Balkanlar Turu 40 Gün (sofya-üsküp-bosna-tiran-selanik)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan belka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,453

belka

0532 2864621
Yer
Burhaniye / BALIKESİR
26 Ağustos 2015'de yola çıkmayı planladığımız balkanlar turunda aşağıdaki rotayı izleme niyetindeyiz.
Kapıkule sınır kapısından çıkış yaparak sırasıyla BURHANİYE-KAPIKULE- SOFYA - ÜSKÜP-PRİŞTİNA-NİS-NOVİPAZAR-FOÇA-SARAYBOSNA-MOSTAR-DUBROVNİK-KOTOR-BUDVA-PODGORİTSA-TİRAN-ELBASAN-OHRİD-BİTOLA-SELANİK-DRAMA-KAVALA-GÜMÜLCİNE-İPSALA-BURHANİYE

Rotayla ilgili ilaveler, uyarılar ve düzeltmeler için yardımlarınızı bekliyorum.

Notlar: Vize problemimiz yok, yeşil pasaport var.
Planlanan seyahat süresi 35 ile 45 gün arası planlanmıştır.
Yaklaşık 4000-5000 km arasında yol alacağımız tahminindeyiz.
Araç ve kendimiz için gerekli sigorta çalışmasını yapmaktayız.(öneriye açığız)

Rota planını resim olarak yükleyemedim, nasıl yükleneceği hakkında bilgisi olan var ise yol göstermesini rica ederim.

Son düzenleme:

Etiketler
tünay abi merhaba.geziniz ve programınız çok güzel.size iyi gezmeler diliyorum.sitede yaklaşık bir aydan beri bir problem var kimse resim yükleyemiyor.bu yüzden paylaşım çok az eski yapılan balkanlar gezileride görünmüyor.daha deneyimli abilerimiz.size eminim önerilerde bulunacaklardır.sitenin tekrar eski canlı paylaşımlara döneceğini ümit ediyorum.

Planladığımız güzergah kaba hatlarıyla aşağıdadır.
BURHANİYE-KAPIKULE- SOFYA - ÜSKÜP-PRİŞTİNA-NİS-NOVİPAZAR-BELGRAD -TUZLA-SARAYBOSNA-FOÇA -MOSTAR-DUBROVNİK-KOTOR-BUDVA-PODGORİTSA-TİRAN-ELBASAN-OHRİD-BİTOLA-SELANİK-DRAMA-KAVALA-GÜMÜLCİNE-İPSALA-BURHANİYE
güzergahını 30-40 gün gibi planlamaya çalışıyoruz.
Balkanlar son guzergah

Yapılan hazırlıklar,
Yeşil kart 2 aylık için 220 Euro
Araç kaskosu yurtdışı geçerlilik 192 tl fark
yıllık sağlık sigortası 34 Euro kişi başı
Uluslar arası ehliyet konusunda kararsızım. gerekirse kapıkulede alırım diye bekletiyorum

Uluslar arası ehliyet diye boşuna masraf etme.Yunanistana bile İpsala kapısı hariç nereden girerseniz girin söz gelimi Bulgaristandan yada Makedonyadan girin bırakın Türk ehliyetinin uluslararası şeklindeki kopyasını,ehliyetiniz nerede bile demiyorlar.
ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ yer sadece ve sadece İpsaladan Yunanistana girerken.Çıkarken bile soran yok.

herhangi bir kazaya karışmazsanız uluslararası ehliyet gereksiz gibi ama kaza yaparsanız fena zıplatıyorlar.....

Merhaba dostlar,
27 Ağustosta evimizden hareket edip 7 ekim tarihinde yurda giriş yaptığımız 43 günlük Balkanlar turumuzu gerçekleştirdik.
Hava koşulları ve bazı nedenlerle güzergahta değişiklikler yaparak aşağıdaki şekilde güzel bir gezi yaptık.
Tuttuğumuz günlük notları derleyerek bir kaçgün içerisinde balkanlar gezi notları bolümünde resimlerle birlikte paylaşmaya çalışacağım.
Balkan turu gerceklesen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri