Arkası Hafif Kalıyor Öneriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jurnal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,643

jurnal

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar 2004 model 4x4 rangerim var arazi de bazı engebeli yerlerde arkası hafif kaldığı için patinaja bırakıyor kendini yok mu bunun bir çözümü bir de aracıma ön makara almak istiyorum var mı tavsiyeniz hangi marka ve kaç tonluk çekici olması lazım

Son olarakta araç 2 çekerdeiken yine arka hafif kaldığı için ani frende çabuk kızaklıyor ama 4 çekere verdiğim de müthiş bir freni olyor malüm şehir için de 4 çekerde kullanamıyorum çünkü virajlarda kasıyor kısacası 2 çekerde iken frenlerini nasıl sağlamlaştırabilir abs yok arabada

Etiketler

Ynt: Arkası Hafif Kalıyor Öneriniz

Bu yaptiginiz viraja girdiginizde saga sola hareket ederse aracinizin dengesini bozar sakin boyle bisey yapmayin.sasenin ustune kalin lama bulursaniz onlari sabitleyin veya kalin bi sac bulun kasa icine sabitleyin bu sekilde dengeli bir agirlik yapmis olursunuz. 250-300 kg yeterli olacaktir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ayrica 4 cekerde virajda kasma gibi bisey olmaz siz daha iyi tutundugu icin oyle zannediyorsunuz :smiley:

Sizinki sadece aklima yatmadi, fikir kotu demiyorum ben olsam bu sekilde yapardim sadece.

Sizinki sadece aklima yatmadi, fikir kotu demiyorum ben olsam bu sekilde yapardim sadece.

Bizde mitsubishi L200 4*4 var. Arkaya 2 çuval kum koyduk çok faydası oldu. 2 cuval 120 kg toplamAma estetik değil. En iyisi ise; kasa altina 160 kg lık demir bar kaynatiyorlar ya da monte ediyorlar sanayide..

masraflı olur demezseniz 5 mmlik sacdan kasanın şekline göre kestirip zemine yatırırsınız. Hem kasanın içi korunmuş olur hem ağırlık homojen dağılmış olur hemde absürt görüntü oluşmaz ve virajda sağa sola kaymaz

Vinç konusunu pek bilmediğim için cevap veremiyorum lakin arkası için bence görüntü olarak en güzeli 3 mm paslanmaz kestir yada 4 mm biraz pahalı olur ama hem şık durur, hemde ağırlık olarak nereden baksan 100 kilo olur onun altına da kaymasın ve çizmesin diye bir plastik kaydırmaz tarzı kestirebilirsin tabi zevkler ve renkler tartışılmaz :smiley: iyi günlerde kullan.

Bende aynen Caner ve İsmail Arkadaşımın dediği gibi yaptırmıştım. 2-3 milim sacdan kasanın Şekline göre özel bölüm, çok da kullanışlı oluyor

Özel bölüm derken nasıl birşey örnek foto atabilîrlermi ark

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR