Benden Yazmak İstedim İstanbul - Pyatigorsk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akhan3461 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,764

akhan3461

Ana Kamp
15 haziran 24 haziran arası yapmış olduğum İstanbul Pyatigorsk seyahatimi sizlerle paylaşmak istedim yardımcı bilgiler olabilecegi umuduyla.

Etiketler
Ynt: Benden Yazmak İstedim İstanbul - Pyatigorsk

Büyük şehir kasveti çökmüştü üzerime şehirden ve insanlar uzakta tek başıma bir seyahate ihtiyacım vardı. daha önce 3 kez gittigim kuzey kafkasya dogru arabayla salına salına gidip gelmek iyi olur dedim yalnız olacağım için fazlaca bir şey gerekmedi ,
bir yastık, küçük boy battaniye ( arabada uyumak zorunda kalırsanız gerekli ) iki tane kamp sandalyesi ( biri ayaklarımı uzatmak icin ) okumak için kitap ( Babilde ölüm İstanbulda aşk İskender pala ) bazı notlarımı yazmak ve resimleri aktarmak için laptop

Evet hocam, gerisini bekliyoruz. :smiley:

Eğer Hopa-Gürcistan üzerinden gittiyseniz merak ettiğim 2 husus var, cevaplarsanız memnun olurum:
1- Gürcistan girişinde yine ilaç sorgulama durumu var mı?
2- Rusya girişindeki 2 belgeyi doldurmamız için yine Rusca mı veriyorlar, öyleyse doldurmak için yardımcı oluyorlar mı?

Selamlar.

müsait olduğum zaman gezi detayları ve resimleri yükleyecem
sarp sınırı ve daryal sınırında ilaç yada başka bir şey sormadılar ne giderken ne gelirken hatta öyleki dönerken daha fazla bal içki sigara ...vb almadığıma pişman oldum Rusya gümrüğünde bilgi formu Rusça yardımcı oluyorlar ama hemen değil

seyahate 15 haziran sabahı saat 9 de evden çıkarak başladım ilk gün ki hedefim 1130 km trabzon of daki baba evi
yolda ilk durak Gerede de lpg dolum, soğuk cay ve kitapa başlamak oldu sonra havza da lpg dolumu akçaabad köfte akşama dogru fatsa yı gecince tünellerden ayrılıp eski bolaman yoluna gectim bunun ik nedeni var birincisi bolamanda deniz kenarında pide yemek ikinci medrese önü de uzun saçlının yerinde cay icip Nusret babaya hep yarım kalan sohbete devam etmekti
karadeniz sahilinden aracıyla gecipde bolaman medrese önü uzun saclının yerine ugramamak sadece bilmemekle ifade edilir
artık bu yazıyı okuyanların ugrayacakları özel bir nokta var

ilk resimler

DSC01994

DSC02010

DSC02011

DSC02021

DSC02030

Merhabalar.
Uzun saçlı'nın, gözünün tutmadığı adama çay vermediğini duymuştum. :smiley:
Gezi notlarınızı ilgiyle takip edeceğim.
Selamlar.

Uzun saçlının gözünün tutmadığına cay vermemesini bende duydum ama soramadım coğunlukla hazır ve ters cevapları vardır bolaman ordu arası 26 km bol virajlı yol yavaş giderseniz çok keyifli bir yol yol üzerinde mehşur vonalı turşucu da var ordu şehir merkezine geldiğinizde üzerinizden gecen teleferiği görürsünüz ilk kavşakdan geri dönün teleferigin yanında otopark var aracınızı bırakıp 5 tl ye teleferikle boztepeye cıkılır. Ordu boztepede cafe restoran et mangal nefis karadeniz ve şehir manzarası gündüz ve gece fark etmiyor üstelik fiyatlarıda oldukca uygun
uzun saçlının yanından ayrıldıkdan sonra hava kararmış bende yorulmaya başlamıştım gidecek yaklaşık 250 km daha yolum vardı arabada uyumamak icin yolda oyalanmadan gece 11 30 gibi köyüme baba evine ulaştım

iyi (kaliteli) bir uykudan sonra sabah erken kalktım ilk iş olarak camiye gidip babamın mezarını ziyaret ettim inananlar için sılayı rahim insan ruhuna rahatlık verir içime dolan huzurun verdigi rahatlıkla tekrar eve dönüp kahvaltımı yaptım günün programı ise uzungöle gidip günü ve geceyi köyde gecirmek şeklinde oluştu.

DSC02054

DSC02055

DSC02056

DSC02061

DSC02062

üçüncü günün sabahında ilginç bir ruh halindeydim nedenini bilmiyorum ama sahip olmakla ait olmak düşüncesine daldım sonunda geldiğim nokta asılolan ait olmaktır bir toprağa (ataya) bir aileye bir sevgiye bir nefrete .....insanoğlu olarak biz hiçbir şeye sahip değiliz aitiyetlerimiz vardır farkına varabilirsek evet bende bu toprağa aitim köklerim ve geleceğim burada
birkaç gün daha köyde kalmak istesemde ana plana sadık kalmam gerek diyerek 3. gün programını yaptım
1- sarp sınır kapısı (köyüme150km) gündüz ve akşam kalabalık olur diye gece gecilecek
2- telefon hattına yurt dışı paketi alınacak vodafone 120 dakika konuşma 54 tl (mesaj ücretli olduğundan 90 tl ödedim )
3-yol alışverişi yapılacak su elma muz kurabiye
4- akşama dogru birkaç saat uyunulacak

temiz ve güzel havada uyumak mümkün olmadı köyde nargilemi içip akşam olmadan şehre indim aracı yıkatıp iyidere de et mangalda akşam yemegini yiyip rize merkeze geçtim vakit geçirmek için biraz dolaştım cay kahve derken saat 10 gibi tekrar yola çıkıp gece 11 de sarp sınır kapına vardım gene trafik vardı sıraya girdim 50 dakikada Gürcistan tarafına gectim

DSC02105

DSC02108

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri