Bayramhacı Köyü Kayseri Off Road Gezimiz (26 Eylül 2010) Unimog ve Defender

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ertuğrul Açıkgöz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,547
Yer
Kayseri
Bugün yani pazar günü Kayserili Gezenbilirciler olarak Bayramhacı köyünde bir Unimog ve bir Defender'dan ibaret 2 araçla, araçlarımız ağır katagoride de olsa ;D hafif sayılacak bir Off Road ve yine hafif sınıfta yiyenbilirle bitirdiğimiz keyifli bir gezi yaptık... izlenimlerimizi paylaşıyoruz.
bizi izlediğiniz için teşekkürler :smiley:

Etiketler
Ynt: Bayramhacı Köyü Kayseri Off Road Gezimiz (26 Eylül 2010) Unimog ve Defender

daha zengin görselleri umarım yarın Unimog pilotları Engin ve Kemal arkadaşlarımız yayınlayacaklardır ama bendeki kısıtlı fotoğrafları eklemeye başlıyorum.

Unimog dere geçişinde

[attachment=1]

DSC02158

DSC02159

Ynt: Bayramhacı Köyü Kayseri Off Road Gezimiz (26 Eylül 2010) Unimog ve Defender

Unimog çıkarda defender çıkamazmı ::smiley:

[attachment=1]

Kemal kayaarasından telsizle mağara güzergahını soruyor :smiley:

[attachment=2]

Bayramhacı kamplı Off Road etkinliğini düzenlediğimiz ve köylülerin " CİNLİĞİN ÇUKUR " tabir ettikleri alanda Unimog ve TANDIRLI MAĞARASI önünde park ..

[attachment=3]

[attachment=4]

DSC02168

DSC02172

DSC02173

DSC02174

Kemal, bir ay sonra Kızılırmak üzerinde faaliyete geçecek olan Bayramhacı barajının suları altında kalacak olan köy arazilerini ve kızılırmak vadisini arkasına .. tüfeğini omuzuna almış... ( baraj gövdesi fotoğrafın sağ üstünde görülüyor )

[attachment=1]

[attachment=2]

Tandırlı mağarasından ayrılıyoruz

[attachment=3]

DSC02176

DSC02178

DSC02181

ertuğrul abiye bizi bayramhacıda misafir ettiği için tekrar çok teşekkür ederiz
bu gezimizde daha önce bayramhacıya düzenlediğimiz gezilerde ve o zamanlar unimog olmadığı için deneme fırsatı bulamadığımız parkurları tekrar geçtik.
bu gezdiğimiz yerler hem nostalji oldu
hem unimogu deneme fırsatı oldu
hemde 1 ay sonra bayramhacı barajı altında kalacak yerlerde son olarak bir offroad gezisi oldu
ertuğrul abinin ufak bir offroad gezintisi dediğine bakmayın geçmediğimiz dere su geçişi bataklık kaya tırmanışı kalmadı
en ağır etabı ertuğrul abi bize hazırlamış
sayımız az olduğundan heryerde resim ve video çekemedik ama çektiklerimizi yayınlayalım
daha geniş katılımlı bir gezi olsa daha güzel olurdu ama kısmet

hadi hadi hadi

http://www.dailymotion.com/video/xeyvxq_md000211_auto

http://www.dailymotion.com/video/xeyvzb_md000214_auto

3 kişi olduğumuzdan pek resim video çekmeye vaktimiz olmadı ama şu ana kadar gittiğim en ağır offroad gezisiydi.
daha önce sadece gezilerimizde 1-2 çamur geçişi yapıyorduk
bayramhacıda uzun kum dere yatağı, taşlı dere yatağı, uzun taşlı kayalı etaplar, kızılırmak kıyısı yarı bataklık geçişler, 3 adet küçük çay geçişi vb yaptık
2 araba olunca bataklığa saplanma korkusu ve çekecek araç bulamama korkusu yaşadım ama ertuğrul abinin bayramhacıdan olması ve telefon ile birçok traktör çağırma imkanımız olmasından dolayı rahatladık ve limitleri baya zorladık.
birkaç gün öncesine kadar unimogun gaz yememe sorunu vardı sebebini mazot pompasının kısık olması sanıyorduk ama gaz pedalı demirinin eğilmiş olması ve gaz pedalı merkezi burcunun aşınmış olmasından dolayı içerlerde biryerlere dayanıyormuş.ben tam gaz yaptığımı sandığım zamanlarda bile aslında %70 gaza basıyormuşum.
bu sorunu halledince arabanın düz yolda hızı 65km ye çıktı.
arabanın ivmelenmesi ve bayır tırmanma kabiliyeti çok daha arttı

Güzel bir gezi olduğu anlatımlarınızdan anlaşılıyor, fotoğraflara devam :smiley:

Sevgili Ertuğrul artık bu sezon Kayseri grubu ile bir etkinlik yapalım :smiley:

ertugrul abi , biliyosun ben yine gelemedim. inşallah başka sefere.
paylaşım için teşekkürler

PIKE' Alıntı:
ertugrul abi , biliyosun ben yine gelemedim. inşallah başka sefere.
paylaşım için teşekkürler
önemli değil.. zaten iyiki sen ve ömer ordaymışsınızda yardımlaştınız bu kadarla atlattınız...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR