Benim Karavanım; Artık Benimde Karavanım Var - Alpaslan Yarar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bariscim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 255
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 145,970

bariscim

Kamp III
Yer
İstanbul
Selamlar tüm dostlara,

Hikayesini okuduğum birçok karavan sever üye arkadaşımın aksine Gezenbilir'e karavan merakı ve sevgisi sonrasında üye oldum. Ancak bu konuda ne kadar az şey bildiğimi Gezenbilir'de yazan arkadaşların yazılarını okudukça, sorularıma cevap buldukça ve bizzat yardımlarını esirgemeyen dostlarla tanıştıkça anladım, ama sayelerinde de bu eksiğim azaldı. Konuya ilk meraklandığımda bir karavanda aradıklarımla bugün arasında oldukça farklı bir noktada olmamı bu siteye borçluyum. Her şey bitti mi? Tabi ki hayır, belkide daha yeni başlıyor, zira bir karavan aldım, kat edecek daha çok yol var, bunu biliyorum.

Kendi karavanını yapan dostlar kadar becerikli olmadığımı, ayrıca buna zamanımın da olmayacağını bilmeme rağmen onları takip ettim. Tartışmalarını öğrenmeye, kendime de bir şeyler çıkarmaya çalıştım. İsteklerimi oluşturmama bilerek yada bilmeden birçok katkıları oldu, hepsi sağolsun.
Artık yavaş yavaş hazır karavanlara bakabilir hissetmeye başladım kendimi. Buna rağmen kendimce olmazsa olmaz gördüğüm bir kısım şeyler, seçimimi zorlaştırıyordu;
- Motoru sorun çıkarmamalıydı,
- Çok büyük olmamalıydı,
- Yaşlı da olmamalıydı,
- Ebeveynler ile bir kız, bir erkek çocuk olmak üzere dört kişiyi barındırabilmeliydi,
- Yolcu kapasitesi bu sayıya uygun olmalıydı,
- Donanımları da yeterli ve sorunsuz olmalıydı.

Nerdeyse isteklerimi yan yana bir karavan da bulamayacağım derken, birini çok sevdim. Bazı dostların onu tanıdığını da biliyorum. Ben İmaj yapımı 1998 Mercedes 312D Kamperi satın aldım.
Benim en önemli olmazsa olmazıma karşılık gelen, iki kişilik (evlatlar için) ranza yatağı ile üst katına orjinal Reimo kullanılarak yapılmış olan diğer iki kişilik ebeveyn yatağı bu karavana kolayca ısınmama neden oldu.

Tüm dostların, daha iyilerine sahip olmalarını dileyerek sevincimi paylaşmak istedim.

Alpaslan Yarar

IMAG0941

IMAG0945

IMAG0947

Etiketler
Yol arkadaşınız hayırlı olsun.
İçini merak ettim ranza ve yatak özellikle bende sizin gibi 2 çocukla geziyorum.
Uzun ve güzel geziler dilerim ailenizle.

tango' Alıntı:
Yol arkadaşınız hayırlı olsun.
İçini merak ettim ranza ve yatak özellikle bende sizin gibi 2 çocukla geziyorum.
Uzun ve güzel geziler dilerim ailenizle.

Güzel dileklerinize çok teşekkür ederim,
Bugün içinin fotograflarını alma fırsatım olmadı, ama umarım yarın onu da yapacağım.
Tekrar teşekkürler...
Alpaslan

mabirsen' Alıntı:
Güzel bir başlangıç olmuş. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim Mehmet Ali Bey,
Ben de güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum ama bunu sizlerden duymanın önemi büyük.
Tekrar teşekkürler.
Alpaslan

Alpaslan bey öncelikle , karavanınız ve özlemini duyduğunuz yeni yaşam şekliniz size ve ailenize mutluluklar getirmesini diliyorum.

Araç ve karavan olarak güzel bir seçim yapmışsınız, ki bu sizi karavan yaşantınıza daha da ısındıracak bir seçim olmuş.

Hayırlı olsun. Kazasız, belasız, keyifle gezmelerde kullanmanızı diliyorum. İmaj yapımı araçların sorunsuz olduğunu biz buradan okuyarak biliyoruz. Siz birinci elden görerek ve tecrübe ederek şahit olacaksınız sanıyorum. Gerek aracın gerekse yapımcının seçimi gayet güzel olmuş. Bence hemen keyfini sürmeye başlayın. Gözünüze çarpan eksikler, ihtiyaçlar olursa, kullandıkça bizzat yaşayarak karar vermeniz daha kolay olur.

Bir seferde işi bitirmişsiniz, ayrıca güzel bir araç gibi görünüyor, hayırlı olsun.

Alpaslan bey karavanınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Aracınızın ilk sahibi Süreyya beydi (karagözlers). Kuşadası'na geldiklerinde karavanı inceleme şansım olmuştu. Bence de beklentilerinize cevap verebilecek güzel bir karavan aldınız :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri