Ayvalık - Çanakkale- Bozcaada - Tekirdağ Kamp Yeri Ve Gezi Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rabbit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,198

rabbit

Kamp II
Yer
istanbul
Merhabalar;
Bayramda Ayvalıktan başlayarak Çanakkale gelibolu bozcaada yada gökçeada keşan üstünden istanbula dönmeyi planlıyoruz. Bu rota üzerinde mutlaka uğranması gereken yerler, kamp yapılacak yer tavsiyelerine ihtiyacımız var. Bölgeyi ilk defa gezeceğiz görebildiğimiz kadar yer görmek istiyoruz. Bu gezi için 4-5 gün ayırdık. Gezimiz binek otomobil ile geze geze yorulduğumuz yerde kamp atarak bölgeyi dolaşmak istiyoruz.
Kamp yapılacak ve gezilecek yerler ile ilgili tavsiyelerini bekliyoruz. sizden gelicek bilgiler ile rotamızı belirlemeye çalışacağız.

Etiketler
Ynt: Ayvalık - Çanakkale- Bozcaada - Tekirdağ Kamp Yeri Ve Gezi Tavsiyesi

Merhaba,

ayvalık'ta deniz kenarında geçirmek istersen Cunda Adası'nda Ada Kamp var. Fiyatı pahalıdır, ama deniz kenarında geçirilebilecek bir yerdir. Onun dışında Ayvalık'ta Çamlık Kamp var. Ama herkesin memnun ayrıldığı Burhaniye'de Altın Kamp var. Onun dışında bu civarlarda Gömeç taraflarında Gemi Yatağı Koyu'nda, aspirin kafe civarlarında ücretsiz kamp yapılabileceğini duydum.

Assos civarlarında benim Sokak Ağzı koyu hoşuma gidiyor. Orada denize sıfır Son Gemi Kamp var.

Bozcaada'da ise Bozcaada Kamp var, memnun olan da var, olmayan da var.

Sorduğun yerlerden aklıma gelenler şimdilik bunlar

sizlere şimdiden iyi tatiller

Teşekkür ederim.arastiracagim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tekirdağ uçmak dere de Çınar Mocamp var uçmak dere yolu yenilenmiş ulaşımı oldukça rahat

keşan üzerinde Erikli danışment orman kampı var tavsiye ederim !

Danışment Orman Kampı'nda yıllar önce bir hafta sonu tek gecelik bir çadır kampımız olmuştu, çok kalabalıktı, duşlarda ve tuvaletler önünde çok sıra oluyoordu, tuvaletler de çok temiz ve bakımlı değildi.

Ben de benzer bir arayı içerisindeyim.
Ben henüz gitmedim ama Gökçetepe Tabiat Parkı ve Kabatepe Orman Parkı'nı çok methediyorlar.

albeni' Alıntı:
Danışment Orman Kampı'nda yıllar önce bir hafta sonu tek gecelik bir çadır kampımız olmuştu, çok kalabalıktı, duşlarda ve tuvaletler önünde çok sıra oluyoordu, tuvaletler de çok temiz ve bakımlı değildi.

Ben de benzer bir arayı içerisindeyim.
Ben henüz gitmedim ama Gökçetepe Tabiat Parkı ve Kabatepe Orman Parkı'nı çok methediyorlar.
Donuş yolunda bir-iki günlüğüne gökçetepeyi planlamaya aldık şimdilik. Yolda çok oyalanmazsak kalmayı düşünüyoruz.

Başlığı görünce şaşırdım
İki aile aynı güzergah için plan yapıyoruz
Bir an arkadaşım sandım sizi
Fakat biz haftaya 5-6 haziran gibi 1 hafta çıkacağız
Bilgi verenlere teşekkür ederim

omerbagci' Alıntı:
Başlığı görünce şaşırdım
İki aile aynı güzergah için plan yapıyoruz
Bir an arkadaşım sandım sizi
Fakat biz haftaya 5-6 haziran gibi 1 hafta çıkacağız
Bilgi verenlere teşekkür ederim
Güzel bir tesadüf olmuş. :smiley:
Bizden önce çıkacağınıza göre gezi notlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Ayvalığı beğenirsek çamlık kamp'ı düşünüyorum, beğenmezsem Burhaniye Altın kamp şimdilik bu..
Rotanın devamını da araştırıyorum

HTC One cihazımdan gönderildi

Gökçetepe tabiat parkını gördüm ve hiç beğenmedim denize uzak çadır kuracak doğru düzgün düz alan yok tuvaletler tadilat halinde çok dağınık ve pis kalmadan kaçarcasına kaçtık

Rotayı belirledik gibi. 25 inde Ayvalıktan hareket ederek assos da 1-2 gece, ardından çanakkaleyi günübirlik gezip, Gökçeadaya geçmeyi planlıyoruz. 2 gece Gökçeada konaklamayıp istanbula dönmeyi planlıyoruz.
Assos daha doğrusu kadırga koyunda ve gökçeada da camping tavsiyesine ihtiyacımız var.

Ayvalık çam kampingi bulduk, çam ağaçlarının arasında. İki çocuk olduğu için orayı beğenmedik. Cunda adasını pas geçtik. Assosa geçtik aşağı indik yolun sonunda öz kamping'de 1 gece kaldık tabii çocuklara göre değildi. Tavsiyem Bozcaada ada camping 1 hafta kaldık güleryüz ortam güzel kamp yeri süper mutfak barbekü duşlar tuvaletler buzdolapları elektrik deniz kişi başı 20 liraydı daha ne diyeyim :smiley: Çanakkale truvayı gezdik ordan şarköy'e geçtik arkadaşın tavsiyesi ile ev tuttuk 120 lira ve evdeyiz döndük

omerbagci' Alıntı:
Ayvalık çam kampingi bulduk, çam ağaçlarının arasında. İki çocuk olduğu için orayı beğenmedik. Cunda adasını pas geçtik. Assosa geçtik aşağı indik yolun sonunda öz kamping'de 1 gece kaldık tabii çocuklara göre değildi. Tavsiyem Bozcaada ada camping 1 hafta kaldık güleryüz ortam güzel kamp yeri süper mutfak barbekü duşlar tuvaletler buzdolapları elektrik deniz kişi başı 20 liraydı daha ne diyeyim :smiley: Çanakkale truvayı gezdik ordan şarköy'e geçtik arkadaşın tavsiyesi ile ev tuttuk 120 lira ve evdeyiz döndük

Öz kamping genel ortam nasıldı, duş, wc temiz midir. Bizde çocuk yok , Terrierimiz var Bize uygun olur mu oz kamping birde fiyat soracağim :smiley:

Bozcaada değilde gökçeadayı görelim diye düşünüyoruz.

Öz kamping çadır başı 50 tl yanlış hatırlamıyorsam. Terrier için uygun temizlik normal, deniz süper kıyılarda kestaneler var.

Evet turu tamamladık sıra gezi notlarında.
Güzergah: İST > Cunda (pansiyon) > Akçay > Assos > Çanakkale > Tekirdağ > İstanbul

Cunda da pansiyonda kalındı cunda gezildi tozuldu. Ardından Akçaya uğrandı 1 gece kalındı tekrar yola düşüldü cuma sabahı kadırga koyuna varıldı kimseler yokmuş aa sahilde ne uzunmuş denildi denize girildi. Ordaki campinglere bakıldı devam edildi.
Assos limana gidildi gezildi tekrar denize girildi. Artık yavaş yavaş akşam olmaya başlayınca kamp atılacak yerler bakılmaya başlandı. Burası çok önemli biz Antik Liman - Kadırga koyu - Küçükkuyu arasındaki hemen hemen her campinge baktık. Hemen hemen hepsinden deyim yerindeyse kaçtık. Arada belki gözden kaçırdığımız kalınacak gibi olan bir yerler vardır. Ama biz Oğuzhan3434 üyemizin tavsiyesi üzerine gargaraya da uğradik bize göre o çevrede kalınacak kamp yapmaya gidilecek tek yer(!) Diğer camping alanları yazlık mantığı ile işliyor.

Assos çevresi gezildi çanakkaleye yolculuk başladı. Kabatepe Orman kampında 1 gece kalınıp İstanbula devam edecektik. Akşam Üzeri Kabatepe Orman Kampının kapısına geldik. DİKKAT KAPALIIIII. Bu sezon açılamamış bürokratik sebeplerden (!)

Mimoza Kamping var dediler Gittik. SAKIN GİTMEYİN, HEMEN KAÇIN ORDAN. Detaylara girmeyi gerek görmüyorum. KAÇINNN.

Yeni rota Gökçetepe Orman Kampı, Kapısına geldiğimizde saat: 00:20 oldu tabi. İçeri girdik 45 TL ücreti kapıda tahsil ettiler. En sona gidin 3 km sonra büfe var WC var rahat edersiniz dediler. Gittik 1'er metre arayla bütün çadırlar dipdibe konserve pozisyonu. Saga baktık sola baktık suratlar asık, yorgun olmasam istanbul'a döneceğiz. Neyse tepelerde en sonda bir yer(!) buluyoruz.
Saat 01:00 Her yer çöp içinde, kimi açık hava sinemasi kurmuş çadırının önüne 5+1 ses sistemi çevredekiler umrunda değil film seyrediyor(Film 2ye doğru bitti yanındaki çadırlar zıplaya zıplaya uyudular sanırım). Öbür tarafta birileri müzik dinliyor, Biraz ilerde yüksek sesle sohbetler saat 02:20 dolaylarında sesler biraz azaldı.

WC konteyner, alanın en kör noktasında kampında en sonu zaten, temiz diyemiyeceğim. WC ye arabayla gelen bir çok kişi var bu arada. Neyse Sabah oldu günübirlik gelenlerde curcunaya katıldı. İskelede 15-20 kişilik bir grup denize atlama etkinliğini 1-1.5 saat kadar HAAAA HOOOO HAYDAA ve garip sesler eşliğinde sürdürdü. Biz 2 m enindeki plaja bir yere havluları attık. Oturduk tam dibimize bir futbol topu fırladı geldi neyse verdik 5 dk. sonra bir daha topu verirken nazikçe maçı başka yerde yapın dedik, el cevap abi futbol sahası burası dediler. İşletmeci plajın tam üstüne kale koymuş bu top burdan oturanın kafasına gelir diye düşünmemiş(!).

Cafe(!) ye doğru yöneldik, Karışık tost 8 lira(içinde kağıt gibi kesilmiş üç-beş parça PİLİÇ SUCUK, en kötü kalite kaşar). Görevli telefonla sipariş veriyor eksikleri bağıra çağıra. Tostlarımızı yerken bir mitsubishi kamyonet geldi soda-kola eksikleri vs. getirdi gitti. Toplandık istanbula dönüşe geçtik bir yandan da alanı inceliyoruz gerçekten büyük bir alan değişmeyen tek şey çöpler. Tam kapıya doğru giderken önümüze yine aynı mitsubishi kamyonet çıktı bu sefer İÇİ ÇÖP TORBASI DOLU bir şekilde. Evet yanlış anlamadınız işletme aynı kamyonla hem cafeye gıda ve içecek taşıyor hemde kamp içi çöp topluyor. Ardından arkamıza bile bakmadan kaçıyoruz tabiki.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri