normal viteslede çıkılabilir tabi ki
    ben araziye takınca bir miktar geri gidilir zannediyordum oysa araziden normal vitese takınca 10-15 m geri gitmek gerekiyormuş yeni öğrendim

4. chala

chala Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

4 çekerden 2 çekere geçmek için geri gitmeye gerek yok, direk 2 çekere geçebilirsiniz, sizin bahsettiğiniz, daha önce forumda konuşulmuş bir probleme alternatif bir çözüm önerisiydi. ayrıca ön tekerleri kilitleyen dualmatiklerden kullanmıyorsanız araziden normale, veya normaden araziye alırken araçtan inmenize de gerek yok.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş