arazi vitesi nasıl kullanılır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gurbuz35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,533

gurbuz35

Ana Kamp
öncelikle kolay gelsin arkadaşlar
Ben daha yeni bi 4x4 sahibi oldum.Dolayısıyla vitesler hakkında bir şey bilmiyorum siteden okuduğum kadarıyla norma giderken vites 2h de kalacak ağır arazi şartlarında 4l birazdaha hafif yerlerde 4h olacak doğrumu?
birde sormak istediğim şu şimdi
1- arazi vitesine alırken aracı durduracakmıyız?
2- arazi vitesine alırken normal vites boştamı olacak yaksa olması gereken bir değer varmı?
3- arazi vitesine taktıktan sonra hemen hareket ediyormuyuz?Bazıları 10m kadar geri geri git diyor.
4- arazi vitesine aldıktan sonra hareket edeceğimiz zaman normal vitesin konumu ne olması gerekiyor(boş-1-2 vs)
5-arazi vitesinden çıkacağımız zaman yine yaptığımız işleme göre mi hareket edeceğiz
6-arazi vitesine illa arazidemi almamız gerekiyor dik bir asfalt yokuşu çıkarkende alabilirmiyiz?
7- eğer arazi vitesine aldıktan sonra biraz geri geri gitmemiz gerekiyorsa ve şehir trafiğinde isek bu nasıl olacak(Çünkü arkamızda araç olacağı için 5-10 m gitmemiz mümkün değil)

yardım bilgileriniz için şimdiden teşekkürler
bu arada aracım 97 frontera A 2.2i

Etiketler
Ynt: arazi vitesi nasıl kullanılır

yukarıda sorduğunuz soruların neredeyse tamamı jeep - cj serileri için sorulup yanıtlanmış sorular, ve dualmatik de denilen hub lar için geçerli, aldığınız araçta hub yoksa zaten sorularınızın çoğu havada kalmış olacak

ben ençok son soruya takıldım, şehir içindeysek ve yoğun trafik varsa niye araziye almak istiyelim ki. adı üzerinde, arazi vitesi ;)

aracınız hayırlı uğurlu olsun, aramıza hoşgeldiniz.

şöyle çok dik bir yokuş çıkacağız ve daha rahat çıkalım diye araiye almak istersek diye
normal viteslede çıkılabilir tabi ki
ben araziye takınca bir miktar geri gidilir zannediyordum oysa araziden normal vitese takınca 10-15 m geri gitmek gerekiyormuş yeni öğrendim

4 çekerden 2 çekere geçmek için geri gitmeye gerek yok, direk 2 çekere geçebilirsiniz, sizin bahsettiğiniz, daha önce forumda konuşulmuş bir probleme alternatif bir çözüm önerisiydi. ayrıca ön tekerleri kilitleyen dualmatiklerden kullanmıyorsanız araziden normale, veya normaden araziye alırken araçtan inmenize de gerek yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri