Arkadaslar Zj De Fren Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aknsrp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,288

Aknsrp

Zj candır
Gunaydin herkese zj ile frene bastigimda tam durmaya yakin zzzzz diye bir ses geliyor ve tir tir tir edip sanki biri frene aralikli vuruyormus gibi oluyor. Tabi bu olay 3 saniye gibi bir zamanda oluyor.

Ayraci yavaslarken onden tak diye bir ses geliyor alttan her yavasladigimda bir kere.Tesekkurler

Etiketler
Selam;
İlk problem defransiyel gibi görünüyor.Uğultu vızıltı var mı def.lerde?
ikinci ses de muhtemel denge kollarının bağlantı yerlerinde bi çatlak var.her frende araç öne doğru hamle yaptığında bi tak sesi geliyosa kırık çatlak sesidir bariz.motor kulaklarından biri de bitmiş olabilir.

Selam;
İlk problem defransiyel gibi görünüyor.Uğultu vızıltı var mı def.lerde?
ikinci ses de muhtemel denge kollarının bağlantı yerlerinde bi çatlak var.her frende araç öne doğru hamle yaptığında bi tak sesi geliyosa kırık çatlak sesidir bariz.motor kulaklarından biri de bitmiş olabilir.
Doğru def. sesi var 100 den sonra vov vov diye ses yapıyor yağ da katkı da aldım ama daha sesin hangisinden geldiğini çözemedim.Bana abs sensöru dediler ama dediklerinizde olabilir kontrol ettireyim.

Doğru def. sesi var 100 den sonra vov vov diye ses yapıyor yağ da katkı da aldım ama daha sesin hangisinden geldiğini çözemedim.Bana abs sensöru dediler ama dediklerinizde olabilir kontrol ettireyim.
abs sensörüyle alakası yok 100'den sonra araba yüke bindiğinde yapar uğultuyu yani gazdayken duyarsın,akarken kesilir.işte bu uğultu yavaşlarken dişler ters istikamete baskı oluşturuduğunda daha farklı hissediliyor.bu arada katkı sesi kesmez.bu doğal bir aşınma sesi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri