Benim karavanım. Peugeot J5 Rapido (Özgür)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zentoz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 184
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,468

Etiketler
Ynt: Benim karavanım. Peugeot J5 Rapido (Özgür)

Bu arada Türkiye'ye gelmeden önce karavanın döşemelerini söküp genel bir gözden geçirdim. Ölçüleri aldım ve yanıma da bir jaç numune almayı unutmadı. [attachment=1]

Bununla birlikte tenteyi açarak bır çalışma ortamı oluşturdum. Aynı zamanda eldiven marke ve gözlük gibi korumalarımı da taktım

[attachment=2]

Kar3

Kar2

Karavanı gözden geçirirken korktuğum başıma geldi ve Alkovedan su aldığını gördüm. Özellikle öndeki camdan. Bu hoş bir sürpriz olmadı ama yapacakta bir şey yoktu. Bu yaz böyle geçecek. Ama karavanı Türkiye'de bakıma sokmak istiyoruz. Belki sizlerle birlikte çalışabiliriz. Veya sizin önerdiğiniz ustalarla bir görüşme yapabiliriz.[attachment=1]

Bununla birlikte sürücü ve yolcu koltuklarını sökerken altında bir depo olduğunu gördüm. Bunun ne olduğunu bilenler varsa açıklayabilirmi lütfen.

[attachment=2]
[attachment=3]

Kar1

Kar8

Kar9

Alttam baktığımda bir vana olduğunu8 gördüm üstünde Truma yazıyor. Bundan dolayı ısıtma sistemi ile alakalı olabileceğini düşündüm.

[attachment=1][attachment=2]

Daha sonra hortumu takip etmeye çalıştım ve su deposunun yanuında bir vanaya ulaştım. Bu vananında ne olduğunu anlyamadım.

[attachment=3]

Kar6

Kar7

Kar10

Bu da önden çekim[attachment=1]

Daha sonra yukarıda da başka bir ayar düğmesi olduğunu gördüm bu da ne dedim ?!!![attachment=2]

Kar11

Kar12

Yazdıklarından yola çıkarak, vana, su deposu, fotoğraf gösterdiğin derece ve termostad ayar düğmesini yorumlarsak... Banyo ve mutfakda sıcaksu kullanımı için, Sistem truma tarafından kurulmuş ama ebespaher sulu kabiniçi ısıtıcı (vebasto) kullanılmış diyebiliriz...

Özgür programın nasıl bilmiyorum, nerede kalıyorsunuz anadolu yakasımı,
müsait olursan akşamları görüşebiliriz, sahilde senin için toplanabiliriz bir kaç arkadaş

Özgür Bey, hoşgeldiniz...
Döşemelik kumaş konusunda Göztepeyi geçince E5 üzerinde sağda Erva vardır. Turuncu fil heykelinin görürsünüz. Seri sonu kaliteli kumaşları nispeten ucuza alabilirsiniz.
Bilginiz olsun...

buralpdi' Alıntı:
Özgür programın nasıl bilmiyorum, nerede kalıyorsunuz anadolu yakasımı,
müsait olursan akşamları görüşebiliriz, sahilde senin için toplanabiliriz bir kaç arkadaş

Çok iyi olur bu hafta biraz yoğun akraba gezmeleri falan ama arıcam ben sizi hafta içi. Anadolu yakasındayım heryere gelebilirim.

o iki vanada kiş soğukları gelmeden suyu boşaltmak için sizin karavanınızda ikitane su deposu gözüküyor.

abi Fransanın hagi şehrinde yaşıyorsunuz?
ben almanya dayım Hollanda sınırına 60 km

saygılar Halil

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR